Особливості ведення бухгалтерського обліку ІП на аутсорс, як вибрати і скільки коштує

 1. Як вибрати бухгалтерську компанія для віддаленого ведення бухобліку ВП.
 2. Від чого залежить вартість ведення бухгалтерського обліку
 3. Кому вигідно наймати приходить бухгалтера
 4. Переваги роботи з віддаленим бухгалтером
 5. Перелік послуг з бухгалтерського обліку
 6. Чому бухгалтер потрібен постійно
 7. Як знизити ризики для ІП
 8. Переваги компанії Фінгуру

Як вибрати бухгалтерську компанія для віддаленого ведення бухобліку ВП.

Грамотно поставлене бухоблік на підприємстві дозволяє керівнику бачити повну і достовірну картину про результати діяльності. Завдяки цьому буде гарантована коректність податкової звітності, вірним планування подальшої роботи. Якщо ж доручити бухгалтерське обслуговування ІП в Москві бухгалтеру на аутсорсингу, легко забезпечити мінімальні витрати на утримання фінансової служби.

Від чого залежить вартість ведення бухгалтерського обліку

Перелік вимог до бухгалтера коливається від режиму оподаткування, наявності та розміру найманого штату. Є ряд варіантів зі скороченим переліком звітів (ССО, ЕНВД, ЕСХН), в цих випадках вести облік простіше. Але якщо організація використовує «загальну систему оподаткування» (ОСН), фахівець повинен добре розбиратися в деталях.

Бухгалтерське обслуговування ІП і ТОВ за вартістю залежить від наступних факторів:

 • Податковий режим. У спрощених варіантах періодичність здачі звітів і кількість поданих декларацій менше. Коли застосовується ОСН, роботи у бухгалтера значно більше, ніж на спрощеній системі.

 • Наявність найманого персоналу. За штат співробітників доводиться звітувати в ИФНС, ПФР, ФСС. Це збільшує обсяг роботи.

 • Ведення діяльності або «простий». Найшвидший спосіб відзвітувати - здати в податкову службу нульовий звіт. Але і його доводиться складати в встановлені законодавством терміни.

Застосування ККТ помітно збільшує кількість оброблюваної документації. Те ж відноситься до наявності віддалених філій. Обсяг роботи може залежати від обраних в довіднику КВЕД видів діяльності. Перед укладенням договору на супровід наш бухгалтер проводить аудит підприємства і по його результату оцінює майбутні роботи.

Кому вигідно наймати приходить бухгалтера

Бухгалтер на аутсорсингу привабливий для невеликих підприємств. При реєстрації в ИФНС намагаються вибрати один з спрощених режимів оподаткування (ССО, ЕНВД, ЕСХН). Завдяки цьому вони звільняються від багатьох звітів, що застосовуються в загальній системі звітності. Організацією бухгалтерського супроводу ІП займатися просто. Підприємець може вести облік самостійно, а наймати компетентного фахівця тільки перед здачею звітів до податкової служби.

Якщо мова йде про ТОВ, приходить бухгалтер теж здатний стати вигідним варіантом ведення обліку. Організовується введення інформації про господарські операції з первинної документації в облікову програму силами замовника. Вся подальша робота береться під контроль досвідченого бухгалтера аж до складання звітної документації. Варто додати, що бухгалтерські послуги для компанії на ІП часто носять разовий характер, адже звіт здається лише один раз на рік.

Переваги роботи з віддаленим бухгалтером

Крім економії на заробітній платі, вибір на користь аутсорсингу має певний перелік додаткових переваг. Причому бухгалтерське обслуговування ІП тут мало відрізняється від роботи з документацією ТОВ.

Вигоди від віддаленого бухгалтера:

 • Немає витрат на підвищення кваліфікації штатного фахівця, подібні питання вирішуються виконавцем самостійно.

 • Немає відпусток і лікарняних, бухоблік ведеться безперервно.

 • Немає витрат на організацію окремого робочого місця, закупівлю програмного забезпечення, канцелярії.

 • Можна залучити на період складання звітності або позачергових перевірок кількох бухгалтерів.

Замовник послуг разом позбавляється від цілого списку фінансових витрат, тому вартість ведення бухгалтерського обліку в режимі аутсорсингу і незначна в порівнянні зі штатним працівником.

