Розумний будильник в фітнес-браслетах: правильний моніторинг сну

 1. Фітнес-браслет з розумним будильником: для чого він потрібен
 2. Як трекер сну допомагає поліпшити якість сну
 3. Як фітнес-браслет визначає фази сну
 4. Додатки для відстеження сну
 5. Огляд кращих фітнес браслетів для відстеження сну за 2019 рік
 6. Jawbone
 7. Fitbit
 8. Misfit
 9. Xiaomi
 10. Pebble
 11. Як вибрати фітнес-браслет для використання розумного будильника
 12. висновки

Зберегти в закладки Збережено Вилучено 0

Пропонуємо вашій увазі огляд фітнес-браслетів і смарт-годин з розумним будильником і пульсомірів, які допомагають нам поліпшити якість свого сну Пропонуємо вашій увазі огляд фітнес-браслетів і смарт-годин з розумним будильником і пульсомірів, які допомагають нам поліпшити якість свого сну. Але перед переліком пристроїв ми з'ясуємо, що таке розумний будильник, які його функції, а також розберемося в фазах сну: як вони впливають на пробудження і загальне наше стан протягом всього дня.

Фітнес-браслет з розумним будильником: для чого він потрібен

Саме поняття «будильник» всім нам добре відомо: щоб прокинутися, нас потрібно розбудити. Але проблема традиційних будильників полягає в тому, що їх раптовий сигнал «вириває» нас зі сну незалежно, в якій його стадії ми перебуваємо.

Коли пробудження відбувається під час «неправильної» частини циклу сну, наприклад, в середині глибокого занурення, наш природний ритм порушується, надаючи відчуття втоми, нестійкості і незадоволеності.

Розвиток нових технологій привели до кращих способів пробудження, які повинні змусити вас почувати себе менш засмученими вранці і більш енергійними протягом дня. На ринку носяться пристроїв існують гаджети, такі як фітнес-трекери, смарт-браслети або смарт-годинник з передвстановленим розумним будильником. У багатьох з них є функція відстеження якості сну.

Розумний будильник з фазами сну призначений для того, щоб полегшити пробудження, і здатний зробити це в самий відповідний момент.

Як трекер сну допомагає поліпшити якість сну

Багато з носяться пристроїв мають вбудований пульсометр, або монітор серцевого ритму. З його допомогою інтелектуальний будильник відстежує ритм серця і може визначити, в якій фазі сну знаходиться користувач браслета або годин.

Також в будь-якому з пристроїв міститься датчик руху тіла для визначення його рухливості або спокою, тим самим аналізуючи стан людини: неспання або сон. Крім усього, прилади можуть пропонувати трьохдіапазонний датчик, який вимірює Sp02, дозволяючи відслідковувати кисень в крові, а в підсумку - стежити за таким відхиленням, як апное.

Кожен раз, як тільки браслет для сну визначатиме потрібний час пробудження, розумний будильник може розбудити вас з ранку навіть трохи раніше, ніж ви планували, але це стане тим самим моментом, коли ваш організм буде готовий до цього.

Крім того, спостерігаючи за допомогою встановлених в смартфон додатків для відстеження сну, ви зможете робити аналіз його якості та, можливо, робити певні висновки. Наприклад, лягати раніше чи звернути увагу на те, яка причина може послужити постійним пробуджень вночі (вживання кави перед відпочинком, фізичні навантаження і т.п.).

Ще однією перевагою розумних будильників є їх поступово наростаючий сигнал або зовсім його відсутність, яке заповнюється вібрацією самого носиться пристрою. В цьому випадку браслет-будильник з вібрацією не потривожить поруч сплячої людини.

Таким чином, фітнес-трекер з пульсомірів і розумним будильником на вашому зап'ясті може допомогти поліпшити якість вашого сну.

Читайте також: 7 кращих фітнес-браслетів з пульсомірів

Як фітнес-браслет визначає фази сну

Перш, ніж зрозуміти, як працює функція розумного будильника, розберемося, через які фази проходить людина, коли спить.

