Як вибрати програму для обліку товарів в магазині

  1. Ведення обліку товарів у роздрібній торгівлі

19.10.2017 Переглядів 4900

2017 Переглядів 4900

Що таке облік товарів в роздрібній торгівлі

Облік у роздрібній торгівлі - це облік руху (надходження, зберігання, продаж) товарів в магазині.

Цілі обліку товарів в магазині:

1. контролювати збереження товару

2. Брати участь в реалізацію товару

3. мати точні дані про залишки, про оборотності того чи іншого товару

4. мати точні дані про фінансовий результат торговельної діяльності магазину

Облік товарів також включає в себе управління резервами товарів на прилавках і на складі магазину, перевірку правильності оформлення супроводжуючих товар документів, діяльності персоналу магазина, правильності проведення інвентаризації, списання / оприбуткування збитків і надлишків, контроль за ціноутворенням і т.д.

Якщо будь-які аспекти обліку не реалізуються в достатній мірі або зовсім не реалізуються, в організації будуть процвітати розкрадання, безлад і перевитрата коштів, а підсумки фінансової діяльності організації будуть плачевні.

Ведення обліку товарів у роздрібній торгівлі

Умовно його можна розділити на облік надходження товарів, облік продажів і облік зберігання товарів. Коли товари надходять в магазин, матеріально відповідальна особа оприбутковує їх на основі супроводжуючих документів. Це накладні З-2, акт виконаних робіт Р-1, товарний звіт та ін. При цьому перевіряється правильність їх заповнення і відповідність фактичної наявності товару документальними даними на момент надходження ТМЦ, а також якість товару і безпеку його для здоров'я покупців: перевіряються термін придатності , цілісність упаковки. комплектність, порівнюються вага, колір, консистенція та інші фізичні характеристики товару за описом в накладній з отриманими в дійсності.

У разі розбіжності фактичних і документальних даних в необхідній кількості примірників складається Акт про розбіжності, де вказуються всі виявлені невідповідності.

Після приймання документи, завірені підписом приймаючої особи та печаткою організації, здаються в бухгалтерію для прийняття вантажу на облік.

Після приймання товар відправляється на зберігання: на склад магазину та в торгові зали.

Технологічно цей процес ділиться на:

1. приймання товарів на зберігання;

2. розміщення товарів;

3. забезпечення оптимального режиму зберігання;

4. контроль і догляд за зберігаються товаром;

5. відправка товарів на продаж, поповнення резерву товарів.

Зберігання товару має бути організовано згідно з усіма нормами і правилами, які стосуються даного товару. Повинні бути оптимальні:

6. спосіб укладання товару

7. температурний режим

8. стан вологості повітря

9. товарне сусідство (щоб уникнути впливу одного товару на інший - змішання або передачі запахів, вологи і т.п., наприклад, парфумерію або хімію з різким запахом з кондитерськими виробами, цукром, борошном, тканинами та іншими добре вбирають запах товарами)

Товарні втрати, які періодично з'являються при зберіганні - бій, лом, усушка, псування і т.д. - списуються згідно з нормами природного убутку - в разі, якщо втрати не викликані неправильним зберіганням і відсутністю контролю за товаром.

Облік продажів в роздрібному магазині здійснюється через пробиття чека покупцеві за куплений товар. Крім цього, результат продажів за день по кожному касиру відбивається в книзі касира-операціоніста, куди заноситься після зняття проміжного (Х-) і кінцевого Z-звітів.

Недоліки обліку товарів в магазині, виробленого вручну

Головна причина всіх помилок при обліку товару в магазині - людський фактор. Неузгодженість дій персоналу між собою через відсутність або несвоєчасного отримання інформації по товару, помилки при пробитті чека, при оприбуткуванні товару і заповненні документів, крадіжки, великі витрати часу на обслуговування покупців, недолік товару на полицях в наслідок неналежного контролю за його резервами на складі і т. д. - це ті проблеми, які стають серйозною перешкодою на шляху розвитку магазину та отримання ним прибутку.

