Україна піднялася на 4 позиції в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business (інфографіка)

Ілюстрація REUTERS

Україна піднялася на 4 позиції в рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку «Doing Business 2018» за рахунок спрощення отримання дозволів на будівництво, поліпшення захисту прав міноритарних акціонерів шляхом запровадження зобов'язання негайного оприлюднення інформації про транзакції з пов'язаними сторонами, а також зменшення ставки єдиного соціального внеску.

Читайте також Гройсман закликав міністрів або усунути тиск на бізнес, або звільнитися

Згідно з інформацією на сайті рейтингу, саме ці основні реформи в Україні були враховані при складанні рейтингу.

При цьому мінімальний прогрес був відзначений в процедурах відкриття бізнесу, підключення до електромереж, реєстрації власності та банкрутства, але ці зміни суттєво не вплинули на позицію країни в рейтингу. У той же час відсутність будь-якого прогресу було відзначено в доступі до кредитування, процедурах зовнішньої торгівлі і виконанні контрактів.

Згідно з рейтингом, найбільш позитивними сторонами ведення бізнесу в Україні є доступ до кредитів (29-е місце), отримання дозволів на будівництво (35-е місце), сплата податків (43-е місце). За швидкістю і процедурам відкриття бізнесу Україна займає 52-е місце, реєстрації майна - 64-е місце, захисту міноритарних акціонерів - 81-е місце, виконання контрактів - 82-е місце, зовнішньої торгівлі - 119-е місце, підключення до електромереж - 128-е місце, процедурі банкрутства - 149-е місце.

Сусідами України по рейтингу є Киргизстан (77-е місце) і Бутан (75-е місце). При цьому країни СНД Молдова, Білорусь і Росія знаходяться на 44-му, 38-му і 35-му місцях відповідно. В першу десятку країн рейтингу (в порядку зниження місця) увійшли Нова Зеландія, Сінгапур, Данія, Південна Корея, Гонконг, США, Великобританія, Норвегія, Грузія і Швеція.

інфографіка Liga.net.

Пізніше в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України відзначили, що найбільше на поліпшення позиції країни вплинув компонент отримання дозволів на будівництво - з 140-го на 35-е місце. У той же час по компоненту сплати податків було враховано зниження ЄСВ (єдиного соціального внеску), яке відбулося ще в 2015 році, що обумовлено особливостями методології рейтингу. За цим компонентом Україна піднялася зі 140-го на 43-е місце.

«Ми йдемо вперед. Можливо, не так швидко, як хотілося б, але ми чітко знаємо, в якому напрямку нам потрібно рухатися. Цього року місія Світового банку приїжджала в Україну на наше запрошення, щоб їх висновки були максимально об'єктивними. Я думаю, ми продовжимо таку практику в подальшому. І звичайно, потрібно працювати на поліпшення бізнес-клімату », - підкреслив перший віце-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

У той же час заступник голови Мінекономрозвитку Максим Нефедов зазначив, що прийняття Верховною Радою дерегуляційні законопроекту №6540 допоможе країні увійти в ТОП-40 рейтингу.

«Плюс 4 позиції - це добре, але ми хочемо краще. Увійти в ТОП-40 рейтингу України повинен допомогти законопроект, який разом розробили Мінекономрозвитку і Офіс ефективного регулювання - №6540. Прийняти його потрібно якомога швидше, адже в дерегуляції важлива швидкість. Інші країни теж орієнтуються на рейтинг і роблять багато, адже, як і ми, зацікавлені в залученні інвесторів. Щоб залишатися на тому ж місці в рейтингу, треба бігти, а щоб рухатися вперед - бігти вдвічі швидше. Тому ми наголошуємо на необхідності якнайшвидшого прийняття законопроекту №6540, який значно поліпшить інвестклімат в Україні ", - сказав Нефьодов.

Як повідомляв УНІАН, Мінекономрозвитку прогнозувало, що Україна може піднятися в рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку «Doing Business 2018» на 10 позицій - до 70-го місця, що потенційно може приносити додатково 1 млрд дол. Інвестицій в країну щорічно.

У 2016 році Україна піднялася на 3 пункти в рейтингу Doing Business - до 80-го місця з 83-го. Найбільший прогрес України показала в спрощення започаткування бізнесу (20-е місце зі 190-го), найменший - у сфері боротьби з корупцією (140-е місце зі 190-го).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter