Огляд Xiaomi Mi Band 2 - хітовий фітнес-трекер, яким він повинен бути

Чого нам не вистачало в Xiaomi Mi Band

Чого нам не вистачало в Xiaomi Mi Band? Ціна була відмінна, жив гаджет місяць або того більше, пульс вимірював (це вже в версії 1S), вібрацією будив, і ще активність трекал. Чого ще чекати від масового спорт-браслета? Екрану. Нехай хоч основні показники виводить і щоб пристрій можна було носити замість годин. І ось воно щастя - тепер є Xiaomi Mi Band 2, у багатьох сенсах апгрейд, робота над помилками і доступний трекер з екраном.

У нас на каналі є огляд браслета Xiaomi Mi Band 1S, якщо пропустили - подивіться. Так як обидва пристрої ще довго будуть в продажу, в цьому відео я не тільки розповім про новинку, але і порівняю два покоління фітнес-трекерів Xiaomi. Тому як цінник дисплейного трекера зараз прямо таки кінський - від $ 38 в Китаї. А 1S можна взяти за $ 15, тобто в два з половиною рази дешевше.

Упаковка і комплект не дивують - звичний невеликим боксом з пресованого картону, всередині браслет, короткий шнурок зарядки від USB і папірці. Для заряджання аксесуар потрібно витягнути з силіконового ремінця і встановити в коннектор.

Mi Band 2, сама капсула з електронікою, герметично запаяна і не боїться купання в душі або басейні. Зроблена вона переважно з пластику, в габаритах зросла грунтовно в порівнянні з 1S. На торці традиційні контакти зарядки, знизу відчутно піднятий над площиною корпусу модуль сенсора серцебиття.

А зверху тепер не алюмінієва пластина з трьома діодами, а скляна панель з дисплеєм 0.42 "і сенсорною кнопкою. Компанія каже, що скельце загартоване і забезпечено олеофобним покриттям. Мій Xiaomi Mi Band за два дні не подряпався, та й панель у використанні брудної не виглядає .

Мій Xiaomi Mi Band за два дні не подряпався, та й панель у використанні брудної не виглядає

Силіконовий браслет сильно змінився. Раніше він був жорстким, як ніби пластиковим на дотик, а тепер це куди більш м'який і приємний на дотик полімер. Ще порадувало, що кнопка застібка більше не піднята, а втоплена - немає ризику подряпати ноутбук під час роботи. А ось потертості на силіконі з'являються швидко.

А ось потертості на силіконі з'являються швидко

Кріпиться модуль в ремінці тепер зсередини. Не те щоб у 1S була з цим проблема, але Xiaomi Mi Band 2 вже точно не загубиться під час якоїсь надто інтенсивної активності.

На руці браслет сидить відмінно. Нехай він став побільше, але відчувається приблизно так само, як і раніше. І спати не заважає - а це в його випадку важливо.

З OLED екраном у нас наступна картина - він невеликий, з низьким дозволом і сильно втоплений в корпус. У приміщенні і вночі все видно просто відмінно, але на яскравому сонці картинка досить тьмяна. Яскравість підсвічування не регулюється, в темряві її забагато.

Яскравість підсвічування не регулюється, в темряві її забагато

Під екраном розташована сенсорна площадка. А зовсім не фізична кнопка, як може здатися. Головне її завдання - циклічно викликати індикатори: час, кроки, пройдену відстань, калорії, пульс і заряд батареї. Якщо щось не потрібно, можна відключити в налаштуваннях. Ще кнопка запускає вимір пульсу.

Браслет Xiaomi Mi Band 2 всі так само залежимо від смартфона - всі налаштування здійснюються через утиліту Mi Fit. Я тестував з програмою для iOS з App Store, думаю, можливості на Android плюс-мінус такі ж. І в програмі мене чекав сюрприз - у утиліти є англійська локалізація, немає російської, але є українська! Вельми дякую, панове кітайцi!

