Вибір фітнес-трекера: що потрібно знати в 2018 році?

 1. Вибираємо фітнес-трекер. Чому так важливий хороший дисплей?
 2. Коли фітнес-трекер повинен мати датчик GPS?
 3. Фітнес-трекер з пульсомірів: кому він дійсно потрібен?
 4. Час автономної роботи фітнес-браслета: від чого воно залежить?
 5. Оцінка результатів за допомогою програми або веб-додатки
 6. Трекер з функцією аналізу сну - чи потрібен він вам?
 7. Обов'язкова умова: фітнес-браслет повинен бути водонепроникним
 8. Чи потрібні вам Wi-Fi і Bluetooth?
 9. Фітнес-трекер як електронний тренер
 10. 1. Fitbit Ionic
 11. 2. Garmin Vivoactive HR
 12. 3. Samsung Gear Fit2 Pro
 13. 4. Garmin Vivoactive 3

2018-5-16 20:00

Скільки кроків я пройшов в день? Наскільки швидким був мій пульс під час пробіжки? Чи досяг я своєї спортивної мети? На ці та багато інших питань відповість ваш фітнес-трекер. Підкажемо, що потрібно врахувати на шляху до пристрою, який допоможе мотивувати вас вести спортивний спосіб життя.

Вибираємо фітнес-трекер. Чому так важливий хороший дисплей?

У простих фітнес-трекерів за ціною менше 4000 рублів, як правило, невеликий ЖК-дисплей, який відображає мало інформації. Для занять спортом в приміщенні вам його, можливо, вистачить, але тим, хто збирається носити фітнес-трекер цілий день, в тому числі під час занять спортом на вулиці, варто доглянути собі модель з більш потужним дисплеєм. Найважливіше, щоб його можна було читати і при сонячному світлі, а його розмір безперешкодно дозволяв їм управляти.

Багато недорогі трекери показують тільки час і кількість кроків. Всю іншу інформацію ви зможете прочитати і оцінити тільки за допомогою комп'ютера, а не прямо під час або після тренування.

2018-5-16 20:00  Скільки кроків я пройшов в день

Фітнес-трекер Garmin Vivoactive HR отримав високі оцінки в нашому тесті за відмінний дисплей. Фото: Garmin

Коли фітнес-трекер повинен мати датчик GPS?

Майже всі смартфони сьогодні мають датчик GPS, у випадку з фітнес-трекера ця функція доступна тільки для середніх і топових моделей. При цьому функція GPS-трекінгу може бути цікава для спортсменів, які регулярно долають багато кілометрів шляху - будь то біг, їзда на велосипеді або, наприклад, спортивний туризм. За допомогою GPS фітнес-трекер може записувати точну відстань, а також зберігати дані про час і швидкість пересування. Тим, хто хоче постійно покращувати свій фізичний стан і точно відстежувати зміни, не слід відмовлятися від функції GPS.

А ось для того, щоб підрахувати, скільки кроків ви робите кожен день, трекер з GPS не потрібно. Чутливі датчики в трекері сприймають ваші рухи і можуть вирахувати точну кількість кроків без допомоги супутників.

У фітнес-трекера Fitbit Ionic функція GPS є. фото Fitbit

Фітнес-трекер з пульсомірів: кому він дійсно потрібен?

Все більше трекерів тепер можуть вимірювати частоту серцевих скорочень. Раніше для вимірювання пульсу зазвичай був потрібний додатковий нагрудний ремінь. Тепер ця функція працює на багатьох фітнес-трекерах і без нього, завдяки чутливим сенсорам. Це дуже зручно, особливо для початківців. Фітнес-трекер з пульсомірів починає вібрувати або подає звуковий сигнал, як тільки пульс стає частішим або рідше заданого значення. Це корисно, наприклад, для інтервальних тренувань, або для тих, хто почав займатися бігом і швидко збивається з дихання. Зазвичай такі трекери недорогі, багато хороші моделі коштують менше 8 тисяч рублів, наприклад, Garmin Vivosmart 3 .

До речі, різниця між частотою пульсу і частотою серцевих скорочень існує тільки у вузько-медичному сенсі, виробники фітнес-трекерів використовують ці терміни як синоніми.

Час автономної роботи фітнес-браслета: від чого воно залежить?

Хороша новина: час автономної роботи смартфона і фітнес-трекера - абсолютно різні речі. Фітнес-трекери спеціально створені для того, щоб працювати багато днів без підзарядки. По крайней мере, у середнього фітнес-браслета батарея тримається без підзарядок близько 7 днів. акумулятор Garmin Vivoactive HR витримує навіть 12 днів.

До речі, найбільше енергії споживають прийом GPS-сигналу і функція розумних повідомлень. Відповідно, відключивши їх, ви зможете збільшити час автономної роботи трекера.

Фітнес-трекер TomTom Spark 3 Cardio + Music може працювати без підзарядки до 20 днів, а Garmin Vivofit 3 протримається цілий рік, але, правда, він не має можливостей розумних годин, і у нього звичайна змінна батарейка.

Оцінка результатів за допомогою програми або веб-додатки

Яка користь від зібраних даних, якщо ви не можете їх оцінити? Більшість виробників пропонують власні програми та веб-сайти, за допомогою яких спортсмени можуть легко збирати і аналізувати свої дані.

