Як з'явилися назви 50 знаменитих IT-компаній

  1. Комп'ютери та процесори
  2. Софт
  3. Інтернет
  4. Linux і СПО
  5. Ігри та розваги
  6. електроніка

Зазвичай назви зарубіжних фірм ми сприймаємо такими, якими вони є, але іноді все ж дивуємося: що змусило засновників назвати свою справу тим або іншим дивним словом? Іноді відповіді знайти легко, іноді - ні. У "Вікіпедії" є чудова сторінка , Де наведена коротка розшифровка назв безлічі фірм. Наш список коротше - тут лише відомі компанії, так чи інакше пов'язані з інформаційними технологіями.

Комп'ютери та процесори

Amiga - по-іспанськи "подружка"

Amstrad - повна назва - Alan Michael Sugar Trading. З торгівлею цукром воно ніяк не пов'язане: Шугар - прізвище засновника.

Зазвичай назви зарубіжних фірм ми сприймаємо такими, якими вони є, але іноді все ж дивуємося: що змусило засновників назвати свою справу тим або іншим дивним словом

У першому логотипі Apple обіграли іншу ідею - яблуко, що впало на голову Ньютону Apple - компанія названа в честь яблучного саду, в якому у свій час працював Стів Джобс.

ARM - скорочення від Acorn RISC Machine. Британська Фрімен Acorn Computers - один з початкових інвесторів ARM (другим був Apple). Тепер назва розшифровується як Advanced RISC Machines.

Asus - друга половина слова Pegasus (Пегас). У 2008 році від Asus відділилося підрозділ, що назвало себе Pegatron, використавши таким чином і першу половину літаючої коні.

Compaq - має асоціюватися з чимось компактним (і асоціюється), але про всяк випадок є розшифровка - Compatibility And Quality (сумісність і якість).

Intel - перші склади від Integrated Electronics (інтегрована електроніка), раніше - NM Electronics. N і M - ініціали засновників Роберта Нойса і Гордона Мура.

Psion - засновник компанії Девід Поттер закодував в назві гасло "Електронні інструменти Поттера або нічого" (Potter Scientific Instruments Or Nothing).

Sun Microsystems - крім сонця назва означало Stanford University Network, університетська мережа Стенфорда. Саме там вчилися і створювали свої перші робочі станції засновники Sun.

Софт

Adobe - англійською "саман", цегла повітряної сушки. У одного із співзасновників за вікном будинку була річка з глиняним дном.

Corel - скорочення від Cowpland Research Laboratory (Дослідницька лабораторія Коупланда).

Microsoft - Білл Гейтс, не довго думаючи, склав назву з слів microcomputer software (ПО для мікрокомп'ютерів) Microsoft - Білл Гейтс, не довго думаючи, склав назву з слів microcomputer software (ПО для мікрокомп'ютерів). До 1987 року воно писалося як Micro-Soft.

Netscape - суміщені слова network (мережа) і landscape (ландшафт).

Skype - від "Sky-Peer-to-Peer" - хмарний пірінг. Спершу його скоротили до Skyper, потім впала і пропала 'r', і на трубі залишилося Skype.

Інтернет

AltaVista - по-іспанськи "вид зверхньо".

Amazon.com - на честь річки Амазонки. Засновник фірми Джеф Безос придумав цю назву замість старого Cadabra.com.

Facebook - книга з фотографіями студентів, які вступили до університету, придумана для того, щоб ті швидше дізнавалися хто є хто. Facebook і правда ефективно замінив її.

Google - криве написання слова гугол, що означає десять у сотому ступені Google - криве написання слова "гугол", що означає десять у сотому ступені. Якщо пошукати це слово в Google, першим посиланням буде він сам.

Hotmail - від HTML і mail, логічна назва для веб-пошти.

Twitter - від англійського слова "чірікать". Спершу його, правда, спотворювали як Twitch і twttr, але потім зглянулися.

