Чи небезпечні магніти для смартфонів і жорстких дисків на комп'ютерах?

  1. А що щодо смартфонів?
  2. На черзі - жорсткі диски

Часто користувачі з побоюванням ставляться до лежачим біля електроніки магнітів. Хтось говорив нам, або ми бачили самі: ці речі можуть запросто спотворити зображення, а то і назавжди зламати дорогі гаджети. Але так чи велика загроза насправді?

Але так чи велика загроза насправді

Уявіть ситуацію: дитині в подарунок купили магніти. Не минуло й години, як ці штуковини виявляються біля комп'ютера, біля смартфона, біля телевізора ... Під загрозою опиняється кількамісячна татова зарплата. Батько сімейства відбирає «магнітики» і кидає їх на дальню полицю, але потім замислюється: можливо, не все так страшно?

Саме така історія сталася з журналістом DigitalTrends Саймоном Хіллом. За пошуками істини він вирішив звернутися до експертів.

Метт Ньюбі, компанія first4magnets:

«Такі уявлення залишилися у людей від старих електронних пристроїв - наприклад, ЕПТ-моніторів і телевізорів, які були чутливі до магнітних полів. При розміщенні біля одного з таких пристроїв сильного магніту ви могли спотворити зображення. На щастя, сучасні телевізори та монітори не так чутливі ».

ПО ТЕМІ: Як правильно складати складні паролі і не забувати їх - порада від хакера .

А що щодо смартфонів?

А що щодо смартфонів

«Переважна більшість магнітів, з якими ви стикаєтеся щодня, навіть деякі з дуже сильних, не зроблять негативного впливу на ваш смартфон. Насправді, всередині нього також знаходяться відразу кілька дуже маленьких магнітів, що відповідають за важливі функції. Наприклад, в Apple Watch застосовується бездротова магнітна індукційна зарядка ».

Але розслаблятися ще рано. Метт попереджає, що магнітні поля все-таки можуть викликати перешкоди в роботі деяких датчиків - зокрема, цифрового компаса і магнетометр. А якщо піднести до смартфону сильний магніт, відбудеться намагнічування компонентів зі сталі. Вони стануть слабкими магнітами, і не дадуть правильно відкалібрувати компас.

Чи не користуєтеся компасом і думаєте, що це вас не стосується? Проблема в тому, що його потребують інші, часом дуже потрібні програми. Наприклад, Google Maps компас потрібно для того, щоб визначити орієнтацію смартфона в просторі. Необхідний він і в динамічних іграх. Власникам останніх моделей iPhone магніти можуть перешкодити навіть фотографувати - адже в смартфоні використовується оптична стабілізація зображення. Тому Apple не рекомендує творцям офіційних чохлів включати до складу своїх продуктів магніти і металів.

ПО ТЕМІ: Ідеальний розіграш батьків за допомогою iPhone .

На черзі - жорсткі диски

На черзі - жорсткі диски

Думка про те, що магніти запросто знищують вміст HDD, вельми популярна і сьогодні. Досить згадати епізод з культового серіалу Breaking Bad, де головний герой Уолтер Уайт величезним електромагнітом знищує цифровий компромат на себе. Слово знову бере Метт:

«Записані магнітним способом дані можна пошкодити за допомогою магнітів - це відноситься до таких речей, як касети, дискети, VHS-відеокасети і пластикові карти».

І все ж - чи можливо те, що зробив персонаж Брайана Кренстона, в реальному житті?

«Теоретично пошкодження жорсткого диска неймовірно сильним магнітом, якщо піднести той прямо до поверхні диска, можливо. Але до складу жорстких дисків входять неодимові магніти ... магніт звичайного розміру їм не завадить. Якщо ви, наприклад, прикріпіть магніти зовні системного блоку вашого ПК, ніякого ефекту на жорсткий диск це не зробить ».

А якщо ваш ноутбук або ПК працюють на твердотільному накопичувачі, турбуватися взагалі нема про що:

«Флеш-накопичувачі і SSD не схильні до впливу навіть сильних статичних магнітних полів».

Вдома ми оточені магнітами, каже експерт. Вони використовуються в кожному комп'ютері, динаміці, телевізорі, моторі, смартфоні. Сучасне життя без них була б просто неможлива.

Мабуть, головна небезпека, яка виходить від сильних неодімових магнітів - небезпека бути проковтнутими малолітньою дитиною. Якщо проковтнути відразу кілька, то вони будуть притягатися один до одного через стінки кишечника, попереджає Метт. Відповідно, дитині не уникнути перитоніту (запалення черевної порожнини - прим. Ред.), А, значить, і негайного хірургічного втручання.

Дивіться також:

А що щодо смартфонів?
Але так чи велика загроза насправді?
Батько сімейства відбирає «магнітики» і кидає їх на дальню полицю, але потім замислюється: можливо, не все так страшно?
А що щодо смартфонів?
Чи не користуєтеся компасом і думаєте, що це вас не стосується?
І все ж - чи можливо те, що зробив персонаж Брайана Кренстона, в реальному житті?