Піддони дерев'яні. бізнес

 1. Організація виробництва
 2. підготовка деревини
 3. збірка піддону
 4. Пневматичні пістолети
 5. компресор
 6. Доставка і підготовка повітря
 7. Робоче місце
 8. Висновок

Сьогодні з'являється все більше можливостей для відкриття свого бізнесу. На жаль, але зазвичай на початковому етапі потрібні серйозні фінансові вкладення. Бізнес відкривають, щоб якомога швидше почати заробляти, а не витрачати. Тому мало хто готовий ризикнути великою сумою грошей. Так і доводиться відмовлятися від мрії відкрити свою справу.

На щастя, є вихід. Мало хто знає, але виготовлення тари - дуже вигідне заняття. У деяких випадках це навіть вигідніше виробництва самих товарів. Тара потрібна завжди, навіть під час кризи від неї не можна відмовитися. Кращим прикладом такого бізнесу є виробництво піддонів.

Піддони, або палети, знайомі кожному. Це тара у вигляді плоскої платформи. Зазвичай виготовляється з дерева. На піддонах розміщують вантаж для зберігання або переміщення за допомогою навантажувачів. При необхідності вантаж легко зафіксувати. Піддони широко використовуються на складах, цехах, логістичних компаніях і агропромислових підприємствах. Також застосовуються для переміщення різних вантажів на вантажівках, поїздах і кораблях.

Існують піддони з металу і пластика, але їх невигідно використовувати.

Отже, ми зосередимося на виготовленні дерев'яних піддонів. Для створення такої тари потрібно тільки дерево, цвяхи і відповідні інструменти. У виробництві піддонів використовується найпростіша деревина. Спеціальна обробка і обробка не потрібна. Потрібно просто нарізати дошки і бруски декількох розмірів, а потім збити цвяхами. Все елементарно. Це означає, що з роботою впорається будь-який, тому не потрібно наймати кваліфікованих працівників.

Серйозних фінансових вкладень теж не потрібно. Потрібно знайти постачальника дощок і зібрати просту робочу лінію. Для створення виробничого приміщення вистачить звичайного гаража. На початковому етапі для роботи вистачить одного-двох чоловік. При необхідності виробництво легко розширити.

Піддони затребувані серед споживачів як у нас, так і за кордоном. При цьому зазвичай їх закуповують оптом великими партіями. Так що знайти хорошого постійного покупця не складе труднощів. Бізнес швидко окупиться і почне приносити хороший прибуток. Мінімум фінансових вкладень - максимум віддачі.

Існують піддони різних розмірів і конструкцій. Стандартний піддон має розміри 800х1200 мм або 1000х1200 мм. Складається з дощок настилу, нижніх дощок (лижі), поперечних дощок і бобишек. Як матеріал використовується сосна або інша дешева деревина.

 1. Дошка настилу
 2. поперечна дошка
 3. Нижня дошка
 4. бобишка

Деталі збираються за допомогою цвяхів двох розмірів. Довгі цвяхи використовуються для з'єднання всіх дощок з бобишками. Короткі цвяхи потрібні для з'єднання дощок настилу з поперечними дошками.

Для створення успішного бізнесу потрібно слідувати світовим стандартам якості. У Росії, Білорусі, Україні, також ряді інших країнах СНД піддони виробляються відповідно до ГОСТу 9078-84 і ДСТУ 9557-87. Другий практично ідентичний європейським стандартам UIC 435-2 та DIN EN 13698-1, відповідно до якого виготовляють «європалет». Досить вигідна можливість, адже такі піддони можна продавати на Заході. Продавати піддони європейської якості за низькою ціною на території СНД теж вигідно.

Вивчіть ринок, перш ніж приступати до виробництва. Потрібно відразу визначитися за якими стандартами ви будете робити палети. Орієнтуйтеся на запити потенційних споживачів. Найкраще заздалегідь домовитися про постачання піддонів зі складами, заводами або іншими підприємствами. Так ви зможете швидко отримати прибуток вже з перших партій палет.

Деякі фірми замовляють для себе піддони нестандартних розмірів і конструкцій. В цьому випадку у вас буде значно менше конкурентів. Головне укласти довгостроковий договір на поставку великої кількості піддонів. Це захистить вас від багатьох ризиків.

Піддони збираються приблизно за одним принципом. У разі необхідності можна змінити тип вироблених піддонів.

Окремо потрібно розповісти про європалет. Виробляти їх трохи складніше, ніж звичайні піддони. Зате їх можна дорожче продавати. Європалети називають піддони EPAL Euro Pallet або EPAL 1. Крім EPAL 1 існують палети EPAL 2 і EPAL 3 розміром 1000х1200 мм, а також Напівпіддони EPAL 6 і EPAL 7 розміром 600х800 мм. В цілому вони менш затребувані, хоча покупця можна знайти і для них.

Піддони EPAL 1 мають наступні характеристики. Безпечна вантажопідйомність: 1500 кг. Вага піддону близько 25 кг. Довжина 1200 мм, ширина 800 мм, висота 144 мм. За стандартом допускається відхилення від зазначених розмірів по ширині і довжині на ∓ 3 мм і на + 7 мм по висоті.

EPAL 1 виготовляються з дощок хвойних або листяних дерев. Вам потрібно знайти постачальника, у якого ви будете стабільно отримувати деревину потрібної якості. Зазвичай використовується ялина, сосна, вільха або осика. Не допускається виготовлення піддонів з тополі. Дошки повинні бути рівними, без витонченості. Якщо ви робите новий піддон, то дошки повинні бути новими. При ремонті палет допускається використання старих, але хороших дощок. Вологість деревини не більше 22%. Для виготовлення одного піддону знадобиться 11 дощок і 9 бобишек.

Настил складається з п'яти дощок довжиною 1200 мм і товщиною 22 мм. Центральна і бічні дошки шириною 145 мм, між ними дошки шириною 100 мм. Відстань між дошками 40 мм. Знизу три поперечні дошки 800 мм довжиною, 145 мм завширшки і 22 мм завтовшки. По краях розташовується шість бобишек 145 мм в довжину, 100 в ширину і 78 в товщину. В середині три бобишки тієї ж довжини і товщини, ширина - 145 мм. Знизу кріпляться три «лижі». Їх розміри ідентичні центральної і бокових дошках настилу. Кути піддонів спилюють на 17 мм. Допустиме відхилення + 4 мм або - 2 мм. Кут спила 45 градусів.

Особливістю піддонів EPAL є цвяхи з маркуванням PE, PC, PO і т.п. на капелюшку. Друга буква змінюється в залежності від розміру. Без таких цвяхів піддони не вважатимуться дійсними Європалети, навіть якщо в усьому іншому вони відповідають стандартам. Для складання EPAL 1 потрібно 78 цвяхів двох розмірів: 18 коротких і 60 довгих. Це повинні бути єршоні (кільцеві) цвяхи з поперечними насічками. Такий цвях практично неможливо дістати з дошки, завдяки чому забезпечується надійне з'єднання. Наприклад, можна використовувати CNW 3,4 / 90 BKRI EPAL і CNW 2,8 / 40 BKRI EPAL. Перші мають довжину 90 мм і діаметр 3,4 мм, другі - довжину 40 мм і діаметр 2,8 мм.

Забиваються цвяхи в такий спосіб. Широкі бічні дошки прибиваються в трьох місцях: по краях і по центру. Для кожного з'єднання використовується по чотири довгих цвяха. Центральна широка дошка прибивається так само, але вже трьома довгими цвяхами в кожному місці. Дві вузькі дошки прибиваються до поперечних дощок в трьох місцях за допомогою коротких цвяхів. За три цвяхи в кожному місці. Всі нижні дошки забиваються однаково. У трьох місцях вбивається по три довгих цвяха.

У кожному місці з'єднання цвяхи забиваються максимально далеко, щоб збільшити якість з'єднання. Слідкуйте, щоб цвяхи не стирчали з готової конструкції. Це вважається порушенням стандарту якості EPAL.

У російському Гості не вказується, як саме повинні збиратися піддони. Для європейського стандарту машинна збірка - це обов'язкова умова. Робити піддони вручну в великих кількостях все одно не вийде. Звичайно, можна найняти пару десятків працівників, але це невигідно. Для успішного бізнесу необхідне виробнича лінія з машинної складанням.

Якщо палети зроблені з дотриманням усіх вимог, то ви можете претендувати на отримання ліцензії EPAL. Вам необхідно зв'язатися з European Pallet Association (EPAL), щоб ваше виробництво і продукція пройшли незалежну експертизу якості. Також ви повинні будете отримати сертифікат IPPC, що підтверджує, що ви використовуєте якісну деревину. Деревина повинна відповідати стандарту ISPM 15. Щоб отримати всі ліцензії та сертифікати доведеться докласти трохи зусиль, але це дасть вам істотну перевагу перед конкурентами.

На європалет на кутових бобишках ставиться клеймо «EPAL в овалі», а на центральних бобишках - клеймо IPPC. На другому клеймі зазначено, де, коли і ким був виготовлений піддон. Також в піддон ставиться контрольна скоба. Все це підтверджує, що піддон відповідає всім вимогам якості. Такий піддон можна ввозити і продавати на всій території Європейського союзу.

Організація виробництва

На початковому етапі для розміщення обладнання вистачить місця в гаражі, а для роботи знадобиться два-три працівника. При бажанні виробництво легко розширити. Виготовлення палет складається з двох основних етапів: підготовка деревини та збирання піддону.

підготовка деревини

Потрібно відразу вирішити питання з постачанням деревини. Від цього буде залежати, де ви розмістите своє виробництво і яке обладнання вам знадобиться. Розміщувати виробництво найкраще поруч з деревообробним комбінатом. Ви заощадите гроші і час на доставку деревини. При цьому ваше виробництво не буде так сильно залежати від транспортної компанії. Це знижує ваші ризики. В іншому випадку все виробництво може стати через те, що вам вчасно не доставили деревину.

Іноді можна домовитися про розміщення виробництва на самій території лісопилки. Це найвигідніший варіант.

Бажано купувати вже розпилену і оброблену деревину. Так, вона коштує дорожче, ніж сирі колоди, але для обробки деревини доведеться купувати дороге обладнання для розпилювання та фітосанітарної обробки. Знадобиться більше місця і більше працівників. Мало у кого є такі гроші на початковому етапі. Якщо ж деревина закуповується, то вам знадобиться тільки невелика пилорама, щоб отримувати дошки потрібного розміру і зрізати кути піддонів.

Бобишки або закуповуються в готовому вигляді, або нарізаються окремо. Є сенс взяти автоматичний верстат для торцювання бобишек. Це економить час і звільняє робочі руки.

Можна частково скоротити витрати на деревину, якщо використовувати обрізний матеріал.

Готові деталі не потрібно якось додатково обробляти.

збірка піддону

Для складання палет ми рекомендуємо використовувати напівавтоматизованого лінію. Спеціально для вас ми підготували детальну схему, де показано, як правильно підключити два пневматичні пістолети. Додаткові пістолети підключаються аналогічним способом.

Пневматичні пістолети

У напівавтоматизованих лінії для збирання піддонів використовуються пневматичні пістолети. Інструменти використовуються в парі. Один для забивання довгих цвяхів, а другий для коротких.

Пам'ятайте про техніку безпеки. Під час роботи надягайте рукавички, окуляри і навушники.

Якщо ви збираєте стандартні піддони, то для забивання довгих цвяхів ми рекомендуємо взяти гвоздезабивной пістолет CN-90. Він забиває цвяхи довжиною 45-90 мм і діаметром 2,8-3,33. Добре, коли пістолет забиває різні цвяхи. Якщо вам знадобиться змінити розмір цвяхів, то не знадобиться купувати новий Нейлер під них. Для коротких цвяхів зазвичай беруть легший і дешевий пістолет. Для виробництва більшості піддонів підійдуть пістолети CN-55 або CN-57. CN-55 забиває цвяхи довжиною 25-55 мм, а CN-57 - завдовжки 25-57 мм. Діаметр однаковий: 2,1-2,3 мм.

Для збирання піддонів EPAL потрібні інші Нейлер. Для довгих цвяхів використовується CN-130, який забиває цвяхи довжиною 75-130 мм і діаметром 3,1-3,8 мм. Для коротких цвяхів підійде CN-65. Забиває цвяхи довжиною 32-65 мм і діаметром 2,1-2,9 мм.

Теоретично можна було б використовувати один пістолет для двох типів цвяхів. Але такий підхід себе не виправдовує. Працівникові постійно доведеться міняти заряджати в пістолет цвяхи різних розмірів. Це забирає багато часу. Ефективність виробництва падає, а разом з нею прибуток.

компресор

Безмасленного графітові компресори не підійдуть, тому що не можуть працювати по 8 годин на добу щодня. Графітові пластинки в таких умовах швидко зношуються і буде потрібно заміна. А це половина вартості компресора. Для невеликого виробництва вистачить звичайного масляного поршневого компресора з ремінним приводом. Обсяг ресивера повинен бути не менше 100 літрів. Він недорогий і простий в обслуговуванні. Досить періодично міняти масло. Якщо дотримуватися правил експлуатації, то такий компресор прослужить багато років.

Компресор підбирається в залежності від розмірів виробництва. При інтенсивній роботі кожен пістолет робить один постріл раз в 2 секунди. Компресор повинен встигати стискати повітря і відпочивати. Якщо компресор працює без перерв, то він швидко зношується. Наприклад, якщо два пістолети разом витрачають 3 літри кожні 2 секунди, то в хвилину йде 180 літрів повітря. Для цього вистачить компресора з ресивером на 100 літрів і насосом, качає 400 літрів в хвилину. Якщо споживання повітря зросте в два рази, то компресор майже не буде відпочивати. Якщо ж підключити ще інструменти, то компресор просто не буде встигати стискати потрібну кількість повітря.

