Трудова книжка

  1. Трудова книжка індивідуального підприємця
  2. Записи в трудовій книжці членів народних господарств
  3. Порядок видачі трудової книжки РБ
  4. Які вкладиші можуть бути в трудовій?
  5. Книга обліку переміщення трудових книжок працівників

Трудова книжка - це основний документ, що заповнюється за затвердженим шаблоном і підтверджує зайнятість / працевлаштування громадянина. Трудові книжки ведуться на всіх працівників, з якими та чи інша організація укладає один з видів трудового договору; виняток становить лише сумісництво - якщо зайнятість не є основною, відмітка у трудовій не проводиться.

Останні новини:

Порядок заповнення даного документа визначається Інструкцією про порядок ведення трудових книжок, яка була розроблена Міністерством праці, а останні зміни ратифіковані Постановою 2014 року. У неї заносяться дані про найманому співробітнику, його освіту, майбутніх обов'язки, пройдені курси для поліпшення професійних навичок, про досягнуті заслуги і винагороди різного роду, і на закінчення робиться відмітка про виході на пенсію . Застосовувані покарання в трудовій книжці РБ не фіксуються (винятком є ​​правопорушення, що призвели до звільнення).

Зразок трудової книжки РБ періодично змінювався, і в даний момент на території нашої країни дійсними вважаються документи стандартів 1938 1973 1993, 1995 і 2014 років. Трудова книжка РБ зразок:

При завершенні робочих взаємин в трудовій книжці обов'язково вказують підстави відсторонення від посади.

Трудова книжка індивідуального підприємця

Приватна ділова ініціатива - це незалежна активність, здійснювана громадянином від власного імені і під повну персональну матеріальну відповідальність з метою отримання прибутку. З чого випливає, що, будучи підприємцем, громадянин не є частиною робочих взаємин з ким-небудь, зокрема, з наймачем, оскільки такий відсутній. Саме тому вплив трудового Кодексу на дану категорію громадян не поширюється, а Інструкція про порядок ведення трудових книжок не передбачає необхідність твори записи про такого роду активності.

Записи в трудовій книжці членів народних господарств

Спочатку трудові формуляри заводилися на кожного окремого громадянина, який виявить бажання вступити в колгосп, незважаючи на те що договори про співпрацю з ними не укладалися, і містили дані про проведені дії та підсумки трудової активності в народному господарстві за звітний період. Згодом статут сільгоспкооперативів, розроблений в 2001 році, зобов'язав підписувати трудові угоди з кожним, хто вступає в членство в колгоспі. Отже, з 2002 року кожен член народного господарства має законне право на позначку про зайнятість подібного роду в трудовій книжці, а відмінні риси ведення останньої відсутні.

Порядок видачі трудової книжки РБ

50-а стаття основного документа про трудові взаємовідносини в РБ (а саме, сьома частина) встановлює, що роботодавець зобов'язаний видати працівнику трудову книжку в заключну робочу зміну (день звільнення) з уже зробленого відміткою про розірвання трудових відносин. Повну відповідальність за можливі затримки несе роботодавець. У разі утримування трудової книжки роботодавець виплачує своєму співробітникові середньодобову зарплату за кожен день вимушеного прогулу, а датою припинення трудових взаємин вважається дата отримання трудової книжки співробітником, про що видається наказ, робиться новий запис у трудовій, а попередня оцінка про звільнення вважається недійсною.

Які вкладиші можуть бути в трудовій?

Законодавство про працю передбачає ситуацію, коли в трудовій конкретного працівника закінчуються вільні рядки / сторінки певного розділу - в цьому випадку в трудова «розширюється» за допомогою вкладиша, що заповнюється відповідно до вимог тієї ж Інструкції. Вкладиш повинен бути прикріплений між останньою сторінкою і правим форзацем; самостійним документом він не є і може бути використаний і врахований тільки в сукупності з трудовою книжкою.

Трудові книжки стандарту 1973 року складалися з двох частин: одна частина російською мовою, друга - на мові союзної держави, що видавав документ. У ситуації, коли закінчується російськомовна частина даного документа, роботодавець продовжує робити записи в другій половині, а підстави для закладу вкладиша відсутні.

Книга обліку переміщення трудових книжок працівників

Уповноважений співробітник (службовець відділу по роботі з персоналом) займається заповненням журналу обліку руху трудових згідно з вимогами Інструкції. У ній зазначаються документи, отримані від тільки що прибули співробітників, книжки, заведені на працевлаштовуємо громадян, які ще не мають стажу роботи, а також документи, що видаються звільненому працівникові (з підписом останнього в отриманні).

Які вкладиші можуть бути в трудовій?