Енергетичний снюс став новим повальним захопленням серед дітей

  1. Нагадує справжній жувальний тютюн
  2. Реклама обмежена, продаж - немає

Фото: Yle

У багатьох регіонах Фінляндії помічено нове модне захоплення серед дітей і молоді - споживання енергетичного жувального тютюну або снюса.

- Точні дані про кількість дітей, які споживають цей продукт не відомо, тому що мова йде про нове явище, повідомляє регіональний координатор організації Ehyt ry в Північній Фінляндії Сінікка Корпела.

Енергетичний снюс рекламується як замінник тютюну або снюса.

Нагадує справжній жувальний тютюн

- Він дуже нагадує справжній жувальний тютюн і, цілком можливо, що така гра дітей і підлітків може привести в результаті до використання справжнього снюса. Якщо енергетичний снюс виробляє та ж компанія, яка випускає справжню тютюнову продукцію, то тоді мова йде про приховану рекламу, а це вже стоїть на межі закону, зазначає Корпела.

Енергетичний снюс можна купити в магазинах і кіосках. Продаж дітям згідно із законом не обмежена, так як це не тютюновий виріб. Цей снюс містить кофеїн та інші стимулятори.

Реклама обмежена, продаж - немає

Все ж Відомство з контролю сфери соцздрава Valvira обмежило рекламу енергетичного снюса. Продукт не можна виставляти в рекламних цілях на вітрини магазинів, а також поблизу товарів, призначених для дітей і молоді.

Сінікка Корпела сподівається, що магазини, кіоски та бензозаправні станції добровільно обмежать продаж цього продукту, точно так же, як був обмежений продаж енергетичних напоїв дітям.

- Батьки також можуть проявити активність і попросити в найближчих до будинку або школі магазинах не продавати енергетичний снюс дітям, каже Корпела.