Ми рекомендуємо наступні моделі:

 1. Для 2 пістолетів:

 1. Для 4 пістолетів:

 1. Для 6 пістолетів:

Для більш масштабного виробництва використовують гвинтові компресори. Вони коштують дорожче, але до них сміливо можна підключити декілька десятків пістолетів. Також гвинтові компресори працюють цілодобово. З таким обладнанням можна не тільки серйозно розширити виробництво, але зробити його позмінним.

Рекомендовані гвинтові компресори:

Якщо ви плануєте розширити виробництво в майбутньому, то краще відразу взяти більш потужний компресор «на виріст». Інакше доведеться купувати новий компресор при кожному розширенні виробництва.

Доставка і підготовка повітря

Перед потраплянням стисненого повітря в інструмент його потрібно підготувати. Ця вимога виробників інструментів. Якщо повітря підготовлений, то інструмент працює правильно і служить набагато довше. Поломка інструменту під час роботи веде до додаткових витрат. Мало того, що треба купити новий інструмент, так ще і виробництво зупиняється. Один день простою може принести масу збитків.

Повітря в компресорі знаходиться під великим тиском, ніж потрібно інструменту. При цьому в такому повітрі багато бруду і вологи. Блок підготовки повітря знижує тиск до потрібного рівня, очищає і осушує повітря з компресора. Також він додає масло для інструменту. Завдяки цьому деталі механізму змащуються під час роботи. Без цього доведеться закопувати вручну кожні дві години. Це додаткова витрата робочого часу.

Масло з компресора не підходить для пневмоінструменту. Це брудна відпрацьоване масло з високою в'язкістю.

Ми рекомендуємо наступні блоки для підготовки повітря

Якщо ви використовуєте більше пістолетів, то знадобиться ще один блок.

У нашій схемі два різних пістолета використовуються одночасно. У них відрізняється робочий тиск. Або більш потужний пістолет буде недобівать цвяхи, або менш потужний буде їх перебивати. Щоб уникнути цього в нашій схемі використовується регулятор тиску. Пристрій ставиться після блоку підготовки повітря перед менш потужним Нейлер. Регулятор знижує тиск повітря до потрібного рівня. Так два різних пістолета можуть працювати одночасно.

Повітря доставляється в інструмент по шлангах. Можна використовувати як прямі, так і спіральні шланги. Найголовніше, щоб внутрішній діаметр шланга був не менше 8 мм. Від компресора до блоку підготовки повітря краще пустити спіральний шланг не менше 5 метрів завдовжки. Так повітря встигне охолодитися, волога в ньому сконденсуватися. Довжина шланга від блоку підготовки повітря до інструменту не повинна перевищувати 10 метрів. Інакше масло з лубрикатора не потраплятиме в інструмент.

Шланги з'єднують всі частини схеми. Для зручності на шланги кріпляться швидкоз'ємні фітинги. Це надійне з'єднання. При цьому при необхідності шланги легко від'єднати і приєднати назад.

Детальніше про підготовку повітря читайте нашу статтю .

Робоче місце

Нарізку деталей і складання піддонів можна організувати послідовно або паралельно.

У першому випадку спочатку нарізається певну кількість дощок і бобишек потрібних розмірів. Потім йде збірка піддонів. Збирає піддони теж одна людина. Це повільний і важкий спосіб виробництва. Його використовують тільки якщо не вистачає робочих рук або робочого простору.

У другому випадку одні працівники нарізають деталі, а інші збирають палети. Знадобиться більше працівників, але виробництво стане швидше і ефективніше. Пилорама і верстат для торцювання бобишек розміщуються так, щоб готові деталі опинялися поряд з кондуктором для збирання піддонів.

Для складання палет використовується кондуктор для збирання піддонів. Існує два типи кондукторів:

Палети збираються в такий спосіб. Спочатку збираємо верхню частину. Встановлюємо бобишки на кондуктора. Потім кладемо поздовжні рейки. Зверху викладаємо дошки настилу. Всі деталі збиваються відповідно до вимог. Головне, щоб все надійно трималося. Потім піддон перевертається, і знизу кріпляться «лижі». Збірка піддону займає 2-3 хвилини.

Якщо у ваших піддонів спилюють кути, то це робиться в останню чергу.

Висновок

Використовуючи поради з цієї статті, ви можете створити ефективний бізнес. При цьому вам не потрібно мати значний стартовий капітал, особливі зв'язки або спеціальні навички. Знайти покупців і домовитися про постачання матеріалів нескладно. Залишається закупити обладнання і грамотно організувати виробництво. Є багато прикладів маленьких фірм, де використовується напівавтоматична лінія збирання піддонів. Всього два-три робочих збирає 500, 700, а в деяких нагоди 1000 піддонів в день. При такій швидкості виробництва бізнес швидко окупається і починає приносити стабільний прибуток.

Успіхів вам!