Перше стан в циклі - це повільний сон, супроводжуваний легким і глибоким. Друге - фаза швидкого сну (REM - «швидкий рух очей»).

Якщо в стані легкого сну (засинання) прокинутися щодо просто, то під час глибокого сну людини розбудити складно: саме в цей час приходять ті сновидіння, про яких сплячий в більшості випадків не пам'ятає. Повільний сон охоплює 75-80% всього циклу, коли як швидкий настає епізодично протягом всієї ночі, складаючи в цілому 20-25% загального часу нічного відпочинку. Саме в REM фазі людина легко прокидається і чітко пам'ятає свої яскраві сновидіння.

Таким чином, REM настає після легкого і глибокого сну через 70-90 хв і триває 5-10 хв, але з кожним циклом фаза швидкого сну збільшується і під ранок може досягти до 20-60 хв, одночасно стаючи все більш поверхневої. Цей період вважають схожим з пильнування.

Ось тому вранці саме в такому стані людини розбудити найлегше.

Варто відзначити, що фітнес-браслети або розумні годинник з пульсомірів більш точно можуть розпізнати ваш стан, оскільки навіть у фазі швидкого сну сплячий прибуває в повній нерухомості.

Коли ви встановите запланований час пробудження (наприклад, 7:30 - 8:00), інтелектуальний будильник спрацює в тому випадку, коли пристрій на руці користувача визначить підвищену фізичну активність (зміна положення тіла) або почастішання пульсу. Але якщо цього не відбулося призначений проміжок, будильник спрацює за останнім вказівником відрізка часу: в разі прикладу - 8:00.

Додатки для відстеження сну

За якістю сну стежать не тільки трекери, але і програми, які збирають статистику за всю ніч і, використовуючи дані акселерометра (датчика руху в носимом гаджет), мають здатність надавати користувачеві не тільки інформацію, але навіть робити аналіз і моделювати плани щодо поліпшення відпочинку.

За допомогою додатка, встановленого в ваш смартфон, в розумному будильнику можна встановлювати час пробудження і тип сигналу. У деяких програмах є функція запису нічних звуків, таких як хропіння, розмови або шерех, щоб зрозуміти, спить людина чи ні.

Програмне забезпечення дозволяє користувачам переглядати графіки тенденцій, які включають в себе загальний час сну, його довжину і збої, час пробудження.

Встановлювати програми можна як в iPhone, так і смартфон на Андроїд. iOS і Android програми для відстеження якості сну і розумні будильники можуть бути безкоштовно доступні в магазинах App Store і Google Play. Але, можливо, деякі з них зажадають плату за повну або преміум версію, де є важливі додаткові функції.

Ось список одних з кращих програм:

 • Sleep Time (для iOS і Android)
 • Sleep as Android (тільки для Android)
 • Sleep Bot (тільки для Android)
 • Sleep Cycle Alarm Clock (тільки для iOS)
 • MotionX-24/7 (тільки для iOS)
 • Sleepmaster (Windows Phone)

Огляд кращих фітнес браслетів для відстеження сну за 2019 рік

На сьогоднішній день в спеціалізованих магазинах існує величезна кількість розумних браслетів і годин, за допомогою яких можна відслідковувати не тільки активний спосіб життя і свої спортивні досягнення, а й сон, оскільки практично кожен спортивний трекер містить в собі датчик руху, або акселерометр, для виявлення руху . Принцип простий: рухливість - неспання, її відсутність - сон. І більшість носяться пристроїв грунтуються на цьому принципі.

Безумовно, вбудований пульсометр - це запорука більш точного визначення стану користувача на базі розпізнавання змін серцевого ритму і глибоке розуміння різних фаз сну.

Ми розглянемо топ 5 моделей фітнес-браслетів і годин, які пропонують якісний моніторинг сну, будь то за допомогою додаткової програми «Розумний будильник», або ж своїх вбудованих технологій.

