Замки для ланцюгів і браслетів: вимоги, види до застібці

  1. Вимоги до застібці
  2. Карабін - міцно і довговічне
  3. Шарнірні замки - неординарність і естетичність
  4. Гвинтовий замок - ідеальний для намист і кольє
  5. Застібка-кліпса в вигляді бочки

Шукаючи новий аксесуар, найчастіше звертають увагу на його зовнішній вигляд, красу і привабливість Шукаючи новий аксесуар, найчастіше звертають увагу на його зовнішній вигляд, красу і привабливість. Але існує ще один важливий аспект підбору, і це надійність. Погодьтеся, мало приємного в тому, що недавно куплене прикрасу починає спадати, перекручуватися або розстібатися в самий невідповідний момент. Тому при покупці необхідно приділити особливу увагу замковому механізму вироби. З цієї статті Ви дізнаєтесь, якими бувають замки для ланцюгів і браслетів, як вони функціонують і яким моделям варто віддати перевагу.

Вимоги до застібці

Саме на замок доводиться найбільше навантаження при експлуатації. А прикріплюючи до браслету додаткові підвіски або надягаючи на ланцюжок кулон, Ви збільшуєте її майже вдвічі. Через це неміцний механізм може ослабнути, деформуватися або зовсім лопнути. Тому, купуючи аксесуар, прослідкуйте, щоб застібка відповідала наступним запитами:

  • замок повинен бути максимально тугим, при цьому його деталі зобов'язані рухатися плавно, без затримок і ривків;
  • аксесуар виглядає більш презентабельним, коли зовнішній вигляд механізму гармонійно поєднується з дизайном самого виробу;
  • на застібці не повинно бути гострих кутів, зазубрин і невідшліфованих граней, які можуть подряпати шкіру;
  • зручніше і практичніше в експлуатації засувки, що відкриваються однією рукою.

Цим стандартам повинні відповідати всі замки для браслетів. Але зараз ювеліри розробили безліч різновидів застібок, що відрізняються конфігурацією, розміром, якістю. Про їхні переваги і недоліки читайте нижче.

Шпрінгельний замок - просто і надійно

Шпрінгельний механізм (з англ. «Spring ring clasp») являє собою порожнисте кільце, в якому розміщена пружинна застібка. Замки подібної конструкції виготовляють серійно на великих заводах, тому їх можна бачити на більшості біжутерних прикрас.

Подібна застібка мало важить, невелика і при цьому досить міцна. Тому її часто ставлять на срібні ланцюжки, а також на вузькі, легкі браслети. Але у моделі є і недоліки - пружина, яка фіксує замок, може ослабнути або лопнути, не витримавши навантаження, що призведе до втрати аксесуара. Крім того, мініатюрну засувку буває складно втримати в пальцях, особливо коли Ви одягаєте браслет.

Карабін - міцно і довговічне

Цей різновид замків також відома як «Нook buckle clasp» і «Lobster claw». Механізм виглядає як петля, одна сторона якої замінена рухається скобою. Щоб відкрити її, необхідно віджати підпружинену засувку, тому випадання сполучного кільця, що кріпиться в карабін, практично виключено. У порівнянні з шпрінгельнимі, такі замки можуть витримати б про льшие вага, а ще вони зручніше в експлуатації.

Збирають карабіни вручну, так що ще одне їх перевага - можливість ремонту пошкодженого вироби та заміни зношених пружин. Тому, якщо Ви плануєте купити срібний браслет , Віддавайте перевагу моделям з подібною застібкою.

Єдиний нюанс - деколи треба оглядати конструкцію. Різкі ривки деформують петлю замку, створюючи між цією деталлю і рухливою скобою зазор, в який може прослизнути сполучна кільце.

