Xiaomi Mi Band 2 - марна іграшка чи ні? досвід тренера

  1. Плюси Xiaomi Mi Band 2
  2. Мінуси Xiaomi Mi Band 2
  3. пульсометр
  4. крокомір
  5. Лічильник калорій
  6. підсумки
  7. Що ще почитати про світ спорту та фітнесу?

Бум спортивних гаджетів і фітнес-трекерів вже позаду, пристрої стали доступнішими і тепер зустріти людей з подібними аксесуарами можна всюди. Але чи мають вони практичний сенс, або ж це лише модна іграшка?

Чи справді маленький браслет допоможе змінити життя на краще? Ми вручили найпопулярніший на даний момент трекер Xiaomi Mi Band 2 професійному фітнес-тренеру Олександру Іванову і попросили розповісти все, що він про нього думає з позиції справжнього спортсмена.

Ми вручили найпопулярніший на даний момент трекер Xiaomi Mi Band 2 професійному фітнес-тренеру   Олександру Іванову   і попросили розповісти все, що він про нього думає з позиції справжнього спортсмена

Фізкульт-привіт, друзі! Мені запропонували протестувати фітнес-браслет Xiaomi Mi Band 2 чорного кольору на предмет його ефективності, точності і зручності на заняттях фізкультурою, фітнесом, спортом. Відразу обмовлюся, що не претендую на істину в останній інстанції: даний огляд - мої суто суб'єктивні відчуття, помножені на особистий досвід практикуючого персонального тренера фітнес-клубу.

Плюси Xiaomi Mi Band 2

Отже: з плюсів відразу назву майже непомітний вага девайса і його, на мій погляд, досить стильний зовнішній вигляд. На лівій руці я ношу важкий хронометр з сріблястого металу, а на правій - набір чорних браслетів і фенек. Мініатюрний чорний МiBand 2 прописався на моєму правому зап'ясті. Браслет виконаний з м'якої гуми, вельми зручно сидить на руці.

Кілька разів зачіпав девайс струменем води, моя руки, але збоїв не було. Не впевнений, що варто лізти з ним в басейн або приймати душ, але його симпатія до вологому середовищі в побуті обрадувала.

Коли мені вручили Xiaomi MiBand 2 , Рівень зарядки акумулятора був менше 50%. Цього вистачило майже на тиждень активного використання, що теж дуже порадувало.

Згодом з'явилася звичка щодня підключатися до зарядного пристрою, адже телефони та планшети швидко сідають, а з браслетом можна забути про зарядку на термін від двох тижнів і майже до одного місяця, в залежності, зрозуміло, від інтенсивності використання.

МiВand 2 працює зі смартфонами, які працюють на ОС Android і iOS (обов'язково уточнюйте версію і модель пристрою) через Bluetooth. Для первинних налаштувань, а також для аналізу зібраної девайсом інформації потрібно зареєструватися в додатку «Mi Fit» і регулярно синхронізуватися з ним для поповнення бази даних, благо, ця процедура проста і швидка. Якщо ж потреби в статистичних викладках немає, то можна обійтися і без регулярного сполучення з «Mi Fit»

Мінуси Xiaomi Mi Band 2

Тепер про мінуси. Мені не дуже зручно застібати браслет. Для чистоти експерименту спробував застебнути і правою рукою, надівши девайс на ліву, і лівої, так як весь час тестування ношу його, як сказав раніше, на правій.

Ні, швидко і на потрібній позначці застебнути виходить далеко не відразу. До того ж виявилася деяка тенденція до розстібання браслета, особливо при маніпуляціях з дліннорукавной верхнім одягом. Одного разу побачив Xiaomi Mi Band 2 лежачим на підлозі, не помітивши, як він розстебнувся і впав, він дуже легкий і його втратити. Але немає лиха без добра: таким чином, девайс перевірився і на помірну противоударность, вийшовши з сутички з гравітацією переможцем.

Але немає лиха без добра: таким чином, девайс перевірився і на помірну противоударность, вийшовши з сутички з гравітацією переможцем

Наступний навіть не мінус, а нюанс - дрібнуваті цифри на екрані. Так, розумію, габарити девайса зобов'язують. Але для людей з ослабленим зором зчитування інформації з табло може стати проблемою.

Не буду приховувати, від постійного використання комп'ютера і телефону мій зір відчутно просіла, а до офтальмолога я все ніяк не доберуся, так що ні лінзами, ні очками поки не озброївся.

Упевнений, що востроглазим користувачам буде комфортно зчитувати інформацію з мініатюрного Mi Band 2 , Але для мене це проблема: іноді доводиться вдивлятися і фокусуватися на яскравих циферки.

Xiaomi Mi Band 2 вміє автоматично включати екран, коли рухаєш рукою. Однак, це відбувається з ним не завжди. Мало того, екран спалахує в ті моменти, коли цього не чекаєш: вночі, вже засинаючи, я раптом побачив у дзеркалі стоїть в кімнаті шафи мертво-блакитне світіння в дусі інфернальних творів Стівена Кінга.

Це несподівано загорілося табло девайса. Тепер я вже не звертаю на це увагу, а тоді у мене аж дух перехопило. Потрібно було заодно заміряти почастішали пульс вбудованим пульсомірів, але з переляку я про нього забув.

пульсометр

Ось і дісталися до пульсометра, самої, на мій тренерський погляд, важливою опції пристрою. На жаль, він не працює в режимі реального часу, що надзвичайно незручно. Спочатку пульсометр потрібно активувати, після чого чекати кілька секунд, поки він зчитує дані з зап'ястя.

