Як і чому виникають поломки GPS навігаторів: опис і поради

 1. Навігатор не включається
 2. навігатор вимикається
 3. Навігатор не заряджається
 4. Дисплей навігатора не реагує на натискання
 5. Некоректне спрацьовування сенсора навігатора
 6. GPS неправильно показує місце розташування
 7. Навігатор не бачить карти
 8. Переповнена пам'ять GPS навігатора
 9. На навігаторі пропав звук
 10. Звісно навігатора
 11. Здуття акумулятора в GPS навігаторі

Деякий час тому навігатори значно спростили життя, з'явившись в наших машинах і майже у всіх видах гаджетів. Неполадки з GPS навігаторами скорочують рівень комфорту водіїв, мандрівників і простих обивателів. Щоб не миритися з дискомфортом, потрібно знати, чому з'являються поломки, як оперативно з ними впоратися і не допустити в наступний раз. Якраз про це і буде наша стаття. Раз попереджений - озброєний.

Навігатор не включається

Коли навігатор не реагує на кнопку включення - постарайтеся його гарненько зарядити . Це здається смішним, але не майстрам сервісного центру, куди приносять нібито зламані пристрої. Техніки засукувати рукави, щоб полагодити девайс, і ... повертають його щасливому господареві, що не заробивши ні копійки. Діагноз - тотальна низького рівня заряду акумулятора.

GPS "йде у відмову" при рівні зарядки менше 10%, тому не поспішайте. Підключіть його до мережі і випийте кави. Коли заряд подолає критичну позначку, дисплей "оживе".

Коли заряд подолає критичну позначку, дисплей оживе

Ще однією причиною неполадки бувають проблеми з ПО або збої в системі. У цьому випадку спробуйте натиснути кнопку RESET і кнопку включення одночасно і потримати близько 5 секунд - це перезапустить GPS. Якщо цей простий крок не спрацює, проблема в прошивці і потрібно її оновити до останньої версії.

Більш неприємна причина поломки - механічне пошкодження. Наприклад, в пристрій потрапила вода (або пристрій в воду), тоді необхідна розбирання навігатора і чистка окислилися контактів. А бувають і більш серйозні фізичні ушкодження, в будь-якому випадку, з такими відразу йдіть в сервісний центр, де пристроєм займуться фахівці.

Читайте також: Огляд автомобільних і пішохідних навігаційних додатків 2017

навігатор вимикається

Проблеми трапляються з кнопкою виключення, - вона фізично пошкоджена і тому відключає пристрій сама по собі. Тоді потрібно віддати GPS в сервіс для лагодження кнопки.

Також трапляються глюки в мікросхемі пристрої, таке буває через механічних пошкоджень. Часом винен все той же несправний акумулятор, який в силу довгого часу експлуатації зношений і швидко сідає, або ж просто брак заряду на цілком робочої батареї.

Швидше за все, знову ж таки, проблема в програмної складової апарату. Вона може зависати через старої прошивки або ж неякісного самого пристрою - тоді навігатор доведеться перепрошити.

Навігатор не заряджається

Виною цьому часто несправність якогось ланки в ланцюзі зарядки.

 • Можливі проблеми зі зламаним кабелем зарядки: на навігатор просто не доходить електроенергія з зовнішніх ресурсів, тому він не заряджається і не включається. Замініть роз'єм зарядки.
 • Також проблема іноді в зворотному - в зарядному вході самого навігатора. В такому випадку роз'єм просто не дістає до плати або відходить від неї, і струм просто не надходить в пристрій, або доходить з перебоями. Тоді потрібно звернутися в сервісний центр для ремонту гнізда зарядки.
 • Якщо навігатор заряджається від прикурювача в автомобілі, тоді, наприклад, під час включення двигуна, зарядка часто остановлівать через стрибок напруги. Також система запалювання часом видає високовольтні імпульси, які негативно позначаються на процесі зарядки, і справа навіть не в зарядному пристрої. Словом, заряджати навігатор в машині - часто невдячна справа через зовнішніх перешкод.

Словом, заряджати навігатор в машині - часто невдячна справа через зовнішніх перешкод

Дисплей навігатора не реагує на натискання

У дешевих безіменних навігаторах найімовірніше проблема саме з сенсорним екраном - неякісно змайстрували пристрій. Але такого плану поломки бувають і в якісних девайсах, особливо з дуже чутливим сенсором. У будь-якому випадку, часто навігатор вимагає розбору і перевірки контактів в шлейфі тач-скрін.

Трапляється і таке, що при натисканні на сенсор, він реагує в іншій частині екрана. Таке часто зустрічається в старих або китайських навігаторах з дисплеєм резистивного плану. Тут на допомогу приходить калібрування. Тобто, якщо торкання розпізнаються неточно і відображаються не там, де ви натиснули, потрібно зайти в налаштування, знайти калібрування, слідувати вказівкам.

Некоректне спрацьовування сенсора навігатора

Іноді відсутність реакції на натискання - причина програмних збоїв. Якщо хвилину назад сенсор працював справно, а зараз ні на що не відгукується, потрібно спробувати просто перезавантажити GPS.

Подібні поломки можуть статися через зовнішніх чинників, наприклад, якщо в машині GPS перегрівся на сонці, або ж залишився надовго в низьких температурах. Це не найстрашніше, адже охолонувши або відігрівшись, навігатор знову починає працювати.

Порада: Якщо ви впевнені, що поломка сенсора екрану пов'язана з серйозними фізичними ушкодженнями, віднесіть його в сервісний центр. З необережності при самостійній лагодження можна тільки посилити проблему.