Примітка

Шановні читачі! Для представників малого та середнього бізнесу в області торгівлі і послуг ми розробили спеціальну програму " Poscenter: Минимаркет ", Яка дозволяє вести повноцінний складський облік, торговий облік, фінансовий облік, а також має вбудовану систему лояльності. Детальніше про програму >>

Автоматизувавши облік товару в магазині, підприємець зможе усунути ці проблеми, так як саме автоматизація обліку дає можливість контролювати рух товарів і процес продажів в реальному часі.

Автоматизація обліку в магазині

Переваги автоматизації обліку товарів:

1. допомагає вести облік руху товарів;

2. фіксує процес продажу товару в касовій зоні;

3. контролює залишки товару;

4. допомагає проводити інвентаризацію;

5. дозволяє розрахувати оборотність товару - на основі аналізу продажів показує затребуваність тієї чи іншої продукції;

6. допомагає контролювати взаємозаліки з постачальниками;

7. дозволяє контролювати діяльність співробітників магазина, фіксуючи всі проведені ними операції;

8. показує фінансовий результат торговельної діяльності, рентабельність роботи підприємства

Програми для обліку товару / продажів в торговій точці

На сьогоднішній день програм, здатних полегшити бізнесменові ведення справ предостатньо. Купувати чи дорогий «коробковий» продукт - з ліцензією, розширеним функціоналом, щоб встановити його на окремо виділеному комп'ютері і забезпечити власну тех.підтримку - або скористатися послугами «хмарного» сервісу - взяти програмне забезпечення в оренду, не витрачаючи коштів на технічне забезпечення та персонал - вибір залежить від масштабності бізнесу і цілей, які підприємець переслідує.

Програма для автоматизованого обліку товару в магазині повинна:

1. відповідати завданням підприємства, яке програму набуває

2. коштувати згідно функціоналу, який вона надає

3. не вимагати багато часу на установку і навчання персоналу

4. бути простий у використанні

5. володіти зрозумілим і логічним інтерфейсом

Читайте також: Автоматизація обліку в роздрібній торгівлі. Устаткування і програмне забезпечення

Автоматизована система обліку дозволяє:

1. створювати каталог товарів будь-якого обсягу, який можна розділити на групи

2. відстежувати рух товару в реальному часі

3. управляти торговими запасами, контролювати залишки товарів

4. автоматизувати весь процес управління фінансами

Програма «Poscenter: Мінімаркет» - це програма для автоматизації обліку продажів в магазині:

1. Швидко і легко встановлюється. Для її впровадження не потрібно спеціалізованого дорогого обладнання, достатньо звичайного ноутбука (нетбука) або персонального комп'ютера, фіскального реєстратора або чекового принтера, найпоширеніших марок від 18 тисяч тенге) і будь-якого сканера штрих-коду з USB-портом (від 10 тисяч тенге).

2. Реєструє всі операції, вироблені на касі - продажу, повернення товару покупцям, внесення / видачу коштів з грошового ящика каси і ін., Роздруковує цінники і етикетки, чеки, дозволяє вносити в чеки зміни, за попереднім дозволом вказувати вручну знижку на товар в відсотках або рублях, використовувати дисконтні карти.

3. Чи може підключати до системи все каси магазину: одне робоче місце оформлюється як основне, на ньому буде зберігатися вся історія продажів всіх кас магазину, а всі інші каси реєструються як додаткові.

4. Підійде і для одного невеликого магазину, і для роздрібної мережі. Кількість підключених до системи торгових точок в рамках однієї організації не обмежена. Простота установки дозволяє автоматизувати мережу магазинів за 1 день

5. Дає можливість відстежувати роботу своєї торгової точки віддалено - онлайн, з будь-якої точки світу і з будь-якого електронного носія (комп'ютера, планшета, ноутбука).

6. Забезпечує безпеку даних і контроль за діями працівників, надає можливість відкривати / закривати їм доступ до певних операціях і даними.

Ознайомтеся з презентацією програми:


Читайте також: Торгова націнка в роздрібній торгівлі. Формула розрахунку