Yahoo! - письменник Джонатан Свіфт придумав слово йеху в "Пригодах Гуллівера" для позначення раси неприємних гуманоїдних істот з країни коней-гуигнгнмов. Але зі знаком оклику на кінці це швидше означає радісний вигук, що вживається жителями південних штатів Америки.

Linux і СПО

Debian - засновник проекту Ян Мердок схрестив своє ім'я з ім'ям своєї подруги Дебри. Запам'ятати легко: "Деб-і-Ян".

Mozilla - варіація на тему Mosaic-Killer (вбивця Mosaic) і "Годзілли", якій був названий перший браузер творців Netscape. І набагато пізніше - організація Mozilla Foundation.

Red Hat - у засновника фірми Марка Евінг була червона бейсболка, що дала йому прізвисько red hat (червона шапка).

SuSE - скорочення гучного німецького назви Software und System-Entwicklung (програмні та системні розробки).

Ubuntu - зулуського слово, що означає доброту і гостинність.

Ігри та розваги

Atari - так називається позиція аналогічна шахового шахові в японській грі го.

Capcom - Capsule Computers (капсульні комп'ютери ?!).

Eidos - грецьке слово, що означає вид або образ.

Lionhead Studios - засновник компанії Марк Веблен увічнив в її назві ім'я свого хом'яка. Чому хом'яка звали Левова Голова, незрозуміло, але це дало можливість зробити величний логотип.

Pixar - "піксель" плюс ініціали співзасновника Елві Рея Сміта (Alvy Ray Smith).

Nintendo - складна японська гра слів - японське nintendou складається з двох частин: nin (довірений) і ten-dou (рай). Сенс в цьому, мабуть, шукати марно, і очевидно тільки, що це щось хороше.

Sega - Service Games, назва використовується з тих часів, коли фірма продавала закуплені в Америці автомати для гри в пінбол Sega - Service Games, назва використовується з тих часів, коли фірма продавала закуплені в Америці автомати для гри в пінбол.

Zynga - засновник компанії Марк Пінкус назвав її на честь свого бульдога Зінги, якого ми можемо споглядати і на логотипі.

електроніка

Acer - на латині "гострий, здатний".

BenQ - Bringing Enjoyment and Quality to life, "Привносячи радість і якість в життя" - чисто маркетингове вигадка.

Canon - названий на честь буддійської богині милосердя Каннон (але вона латиницею пишеться як Kwanon на відміну від фірми).

Cisco - скорочення від Сан-Франциско.

Epson - нібито означає Son of Electronic Printer, син принтера (про те, хто мати, історія замовчує).

Hitachi - топонім, також переводить з японського як "світанок".

Kodak - засновнику фірми Джорджу Істманом дуже подобалася буква K, і він придумав що починається з неї безглузде слово.

LG - скорочення, утворене від назв двох корейських компаній - Lucky і Goldstar. У рекламі також розшифровується як Life's Good ( "добре життя").

Motorola - компанія починала з виробництва автомобільних радіоприймачів, і назву придумали за аналогією з популярними тоді "радіола" та іншими "-оламі".

Nikon - скорочення від Nippon Kogaku, японська оптика.

Nokia - на честь фінського міста Нокіа Nokia - на честь фінського міста Нокіа.

Qualcomm - "якісний зв'язок" або "якість зв'язку" (Quality Communication).

Samsung - по-корейськи означає "три зірки".

Sharp - по-англійськи "гострий". Першим продуктом компанії був "завжди заточений олівець" (eversharp pencil), прабатько механічних олівців.

Sony - від латинського sonus (звук) і англійського sonny (юнак). До 1958 року фірма мала назву Tokyo Telecommunications Engineering Corporation.

Xerox - спершу від грецьких xeros (сухий) і graphos (лист) утворили слово xerography, а потім скоротили до Xerox. Виходить, копіювальні апарати по-російськи коштувало називати не "ксероксами" і не "копірами", а "ксерографією".

Капсульні комп'ютери ?