Ну а після того, як по завершенні мною важкого підходу Mi Band 2 показав пульс, рівний 48 (!!!) ударам в хвилину (і ще кілька разів в подібних ситуаціях - в районі 60-ти), я перестав йому довіряти. Побачивши ці єретичні дані, я тут же перевірив їх старим-добрим дідівським способом вимірювання пульсу «пальці на зап'ясті»: пульс був в межах 130 ударів в хвилину, так що явлені трекером цифри є навіть не усередненими даними з похибкою, а самої безсоромної дезінформацією.

Так, зауважу, що згідно з рекомендацією виробника, пульс замірявся мною в спокійному стані, не на ходу і без розмахування руками. Тобто девайс посмів збрехати мені навіть в нормальних для зчитування пульсу умовах. Ну а бігуни на довгі дистанції, включаючи займаються на бігових доріжках, еліпс і т.д., і зовсім виявляються в повному облом. Зауважу, звичайно ж, що такі збої в показаннях пульсометра Mi Band 2 відбуваються не кожен раз, але, на жаль, досить часті, так що надійним професійним інструментом цю опцію назвати ніяк не можна.

Зауважу, звичайно ж, що такі збої в показаннях пульсометра Mi Band 2 відбуваються не кожен раз, але, на жаль, досить часті, так що надійним професійним інструментом цю опцію назвати ніяк не можна

крокомір

В принципі, кроки худо-бідно вважає. Але є маса застережень. Ось якби Xiaomi Mi Band 2 надягали нема на зап'ясті, а на кісточку, то дані шагомера були б набагато точніше. Ну а при носінні на руці девайс може порахувати за крок звичайний помах рукою. На одному з тренувань я виконував вправи з гумовим джгутом для зміцнення обертальної манжети плеча, роблячи махи і обертання рукою в положенні стоячи. Крокомір старанно зчитував дані з правої руки, вважаючи її махи за кроки. Зворотний ефект: ходимо на біговій доріжці, а руки нерухомо лежать на поручнях - крокомір не вважатиме кроки.

Можна використовувати GPS для вимірювання пройденої відстані з подальшою приблизною конвертацією в кількість кроків, але при ходьбі або бігу на місці або в приміщенні цей спосіб не прокотить. Таким чином, при обліку лічильником витрачених калорій даних про кількість зроблених кроків, ми знову стикаємося з проблемою достовірності підсумковій інформації, тобто крокомір в Xiaomi Mi Band 2, як і пульсометр - інструмент не найточніший.

Лічильник калорій

Ну, тут взагалі ніяких ілюзій: дані про витрачені калорії дуже і дуже приблизні. Так, в первинних налаштуваннях ми вказуємо свій вік, вагу і зріст, але цього, звичайно ж, недостатньо для точних вимірювань витрати енергії. Навіть якщо лічильник калорій приймає до уваги показання пульсометра і шагомера, то з урахуванням неточності роботи останніх дані про витрачені калорії будуть, швидше за все, далекі від справжніх.

Також упрекну Мi Band 2 в відсутності секундоміра і таймера; для людини, що тренується це дуже потрібні опції. Чув про «розумний будильник» в попередній версії прошивки, однак в цій версії він відсутній. Шкода, хотілося б випробувати.

Моменти зручності / незручності взаємодії зі смартфоном я не розглядаю: по-перше, основною метою даного огляду було тестування Xiaomi Mi Band 2 як фітнес-помічника, а по-друге, взаємодія браслета зі смартфоном, як із засобом комунікації, мене поки мало цікавить, так що старанно і пристрасно протестувати його з цього боку я навряд чи б зміг.

підсумки

Який зроблю висновок? Як точний і ефективний фітнес-помічник, Xiaomi Mi Band 2 з тріском провалив іспит. Досвідчені спортсмени і фітнесистов навряд чи придбають його для своїх спортивних цілей.

А ось фітнес-новачкам Xiaomi Mi Band 2 може надати деяку допомогу. По-перше, це яскравий атрибут приналежності до фітнес-спільноти. І саме атрибути частенько мотивують нас займатися старанніше і старанніше. Зрозуміло, головна дійова особа на тренуванні - це ми самі, а при великому бажанні ефективно займатися можна і в старих треніках в допотопної задушливій гойдалці.

Але є і величезна кількість початківців, яким просто необхідна гарна спортивна форма, фірмова пляшка-поїлка, зручне взуття, стильний фітнес-браслет і т.д. Це стимулює до занять, в цьому немає нічого поганого. Головне, щоб працювало і працювало на благо.

Ну а по-друге, Мi вand 2 при своїх часом жахливих погрішності все ж дає хоч якесь уявлення про нашу рухової активності, особливо при вивченні статистичної інформації, що направляється з девайса в додаток «Mi Fit». Укупі з комунікаційними можливостями і його невисокою ціною покупка Xiaomi Mi Band 2 вже не виглядає такою вже марною тратою грошей. Так що вирішуйте!

Здоров'я вам і хороших тренувань, друзі!

Автор статті - Олександр Іванов.

Цей матеріал підготували для самого дружелюбного магазину гаджетів Biggeek , Мені сподобався цей адекватний огляд і я вирішив їм поділитися. Вже що може бути переконливіше слів тренера, для якого це і робота, і спосіб життя, я навіть не знаю. По-моєму, хороший і наочний приклад того, навіщо і для кого все-таки потрібні фітнес-браслети.

Що ще почитати про світ спорту та фітнесу?

Трагічна історія фітнес-браслета McDonald's

Заробив фітнес-тренер PornHub

Поговоримо про непотрібні гаджети?

Але чи мають вони практичний сенс, або ж це лише модна іграшка?
Чи справді маленький браслет допоможе змінити життя на краще?
Що ще почитати про світ спорту та фітнесу?