WEB- камера ORIENT QF-612: оптимальний вибір для відео телефону

Активний розвиток комунікаційних сервісів і, зокрема, інтернет-телефонії, яка поставила з ніг на голову існували стереотипні уявлення про ціну і можливості глобальної голосового зв'язку, призвело до помітного зростання інтересу до різних апаратних рішень, що дозволяє не тільки розширити можливості використання існуючих програмних технологій, але і робить спілкування ще більш природним і комфортним. У цьому сенсі, особливий інтерес викликають WEB камери, що дозволяють передавати «живу» картинку, використовуючи звичайний Skype або SIP клієнт, наприклад, Windows Messenger, X-LITE і т.д. Ті, хто вже спробував відео спілкування, насилу погоджуються використовувати банальну голосовий зв'язок, проте, на сьогоднішній день такі можливості доступні не всім і не скрізь.

Незважаючи на величезний асортимент представлених на ринку WEB камер, виконаних в самому незвичайному конструктивному вирішенні і мають схожі функціональні можливості, процес вибору не такий простий, як це може здатися.

Перш за все, необхідно визначитися з конструктивним виконанням. Зверніть увагу, ми говоримо саме про конструкції, а не про дизайн. Дизайн може бути якою завгодно, а ось конструкція повинна забезпечувати можливість кріплення камери і на горизонтальній поверхні, і на екрані ноутбука або корпусі РК - монітора.

Наступний важливий, на наш погляд, момент - наявність вбудованого мікрофона. Більшість сучасних камер обладнані звичайним 3.5мм роз'ємом для підключення телефонної гарнітури, що, безумовно, зручно. Однак, вбудований мікрофон ще зручніше !!!

Далі звернемо увагу на можливість роботи в темний час доби. Існує два основних рішення. Найчастіше використовується проста світлодіодне підсвічування. Її перевага полягає в збереженні кольору при передачі відео. Друге рішення - у використанні ІЧ-підсвічування. Вона дозволяє вам залишатися в повній темряві, нікому не заважаючи, при цьому монохромне зображення набуває відповідний інфрачервоний відтінок. До речі, нам не дуже зрозумілий сенс інфрачервоного рішення. Те, що ви не заважаєте оточуючим світлом від настільної лампи або світлодіодного підсвічування, ще не означає, що ви не будете заважати своїми розмовами.

Наступний момент - дозвіл ПЗС матриці або, як його ще називають, сенсора. Для нормальної роботи цілком достатньо дозвіл нижче 352х288, тим не менш, багато сучасних камери мають фізичний дозвіл 1.3 мегапікселя, що відповідає розміру кадру 1280х960 пікселів. Це не означає, що ви зможете в повній мірі скористатися перевагами високого дозволу для трансляції відео. Як мінімум, пропускна здатність USB шини і продуктивність керуючого чіпа обмежують швидкість до 15 кадрів в секунду, втрачаючи при цьому ефект «живого» зображення. Крім того, пропускна здатність інтернет каналу не завжди достатня для передачі такого великого обсягу інформації в реальному часі.

До речі, кажучи про USB шині, необхідно відзначити, що існують камери з використанням мережевого, в тому числі, бездротового Wi-Fi з'єднання. Такі камери коштують помітно дорожче, при цьому вони забезпечують більшу свободу у виборі місця установки камери, також мають велику пропускну здатність.

Останній момент, який потребує уваги з боку покупця, - можливість зміни різкості за допомогою линзочки, розташованої безпосередньо перед ПЗС матрицею. Якщо така можливість є, ви зможете більш вільно розпоряджатися камеру, підлаштовуючи фокусна відстань під конкретні умови використання. В іншому випадку, ви будете змушені дотримуватися деяких умов по максимальному і мінімальному відстані до об'єкта зйомки.

Існує, до іншого, ряд спеціальних параметрів. Наприклад, якість автоматичної настройки різних колірних і відео параметрів, що дозволяють передавати якісну і реалістичну картинку. Оцінити їх під час покупки вам не вдасться, однак, з власного досвіду можемо з упевненістю сказати, що практично всі камери забезпечують прийнятну якість, невелике розходження не грає особливої ​​ролі для проведення відео трансляції, особливо, при використанні невеликих дозволів.

Оцінити їх під час покупки вам не вдасться, однак, з власного досвіду можемо з упевненістю сказати, що практично всі камери забезпечують прийнятну якість, невелике розходження не грає особливої ​​ролі для проведення відео трансляції, особливо, при використанні невеликих дозволів

У перший момент, що розглядається в цій статті камера ORIENT QF-612 не справила яскравого враження. Скоріше навпаки. Це звичайна WEB камера на «прищіпки», але при більш детальному вивченні вдалося виявити безліч цікавих особливостей, про які ми детально розповімо далі.

Конструктивні особливості камери ORIENT QF -612

Отже, традиційно знайомство з новим девайсом починаємо з вивчення конструктивних особливостей, що, як ви вже могли помітити, є для сучасної камери вельми важливим моментом. Камера ORIENT QF-612 має компактні розміри, виконана в металевому корпусі, що в корені відрізняє її від більшості рішень, представлених на російському ринку. Крім мініатюрної линзочки з можливістю зміни фокусної відстані, на лицьовій стороні камери розташовані шість яскраво-білих світлодіодів, які забезпечують додаткове освітлення при недостатньому зовнішньому освітленні. Необхідність в підсвічуванні визначається автоматично, завдяки розташованому на верхній стороні фотоелементу.

Якщо ви уважно придивитеся до лицьовій стороні камери, ймовірно, виявите маленький отвір над ЛінзОчки. Це вбудований мікрофон, який має цілком задовільну чутливість і помітно спрощує процес спілкування. Правда, при використанні гучного зв'язку необхідно пам'ятати, що осі акустичної системи і вбудованого в камеру мікрофону не повинні перетинатися, інакше почнеться процес самогенерации, що виявляється як неприємний гучний свист в колонках.