Перелік послуг з бухгалтерського обліку

У найпростішому випадку бухгалтерія для індивідуального підприємця виглядає як введення даних з первинних документів (актів, товарних накладних і т.д.) в базу комп'ютерної програми, формування податкових регістрів (спеціальних записів, на основі яких проводиться розрахунок податків) і податкової звітності, а також підготовка платіжних документів на сплату податків і внесків. Але в залежності від напрямку або масштабу діяльності, інших обставин перелік послуг помітно розширюється.

З найбільш актуальних завдань для віддаленого бухгалтера відзначають:

 • Безперервне ведення бухгалтерського та податкового обліку.

 • Своєчасна здача звітності.

 • Оптимізація податкового навантаження.

 • Відновлення бухобліку.

 • Проведення аудиту перед виїзними перевірками ИФНС.

 • Участь в перевірках наглядовими органами.

Перевагою роботи з віддаленій бухгалтерією є те, що абсолютно всі стадії ведення бухгалтерського обліку організовані дистанційно, і індивідуальний підприємець не витрачає час на відвідування офісу бухгалтерської компанії. Інтернет бухгалтерія для ІП організовується за рахунок надання віддаленого доступу до облікових баз і пересилання електронних варіантів документації. Завдяки такому підходу ведення бухобліку для підрозділів, що знаходяться за містом або в іншому регіоні мало чим відрізняється від роботи з локальною бухгалтерією.

Чому бухгалтер потрібен постійно

Всі індивідуальні підприємці згідно №402-ФЗ від 06.12.2011 звільнені від ведення бухгалтерського обліку. Але це не означає повну відмову від документування всіх господарських операцій. Адже ще залишається ведення податкової звітності фірми, що без первинних документів стає нездійсненним завданням.

У звітності перед податковою службою важливо коректно розрахувати базу для обчислення податків. Те ж відноситься до позабюджетних фондів, коли мова йде про страхові внески за себе, найманих працівників. Без допомоги підготовленого фахівця легко помилитися (за них доведеться оплачувати адміністративні штрафи).

Тому варто налагодити безперервне ведення бухобліку ІП незалежно від застосовуваного податкового режиму. Крім звітів перед ИФНС, повнота і правильність складання зведеної фінансової документації знадобиться для управлінського обліку. Без цього не проаналізіруешь результати діяльності, не складеш плани на розвиток бізнесу.

Як знизити ризики для ІП

Крім здачі бух звітності, компанія на аутсорсингу здатна надати допомогу ВП у підготовці до податкової перевірки. Перелік робіт тут багато в чому залежить від поточного стану фінансового обліку. Наявність різнобічного досвіду дозволяє швидко пройти попередній аудит і скласти план усунення виявлених недоліків.

У процесі підготовки проводяться такі перевірки:

 • Документальне оформлення рухів ТМЦ, грошових коштів (рахунок-фактури і т.д.).

 • Правильність розрахунку витрат, якщо податкова база обчислюється з їх урахуванням.

 • Коректність роздільного обліку ПДВ.

 • Правомірність внесення витрат у розрахунок податкової бази.

 • Правомірність виключення доходів з податкової бази.

Перелік можна продовжувати, конкретні роботи залежать від організаційно-правової форми підприємства, податкового режиму, наявності штату, філій і від інших факторів. За результатами ретельної оцінки фінансового стану готується зведений звіт. По ньому можна судити наскільки достовірною була раніше подана інформація в ИФНС і позабюджетні фонди.

Якщо провести аудит своєчасно, керівництво замовника отримує зручний інструмент для аналізу діяльності і оцінки роботи своїх співробітників. Ризики виявлення помилок, через які ймовірно адміністративне покарання у вигляді штрафу, різко знижуються. На момент звірки всі показники наводяться в актуальний стан. такий режим ведення бухгалтерії для ІП вигідний і мало витратний.

Переваги компанії Фінгуру

Наша компанія готова надати весь перелік послуг з бухгалтерського та податкового обліку. Надані бухгалтери візьмуть на себе контроль починаючи з первинної документації і аж до отримання зворотного зв'язку від наглядових органів про приймання поточної звітності.

Пропонуються наступні переваги:

 • Підхід до кожного клієнта з урахуванням індивідуальних запитів.

 • Ведення бухгалтерського обліку необмеженої кількості юр. осіб.

 • Супроводів компаній, зареєстрованих в Москві і в інших регіонах (на віддаленій основі, через інтернет).

 • Опрацьована схема оплати за супровід в залежності від навантаження.

Перед укладенням договору на співпрацю проводимо попереднє обстеження поточного стану фінансової документації. У процесі перевірки будуть запропоновані заходи щодо оптимізації оподаткування, в тому числі по заробітній платі.