Читайте також: Як вибрати GPS навігатор для автомобіля?

GPS неправильно показує місце розташування

 • Можлива проблема лежить в знаходженні супутників. Якщо пристрій тільки куплене, то пошук супутників, за допомогою яких навігатор в принципі працює, займає деякий час. Іноді через збої GPS просто не ловить супутники, тоді необхідна перенастроювання пристрою.
 • Іноді програма пригальмовує і плутає розташування без явних на те причин. Тоді перевірте стан і працездатність карти, якщо і вона висне - перезавантажте навігатор.
 • Періодично карта гальмує при високій швидкості руху автомобіля. Тоді швидше за все навігатор просто не встигає прогрузити карту на високій швидкості. Потрібно зайти в налаштування, в параметрах зменшити деталізацію карти, тоді GPS буде простіше впоратися з його завданням.

Потрібно зайти в налаштування, в параметрах зменшити деталізацію карти, тоді GPS буде простіше впоратися з його завданням

Навігатор не бачить карти

Спочатку GPS використовує картографічну інформацію, завантажену в нього. Що робити, якщо він не бачить карти? Причина такої проблеми часом просто відсутність завантажених карт у внутрішню або знімну пам'ять пристрою. Або ж карти завантажені некоректного формату для конкретного апарату GPS. Тоді потрібно їх видалити і завантажити по-новому.

Ще одна причина - проблема в налаштуваннях пристрою.

Порада: Зайдіть в «Інструменти» навігатора і виберіть «Налаштування карт». Там потрібно відзначити галочками всі карти, завантажених в сам GPS або на знімну пам'ять, інакше вони просто не можуть відображатися.

Іноді ж відбувається збій в роботі самої флешки з картами, що знаходиться в GPS. Тоді її потрібно відформатувати і завантажити інформацію заново.

Переповнена пам'ять GPS навігатора

Пам'ять навігатора іноді і справді переповнена незакритими додатками або їх тимчасовими файлами. Вихід із ситуації: натискання кнопки RESET.

У навігаторах є властивості зберігати всякі службові дані, тоді пам'ять навігатора просто варто почистити. Спосіб цієї очищення залежить від моделі вашого апарату. Більш того, існують допоміжні програми для таких проблем.

Порада: Для пішохідного використання навігатора можна підключити режим трекової записи, тоді єдине, що потрібно - періодично чистити пам'ять від старих даних, щоб могли записуватися нові.

На навігаторі пропав звук

В першу чергу перевірте гучність: іноді вона стоїть на мінімумі. Якщо з цим все в порядку, переконайтеся, що не включений FM-модулятор. У багатьох, особливо дорогих, навігаторах присутня функція FM-трансмітера і суть її в тому, що при включенні, навігатор роздає всі свої звуки на певній частоті, яку ми можемо не чути. Тому, можливо, ви забули його вимкнути або GPS потрапив в руки дитині, який його включив. У будь-якому випадку, вимкніть цей режим і звук з'явиться.

Також іноді проблема з механічними пошкодженнями динаміка. Доходить до такого, що його доводиться міняти. В такому випадку походу в сервісний центр не уникнути.

Читайте також: Навігатори Garmin: карти України та Європи включені

Звісно навігатора

При незрозумілою зависанні навігатора не завжди варто відразу впадати в паніку і нести його в сервіс. Що робити? Іноді проблему можна виправити самому. Різновидів і причин декілька:

 • перевантажена пам'ять . Швидше за все, ви забули вчасно почистити базу даних навігатора. Якщо спершу він просто починав працювати повільніше, то, врешті-решт, просто завис. Рішення ситуації просте: потрібно видалити зайві дані з GPS, звільнити сховище для запису нової інформації. Якщо причина була в цьому, навігатор почне функціонувати нормально.
 • Фізичне пошкодження. Падіння на підлогу, потрапляння вологи - все це призводить до відходженню шлейфа і окислення контактів. У разі серйозних фізичних ушкоджень несіть апарат в сервіс, де проведуть ретельну діагностику.
 • Проблеми з ПО. Іноді потрібно перепрошити, замінити, оновити програмне забезпечення. Якщо пам'ять не перевантажена і пристрій не обшарпало від фізичного впливу, швидше за все, проблема в цьому.

Якщо пам'ять не перевантажена і пристрій не обшарпало від фізичного впливу, швидше за все, проблема в цьому

Здуття акумулятора в GPS навігаторі

Перш за все, причиною цього стає:

 • довга експлуатація
 • Неякісний акумулятор, його шлюб
 • Знаходження акумулятора довгий час в занадто високих або низьких температурах

Що ж робити, коли здувся акумулятор в GPS? Якщо у вас алюмінієвий акумулятор , В ньому має бути спеціальне віконце з фольги спеціально на випадок здуття, яке можна проткнути і випустити повітря. Далі, залишається повернути деформовані ділянки акумулятора в колишній вигляд за допомогою постукування важкими металевими предметами.

В іншому випадку, якщо перший варіант неможливий, простіше просто замінити акумулятор і надалі не залишати його під впливом неприпустимих для нього температур.

Знаючи основні поломки і їх причини, вам буде легше їх уникнути. Тому майте на увазі всі перераховані вище випадки, експлуатуючи свій навігатор. Уникаючи основних причин неполадок GPS, ви продовжите термін служби свого пристрою на кілька продуктивних років.

Дивіться відео, навігатор не бачить супутники:

Що робити, якщо він не бачить карти?
Що робити?