Для кріплення камери на поверхні використовується звичайна «прищіпка», яка виявилася універсальним рішенням, що дозволяє кріпити камеру на горизонтальній поверхні, в підвішеному стані, зверху на дисплеї ноутбука або РК-дисплея. Необхідно враховувати, що тильна сторона дисплея не повинна мати закруглених скосів, та й товщина самого дисплея повинна бути не більше півтора - двох сантиметрів. При цьому додатково є можливість обертати камеру на 360 ° по горизонталі і на 120 ° по вертикалі.

Для підключення камери до комп'ютера або ноутбука використовується традиційний USB порт з розташованим поруч мікрофонним входом. З одного боку, така конструкція кабелю здається цілком зручною, але тільки для тильного підключення камери до звичайного комп'ютера. Якщо ж мова йде про ноутбук або фронтальному підключенні до комп'ютера, то довжини мікрофонного кабелю може бути недостатньо, що, власне, і сталося при підключенні до ноутбука з розташованим на фронтальній стороні мікрофонним роз'ємом. Вирішення цієї проблеми знайшлося швидко. Ми відмовилися від використання вбудованого в камеру мікрофону і скористалися налаштованим мікрофоном в ноутбуці.

Як ви могли помітити, WEB камера ORIENT QF-612, незважаючи на перше, досить скептичне, враження, володіє всіма необхідними особливостями, описаними вище. Прийшов час оцінити її реальні можливості.

ORIENT QF-612 в роботі ...

Процес підключення камери ORIENT QF-612 мало відрізняється від підключення будь-якого іншого USB пристрою. Простого підключення до USB порту, в тому числі, і під Windows Vista, виявилося замало. Виявити необхідні драйвери не вдалося. Точніше сказати, стандартні драйвери підставились, але працювати з ними камера відмовилася. Для нормального функціонування пропонуємо скористатися «рідними» драйверами, записаними на диску в комплекті камери. Приємним сюрпризом стала нормальна установка і запуск камери під Windows Vista 32 bit (під 64 bit версією не пробували), яка, як відомо, вимагає власних підписаних драйверів.

Після установки необхідного програмного забезпечення і перезавантаження комп'ютера в диспетчері пристроїв з'явиться новий пристрій захоплення ASJ USB PC Camera, настройку якого найкраще робити за допомогою утиліти AMCAP, яку можна використовувати і для запису відео. Або за допомогою VoIP клієнта, наприклад, Skype.

У першому випадку, можна вибрати формат потоку, дозвіл і частоту кадрів. Увага, якщо ви встановите дозвіл вище ніж 352х288, то частота кадрів буде автоматично знижена до 15 кадрів в секунду.

Увага, якщо ви встановите дозвіл вище ніж 352х288, то частота кадрів буде автоматично знижена до 15 кадрів в секунду

Якщо ви використовуєте VoIP клієнт, то можливості налаштування обмежуються основними відеопараметрів: можна змінити яскравість, контраст, насиченість, різкість, виставити в ручному режимі баланс білого, повернути зображення в горизонтальній і вертикальній площинах, включити придушення ефекту тремтіння картинки, змінити параметри експозиції та пропускної здатності шини USB.

Якщо ви використовуєте VoIP клієнт, то можливості налаштування обмежуються основними відеопараметрів: можна змінити яскравість, контраст, насиченість, різкість, виставити в ручному режимі баланс білого, повернути зображення в горизонтальній і вертикальній площинах, включити придушення ефекту тремтіння картинки, змінити параметри експозиції та пропускної здатності шини USB

Незважаючи на таке багатство можливостей, ми рекомендували б залишити параметри за замовчуванням, включаючи автоматичну настройку балансу білого. Навіть при кімнатному освітленні система автоматичної корекції працює максимально ефективно. З точки зору якості картинки, камера ORIENT QF-612 заслуговує досить високої оцінки: відмінна передача кольору, мінімум шуму, в тому числі, при недостатньому рівні освітленості. Швидкість захоплення цілком прийнятна, але тільки в дозволах 352х288 і нижче. При більш високому дозволі помітно поліпшується якість «живий» картинки, правда, швидкість падає вдвічі. Для неспішної бесіди цього більш ніж достатньо. На закінчення хочемо відзначити, що використовувати камеру можна лише в приміщенні. Спроба зйомки при яскравому сонячному світлі привела до сильної засветке, виправити яку за допомогою програмних засобів неможливо.

Висновок ...

Не секрет, що при візуальному спілкуванні інформація сприймається інакше, ніж при телефонній розмові, і вже точно не так, як при спілкуванні за допомогою ICQ або e-mail. Саме тому, якщо ми прагнемо чітко донести до людини ту чи іншу інформацію, то намагаємося зустрітися особисто або переговорити по телефону. Але організувати особисту зустріч не завжди вдається. У цьому сенсі, можливість спілкування за допомогою відео вкрай актуальна в якості приємного і корисного доповнення до інших комунікаційних сервісів. Хоча деякі з нас звикли ховатися за «ширмою» ICQ і не готові до візуального спілкування за допомогою комп'ютера. Справа звички. А ось конфіденційність і захист приватного простору є куди більш серйозною проблемою. Є ризик, що ваше відео буде переглянуто одним із знайомих в той момент, коли ви цього зовсім не хочете. В такому випадку можна або відключати камеру, коли ви її не використовуєте, або скористатися кришечкою, що входить в комплект поставки. І все це за 450 рублів.

Додаткову інформацію про продукти ORIENT можна отримати на офіційному російськомовному сайті http://www.orientrus.ru