Jawbone

Jawbone

Різні фітнес-трекери Jawbone, що підтримують сигнали будильника на основі вібрації, включають моделі Up, UP24, UP3.

У той час як FitBit використовує безшумні сигнали (вібрацію) в якості опції «тихого будильника», Jawbone називає цю функцію «розумним будильником», але принцип роботи такий же. Годинники розбудять тільки вас, але не вашого сусіда в ліжку або кімнаті.

Трекер Jawbone може будити вас в найоптимальніший час, з огляду на фази вашого сну, оскільки поставляється з вбудованим розумним будильником.

Варто відзначити, що ці трекери скоро зникнуть з полиць магазинів, а також припиниться підтримка клієнтів і майбутні оновлення, оскільки компанія оголосила про ліквідацію.

Fitbit

Fitbit

Фітнес-браслети цієї фірми славляться у всьому світі не тільки хорошою роботою зі спостереження за активною діяльністю користувача, але і якістю його сну. Особливо варто звернути увагу на моделі Fitbit Charge HR, Fitbit Alta HR і Fitbit Blaze , Які безперервно контролюють мінливість серцевого ритму поряд з частотою серцевих скорочень.

Пристрої використовують дані про зміну ЧСС і ваших рухів, зібрані в попередню ніч, щоб оцінити цикли сну з отриманими метриками сьогодні вранці. Таким чином, трекер порівнює і аналізує минулі і нинішні результати для повної інформації про якість вашого сну.

І хоч Fitbit не претендує на розпізнавання стадій сну, гаджети досить точно виявляють, наскільки чуйно або міцно спить користувач.

Misfit

Misfit

Misfit Shine 2 - це водонепроникний фітнес-трекер, орієнтований, як і більшість спортивних браслетів, на активний спосіб життя. Однак гаджет пропонує досить хороші можливості відстеження сну.

Однією з причин його популярності є низька ціна в порівнянні, наприклад, з продуктами Fitbit. Поряд з цим фактом Shine 2 розрізняє легкий і глибокий сон, надає загальну кількість годин сну, а також дозволяє встановлювати розумний будильник, щоб допомогти вам добре відпочити.

Xiaomi

Xiaomi

Mi Band 2 і Mi Band 3 ( огляд тут ) Визначають фази сну, оскільки мають пульсометри. В цьому випадку простеження його якості буде більш точним. Відгуки користувачів звелися до того, що модель Mi Band, не маючи монітора серцевого ритму, також непогано надає подібну функцію, визначаючи готовність власника до сну / пробудження і його легкий / глибокий сон.

Функція розумного будильника в трекерах відсутня, але використовуючи сторонні додатки на смартфоні ви можете синхронізувати дані і робити певні висновки, що стосуються свого стану вночі. Як підключити та налаштувати розумний будильник в Mi Band 2, читайте тут .

Фітнес-браслети Xiaomi популярні серед користувачів завдяки своїй низькій ціні в порівнянні з іншими подібними пристроями на ринку. Хоча, звичайно, можна знайти й інші бюджетні варіанти з Китаю, наприклад, MGCOOL Band 4 - доступний аналог Xiaomi Mi Band 2 , Який поставляється з монітором серцевого ритму.

Pebble

Pebble

Як оригінальні Pebble, так і Pebble Time (а також їх варіанти) мають вбудовану вібраційну сигналізацію. Вібрація є єдиним невізуальні способом, з яким може взаємодіяти Pebble. При виставленні будильника, годинник в призначену годину будуть сильно тремтіти на вашому зап'ясті, щоб розбудити вас.

Не дивлячись на те, що особистого розумного будильника в Pebble немає, годинник відмінно працюють як інструмент оптимізації сну завдяки інтеграції популярних додатків, наприклад, таких як Sleep as Android.

За замовчуванням Pebble не має параметрів відстеження якості сну, тому можна використовувати сторонні програми-компаньйони, які нададуть розгорнуті графіки і необхідні дані.