Замок-коробка - для важких прикрас

Коробчаті застібки, або «Box clasp» виглядають як два елементи головоломки - в квадратну або прямокутну порожнисту деталь з отвором вставляється клямка - складена навпіл планка, на кінчику якої є кілька виступів. Поміщена в коробочку, вона утримується всередині за рахунок цих зазубрин, а коли прикраса потрібно розстебнути, планку просто стискають таким чином, щоб вона стала більш плоскою і легко прослизнула в зазор. Іноді механізм постачають додатковими фіксують петлями (вони роблять конструкцію надійніше, але можуть чіплятися за одяг) або змінюють його форму.

Цей вид застібок поширений менше, ніж карабіни і шпрінгельние замки, в першу чергу через трудомісткості їх виготовлення. Зате вони прекрасно вписуються в загальний дизайн аксесуара, не порушуючи загальної гармонії ліній. Тому такими моделями постачають лише найвишуканіші і дорогі срібні прикраси . А ще через те, що замок-коробка з легкістю витримує значні навантаження, їх ставлять на масивні намиста і широкі браслети з великими ланками.

Шарнірні замки - неординарність і естетичність

Ці кріплення засновані на рухомому з'єднанні двох елементів, яке дозволяє їм вільно обертатися навколо своєї осі. В петлі застібки вставляється штифт - своєрідний «гвоздик» з міцного металу, який і фіксує весь пристрій.

Шарнірні замки найкраще виглядають на цільних (жорстких) браслетах. Іноді ними постачають і глідерние прикраси, що складаються з окремих ланок.

Замок-пряжка - зручний, але ненадійний

Даний механізм також працює на шарнірах, але без штифта. Його замінює засувка, яка складається вдвічі, а потім фіксується за допомогою спеціальної планки з отворами. Ці замки можна побачити на металевих браслетах годин, а також на ювелірних виробах в стилі «Кежуал», де поєднується метал, шкіра і каучук.

Застебнути замок-пряжку дуже легко. Але, на жаль, відкривається він теж майже без зусиль. А це означає, що Ви цілком можете втратити прикраса, просто зачепивши зап'ястям який-небудь предмет або випадково потягнувши за браслет.

Гвинтовий замок - ідеальний для намист і кольє

Подібні застібки зроблені з двох довгастих деталей з різьбленням, навинчивающийся один на одного. Вони виглядають дуже естетично, добре доповнюючи прикраси з намистин, а також ланцюжки з срібла, декоровані кулонами і підвісками. Використовувати гвинтові замки дуже просто, тому твори, забезпечені ними, підходять практично всім. Необхідно тільки час від часу перевіряти надійність з'єднання елементів, при необхідності підкручуючи їх.

Замок-тоггл - елемент античного стилю

Замки-милиці (від англ. «Тoggler clasp») дуже прості, але, незважаючи на це, зручні і надійні. Вони являють собою велике кільце, в яке вставляється Т-образний штифт. Його «плечі» трохи ширше, ніж діаметр круглого ланки, тому можуть прослизнути в нього тільки під кутом. А за рахунок сили натягу аксесуар з подібним замком надійно фіксується і не розстібається - зрозуміло, якщо Ви не наділи надто широке прикраса.

Подібні застібки зустрічаються ще на археологічних пам'ятках античної епохи. А сучасні ювеліри і дизайнери часто використовують їх при виготовленні творів в етнічному стилі.

Замок гачком - краса в простоті

Ці застібки навіть простіше, ніж замки-тоггли. Вони складаються з металевого гачка, який протягується в петлю з того ж матеріалу. Конструкція тримається разом завдяки силі натягу, а також формі металевого завитка - щоб протягнути його в отвір, потрібно докласти певних зусиль.

Застібка-кліпса в вигляді бочки

Самих зручним типом замка вважається застібка-бочонок. Його можна застебнути самостійно однією рукою. Такий замок використовує бренд Пандора, надаючи браслету якусь оригінальність. Крім легкості у використанні вона являється надійною, захищаючи від втрати.

Тепер Ви знаєте, як вибрати і купити срібний ланцюжок або браслет , Які будуть не тільки привабливими, але і міцними. А наш інтернет-магазин «Янтар Полісся» завжди радий надати Вам оригінальні та якісні моделі, прикрашені прекрасними самоцвітами!