Різновиди рибальських вузлів »Всі тонкощі риболовлі!

  1. Стопорні вузли.
  2. В'язка двох лісок.
  3. Вузли для зв'язування монофильной волосіні і плетінки.
  4. Вузли для в'язки гачка і вертлюжків.
В риболовлі дуже важливо володіти навичками правильної і якісної в'язки рибальських вузлів. Чим краще будуть пов'язані всі елементи оснащення, тим краще буде улов і менше шансів обірвати снасті.
У цій статті будуть представлені Топ 5 найміцніших рибальських вузлів і техніка їх виконання.

Стопорні вузли.

Стопорні вузли виготовляють з монофильной волосіні або вовняної нитки. За допомогою таких вузлів задають певний поглиблення складових частин оснащення або приманки. Використовують їх для дистанційної риболовлі під час поплавковою лову, за допомогою ковзного поплавця. Треба щоб стопор для ковзного поплавця був міцно зафіксований на робочої волосіні, при цьому він повинен визначати потрібну глибину опускання поплавка для лову. Кріплення стопорного вузла слід робити рухається, але без зведеного руху. Зв'язка повинна вільно проходити в кільця снасті і не повинна деформувати головну рибальську волосінь. Стопорні вузли починають в'язати за місцем, прямо перед початком риболовлі, попередньо намочивши волосінь, це вбереже її від нагрівання і не дасть розслабити сам вузол. Стопорні вузли бувають одинарні, подвійні, вузол "стопорний клінч" і вузол "бутон". Необхідно пам'ятати про те, що калібр монофильной волосіні повинен відповідати калібру основний, або бути трохи більше.

В'язка двох лісок.

В'язка двох лісок використовується для поплавковою, донною або нахлистовою лову. В основному такими рибальськими вузлами пов'язують волосінь і повідець, а для нахлистовою лову в'яжуть підлісок. Даним способом в'яжуть волосіні нерівних діаметрів і всіляких матеріалів, а так само якщо відбувається розрив під час лову, або головну волосінь і шок-лідер. Обов'язково, необхідно звернути увагу на те щоб обидві волосіні не були пошкоджені в місці передбачуваного вузла. А також, вузол, отриманий в результаті зв'язування частин рибальської нитки або шок-лідера, повинен без праці проникати в кільця снасті. Можна використовувати кілька способів в'язки рибальських вузлів.

Так, наприклад, вузол "потрійний" робиться з монофильних лісок, що розрізняються по діаметру не більше ніж на 0,05 мм. В цьому випадку волосіні зберігають близько 90% особистої навантаження. Але не варто забувати, про те, що такий вузол не пройде через кільця вудилища, отже його краще застосовувати в обладнанні, де в цьому немає необхідності.

А ось рибальське зв'язка, яку називають "петля в петлю", це не погана заміна вертлюга. Вузол цей міцний і безпечний, його застосовують, коли треба зв'язати основну волосінь і повідець. Різновид рибальського вузла під терміном "кровні вузли" в'яжуть з волосіні діаметр, якій повинен різниця не більше ніж на 30%. Це дуже міцний і невеликий вузол, який може вільно пройти через кільця вудилища. Для виготовлення такого вузла необхідно володіти певний досвід у цій галузі, так як це дуже копітка робота. Для виробництва вузла, який називають "подвійний ковзний" буде потрібно матеріал, який має різницю в діаметрі не більше ніж на 50%. Такими зв'язками з'єднують між собою монофільні волосіні або монофіл з плетеним шнуром.

Вузли для зв'язування монофильной волосіні і плетінки.

Для того щоб плетінка була міцною необхідно враховувати конструкцію волосіні, діаметр і змочування шнура. Не варто забувати про те, що в процесі використання плетеної волосіні, вона стає плоскою. Цей факт обов'язково треба враховувати, при в'язанні вузла. Чим тонше буде шнур, тим міцніше буде вузол. Різновид риболовецької зв'язки "shock leader knot" застосовують у багатьох видах лову. Компактність цього вузла, дозволяє йому вільно проходити через кільця вудилища.
Техніка в'язання вузла "морквина" надійно з'єднує плетінку і поводок з монофіла або флюрокарбона. Це невеликий, але дуже міцний рибальський вузол, який підійде для спінінга, фідера і лову коропа. А вузол "Олбрайт" є універсальним і підходить для лову різними снастями.

Вузли для гачка без вушка (з лопаткою)

Рибальські вузли для гачка з лопаткою, це досить складна конструкція, виконання якої вимагає певного досвіду і точності. Волосінь обов'язково повинна як слід прилягати до цівку, без накладки шарів один на одного. Коли все буде готово, необхідно простежити за тим, щоб волосінь проходила з боку поддева гачка, будучи подовженням його цівки. Для міцності всієї конструкції, треба нанести трохи клею на вузол. Існує кілька різновидів таких вузлів. Наприклад, вузол "універсальний", матеріалом для його виготовлення служить монофіл, флюрокарбон або плетена волосінь. Цей рибальський вузол можна використовувати для в'язки гачка з вушком і без нього. Вузол "тромбон петля" роблять з монолесок і плетінки, із застосуванням різних видів гачків. А також вузли під назвою "зовнішня обмотка петлі" і "Аіліт".

Вузли для в'язки гачка і вертлюжків.

Існує кілька видів рибальських вузлів для сплетення гачка і вертлюжків. Отже, зв'язка "Паломар" використовують, коли треба зв'язати основну рибальську нитка з вертлюжком, волосінь і гачок, закріпити вантаж, вертлюг, карабін або силіконову приманку. Є кілька різновидів такого вузла, наприклад, класичний Паломар, подвійний Паломар, потрійний Паломар і Паломар для дроп шота.
Рибальський вузол "клінч" застосовують для ненатуральної наживи, джиг головок, вантажів, гачків, вертлюжків, вантажив, годівниць і карабінів. Є клінч звичайний і клінч посилений. А ось вузлом "гріннер" в'яжуть гачки, наприклад офсетні, а також застібки, приманки, плетену волосінь до шпулі або волосіні між собою. Цей вузол підходить для монофильной волосіні або плетінки.
Вузлом "вісімка" кріплять гачки з вушком і без нього. Ще за допомогою цього вузла виготовляють пересувні петлі, в'яжуть кормушки грузила і повідці. А також, в'язку гачка і вертлюжків здійснюють за допомогою вузла під назвою "Хоумер".
У цій публікації представлені базові різновиди рибальських вузлів і область їх застосування. Використовуючи цю інформацію, можна отримати непоганий улов і зберегти все снасті в цілості й схоронності.