Як вибрати фітнес-браслет для використання розумного будильника

Як вибрати фітнес-браслет для використання розумного будильника

Головними критеріями при виборі трекера сну є наступні:

Дизайн. Звертайте увагу, щоб пристрій зручно розміщувалося на вашому зап'ясті: не надто туго, але й не було надто вільним. Гаджет не повинен бути важким і громіздким, оскільки це може вплинути на якість вашого сну. Наявність дисплея - не найважливіший фактор в дизайні трекера для сну, адже в більшості випадків ви будете використовувати додаток в смартфоні, щоб переглянути графіки та іншу інформацію, зібрану протягом ночі браслетом.

Функціонал. Відстеження сну - функція, яка притаманна практично кожному фітнес-браслету або спортивним смарт-годинах. Тому звертайте увагу на те, які можливості надає переносна пристрій і так вони необхідні, якщо ви, скажімо, потребуєте тільки в підрахунку кроків і калорій днем ​​і відстеженням сну вночі. Чим більше функцій, тим дорожче і, швидше за все, масивніше девайс.

Сумісність. Не всі годинники і браслети можуть підійти до вашого смартфону. Варто звертати увагу на те, чи буде пристрій працювати в парі з платформою вашого телефону (якщо, звичайно, воно не надає функцію розумного будильника незалежно від мобільного девайса). Останнім часом розробники і виробники намагаються надати підтримку як iOS, так і Android платформ.

Захист. Волога, піт і пил - це серйозна загроза для пристрою, який постійно знаходиться в використанні: на шкірі, під одягом або в ліжку. Тому воно обов'язково повинно мати показник захисту від води і пилу.

Щоб розібратися в спеціальних позначеннях, дивіться таблицю значень IP і АТМ .

Батарея. Завжди краще інвестувати в продукт, де термін життя батареї становитиме більше двох днів, особливо якщо ви забуваєте заряджати гаджети.

Ціна. Дорого - не означає те, що потрібно. Висока ціна пристрою може свідчити не тільки про його надійності, але і про всілякі додаткових його можливостях. До них, наприклад, можуть належати:

 • автоматичне відстеження цілого спектра спортивних видів спорту
 • опція мультиспорт
 • можливість використання під час плавання
 • підвищена міцність і захист від пошкоджень корпусу або дисплея
 • наявність GPS / ГЛОНАСС, Wi-Fi
 • великий термін роботи батареї
 • підтримка сторонніх датчиків для спорту
 • кольоровий дисплей
 • пульсометр
 • додаткові аксесуари
 • різні датчики (компас, барометр, альтиметр, термометр і т.п.)
 • інші

Можливо, більшість з перерахованих вище опцій вам не знадобиться, тому вибирайте пристрій за своїми потребам і перевагам.

Читайте також: Керівництво з вибору фітнес трекера

висновки

Розумний будильник в фітнес браслеті або смарт-годинах - це не параноя, але дуже зручна функція, за допомогою якої ви можете вчасно і легко прокидатися, не порушуючи свій ритм, тим самим забезпечуючи собі душевне здоров'я.

Деякі носяться пристрої надають корисні додатки, наприклад, вібраційні нагадування, що прийшов час спати, в залежності від обраного вами розкладу сну. Завдяки сучасним технологіям користувачі самі можуть виявити фактори, що впливають на сон, і тим самим вжити необхідних заходів щодо його поліпшення.

Варто пам'ятати, що жоден будильник або пристрій не зможе чітко збалансувати ваш режим. Головне, досить відпочивати вночі і не перепрацьовувати днем.

Які способи легкого пробудження знаєте ви? Чи згодні ви з тим, що розумний будильник може поправити проблему «розбитого» стану вранці, пишіть в коментарях.

 • Чи була корисною інформація?
 • Так немає

Які способи легкого пробудження знаєте ви?
Чи була корисною інформація?