Вийти в мережу на Великій кільцевій: в поїздах нової гілки метро з'явився безкоштовний Wi-Fi

У поїздах Великої кільцевої лінії Московського метрополітену запрацювала безкоштовна Wi-Fi. Перша ділянка нового кільця столичної підземки - станції «Петровський парк», «ЦСКА», «Хорошёвская», «Шелепіха» і «Діловий центр» - відкрили в лютому цього року.

«Безкоштовний інтернет тепер доступний і пасажирам Великої кільцевої лінії - щодня поїзда на цій гілці перевозять понад 60 тисяч пасажирів. Мережа працює на всіх перегонах лінії - від "Петровського парку" до "Ділового центру" », - розповів заступник Мера Москви, керівник Департаменту транспорту та розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури Максим Ліксутов .

В тунелях встановили 40 базових станцій і проклали 40 кілометрів кабелю. Точками доступу обладнані всі 18 поїздів, які слідують по лінії. Максимальна швидкість інтернету в кожному з них - 150 мегабіт в секунду, це дозволяє обслуговувати до 200 одночасних підключень в кожному вагоні.

Максимальна швидкість інтернету в кожному з них - 150 мегабіт в секунду, це дозволяє обслуговувати до 200 одночасних підключень в кожному вагоні

«Кожен день безкоштовним інтернетом в московському метро користуються понад два мільйони пасажирів. Городянам важливо залишатися на зв'язку навіть в транспорті. Зараз 96 відсотків транспортної мережі метро покрито мережею Wi-Fi », - зазначив Максим Ліксутов.

Протяжність Великої кільцевої лінії складе 69 кілометрів, на ній буде 31 станція . Звідти можна буде зробити пересадки на інші станції метро і Московського центрального кільця. Завершити будівництво планується в 2021-2022 роках. З відкриттям нових станцій Великої кільцевої лінії мережу Wi-Fi тут також буде розширюватися.

Щоб підключитися до безкоштовного інтернету в метро, ​​потрібно вибрати в списку доступних мереж MT_FREE, відкрити браузер і авторизуватися. Це можна зробити двома способами: за допомогою облікового запису на порталі mos.ru або через СМС. У першому випадку для підключення потрібно ввести логін і пароль, у другому - вказати номер телефону, на який прийде повідомлення з кодом.

До безкоштовного Wi-Fi можна підключитися в міському громадському транспорті - в метро, ​​на Московському центральному кільці, в автобусах, тролейбусах і трамваях, а також більш ніж на 300 вулицях. Міський інтернет діє і в 40 парках. Кожна точка доступу забезпечує сигнал в радіусі до 50 метрів. Перемикання між хот-спотами не вимагає повторної авторизації.

З початку року в Москві встановили понад 2,2 тисячі точок доступу до безкоштовного Wi-Fi. Міський інтернет з'явився ще на 118 вулицях у межах Третього транспортного кільця і ​​в восьми парках. Також з початку року їм можна скористатися на території 88 культурних центрів, в 84 бібліотеках та у всіх 13 кінотеатрах мережі «Москіно».