Ну ок, беремося за настройку в розділі Play. Усього доступно 8 опцій:

  • Оповіщення про вхідні дзвінки. Через 3 і більше секунд.
  • Будильники. Розумних немає, це які ловлять фази сну, зате можна встановити 10 простих або повторюваних по днях тижня. До речі, якщо не встаєш з ліжка після відключення вібрації, через 10 хвилин сигнал повториться.
  • Повідомлення додатків. На iOS список сильно обмежений і немає багатьох потрібних мені програм, тих же Telegram і Wunderlist. Мені знадобився тільки Facebook, нотифікація спрацьовує не завжди і з помітною затримкою.
  • Повідомлення про неактивність. Браслет тремтить через годину сидіння. Можна задати час активності і виключити проміжок з 12 до 2х. Мабуть, у китайців в цей час законний двогодинний обід. Або сон.

Або сон

Наступні три опції: нотифікації про SMS і пошту, а також досягнення цілей. І є режим "Не турбувати" з ручним зазначенням часу початку і закінчення.

І є режим Не турбувати з ручним зазначенням часу початку і закінчення

Mi Fit акумулює дані про активність і синхронно їх з вашим аккаунтом Xiaomi. У вкладці статус можна подивитися години сну (по фазах), пройдену відстань з кроками - зі статистикою по днях, тижнях, місяцях, а ще вага, пульс і прогрес досягнення цілей. Ах да, інформацію можна шеріть.

Ах да, інформацію можна шеріть

Об'єктивно цього замало для спортсмена, типовою аудиторії таких аксесуарів повинно вистачити (мені вистачило).

Остання вкладка - профайл. Тут чіпляються браслети та інші фітнес-примочки Xiaomi, задаються настройки активностей і пристроїв, і ще друзі з Mi Fit на смартфонах додаються через QR код.

А тепер найважливіше - враження і відповідь на питання, а чи треба воно? Відповідаю лише через два дні використання, так що з часом можуть бути коригування, і по ним зроблю окремий матеріал.

На Xiaomi Mi Band 2 можна і хочеться дивитися час. Є автоматичне підсвічування дисплея якщо піднести руку до очей, і спрацьовує вона досить чітко. Кнопка зручна і дуже здорово, що це сенсор.

Кнопка зручна і дуже здорово, що це сенсор

Завдяки дисплею з'явився сенс у нотифікації. Вже зрозуміло, що ось це дзвінок, а це повідомлення з Facebook, а ця анимашка змушує підняти дупу зі стільця. На 1S все нотифікації крім досягнення мети крок за кроком я відключав.

Про автономність мені поки складно щось сказати, та й вона сильно залежить від повідомлень, частоти включення екрану. Думаю, варто розраховувати на півтори-два тижні. І як на мене це відмінно.

Точність вимірювання кроків на рівні iPhone - при тестовому вимірі похибка склала всього 6 кроків. Сон трекается чітко. Як браслет міряє пульс, я порівняв з Apple Watch, різниця була в 6 ударів в хвилину. Цілком нормальний результат. Але з цією функцією є дивна проблема - навіть надівши гаджет правильно і не ворушачи рукою, можна отримати помилку при вимірюванні. Сподіваюся, це програмний баг і його виправлять.

Отже, мій вердикт. Xiaomi Mi Band 2 безперечно краще попередника. Краще ремінець, дизайн хороший, екран дійсно покращує досвід використання, сон трекается правдоподібно, кількість пройдених кілометрів мотивує ходити більше, анимашка «походи» теж, вібро відчутна і в основному будить. Мені в цьому неспортивну, для простих людей браслеті не подобається тільки ціна під $ 40. Тому раджу почекати месяцок-другий і взяти гаджет за суму ближче до обіцяних Xiaomi $ 23.

Чого нам не вистачало в Xiaomi Mi Band?
Чого ще чекати від масового спорт-браслета?