Проте, набір функцій програми дуже відрізняється в залежності від моделі. Недорогі бренди пропонують всього кілька варіантів аналізу даних. Ідеальною можна назвати комбінацію з програми і веб-додатки, якщо трекер сам не виробляє загального аналізу даних. А в тому випадку, якщо інформація передається на смартфон, ви зможете побачити перші результати відразу після або навіть під час тренування. Звичайно, ще швидше побачити свої результати можна, якщо фітнес-трекер сам виробляє первинну оцінку інформації, але на це здатні лише деякі, наприклад Garmin Vivoactive 3 .

При використанні багатьох трекерів вам спочатку доведеться передати дані через смартфон в хмару виробника. Для синхронізації обов'язковою умовою, природно, є підключення до Інтернету. Потім на веб-сайті виробника ви зможете порівняти свої результати і отримати доступ до статистики. Також можна подивитися функціонал додатка, скачавши його безкоштовно на свій смартфон ще до покупки фітнес-трекера.

Також можна подивитися функціонал додатка, скачавши його безкоштовно на свій смартфон ще до покупки фітнес-трекера

Vivoactive 3 показує аналіз даних на своєму екрані. Фото: Garmin

Трекер з функцією аналізу сну - чи потрібен він вам?

У суперечках на тему аналізу сну фітнес-трекера зламано вже чимало списів. Зрозумілим є одне: той, хто носить фітнес-трекер 24 години, 7 днів на тиждень, отримає завдяки функції аналізу сну багато корисної інформації.

Люди, які ведуть здоровий спосіб життя, а також спортсмени, можуть отримати цікаві дані про особливості свого сну, що допоможе їм більш гармонійно організувати час тренувань. Крім того, ви можете встановити вібраційний будильник, щоб вставати по ньому вранці. Деякі фітнес-трекери навіть вміють визначати фазу сну і будити в правильний час, що допомагає прокидатися дійсно відпочив.

Fitbit Ionic відстежує особливості вашого сну і може їх проаналізувати. Фото: Fitbit

Обов'язкова умова: фітнес-браслет повинен бути водонепроникним

Навряд чи є інший такий же важливий критерій, як цей: фітнес-трекер обов'язково повинні бути водонепроникним, так щоб вам не обов'язково було знімати його під душем або під дощем.

Ті, хто регулярно плаває або займається дайвінгом, повинні бути особливо уважними: багато трекери захищені тільки від бризок, але не витримують тиску під водою. Однак, наприклад Samsung Gear Fit2 Pro і Garmin Vivofit 3 впораються з глибиною до 50 метрів. Хороші трекери також вимірюють ваші рухи під час запливу, а потім записують кількість і час проходження доріжок, і навіть можуть розпізнавати стиль плавання (кроль, брас).

Хороший трекер повинен бути не тільки захищений від бризок, але і витримувати занурення в воду. Фото: Fitbit

Чи потрібні вам Wi-Fi і Bluetooth?

У повсякденному житті робота з фітнес-трекером повинна бути дуже простий, включаючи передачу даних, яка зазвичай відбувається через Bluetooth автоматично у фоновому режимі (наприклад, на смартфонах з Android або iOS). До деяких трекерам також додається кабель для передачі даних на ПК, так що синхронізація може бути проведена і без смартфона.

Фітнес-трекери з Wi-Fi зазвичай коштують дуже недешево. Вони входять в домашню бездротову мережу і синхронізуються з хмарою автономно.

Фітнес-трекер як електронний тренер

Багато фітнес-трекери пропонують широкий спектр навчальних програм для майже будь-якого виду спорту. Особливі види спорту, такі як гольф, плавання або катання на лижах здатний розпізнати не кожен трекер, але Garmin Vivofit 3 може і це.

Багато трекери записують витрата калорій, але не враховують калорії, спожиті з їжею. В додаток Fitbit для всіх фітнес-браслетів однойменної фірми ви можете заносити інформацію про те, якими продуктами ви сьогодні харчувалися, щоб порахувати денну норму калорій.

Трекери не тільки записують і аналізують ваші спортивні результати - вони ще й мотивують до нових досягнень. Таким чином, в залежності від моделі, в пам'яті пристрою є безліч різних тренувальних програм, які орієнтовані або на окремі види спорту, або на досягнення конкретних цілей - наприклад, особливо високий витрата калорій. Залежно від того, які цілі ви ставите для себе, трекер допоможе вам підібрати відповідну програму тренувань.

У топ-листі нижче ви знайдете актуальний рейтинг протестованих нами фітнес-трекерів на 2018 рік.

1. Fitbit Ionic

Загальна оцінка: 97.2 Співвідношення ціна / якість: 64

2. Garmin Vivoactive HR

Загальна оцінка: 96.7 Співвідношення ціна / якість: 68

3. Samsung Gear Fit2 Pro

Загальна оцінка: 94.4 Співвідношення ціна / якість: 70

4. Garmin Vivoactive 3

Загальна оцінка: 93.2 Співвідношення ціна / якість: 60

Ви також можете подивитися повний рейтинг фітнес-браслетів .

Читайте також:

Фото: компанії-виробники, pixabay.com

Чому так важливий хороший дисплей?
Коли фітнес-трекер повинен мати датчик GPS?
Фітнес-трекер з пульсомірів: кому він дійсно потрібен?
Час автономної роботи фітнес-браслета: від чого воно залежить?
Наскільки швидким був мій пульс під час пробіжки?
Чи досяг я своєї спортивної мети?
Чому так важливий хороший дисплей?
Час автономної роботи фітнес-браслета: від чого воно залежить?