Огляд Samsung Gear Fit 2 Pro. Фітнес-годинник

  1. Технічні характеристики
  2. Зовнішній вигляд, дисплей і зручність використання
  3. В роботі
  4. музика
  5. Автономна робота і зарядка
  6. висновок

Фітнес-браслети набагато популярніше своїх близьких родичів - смарт-годин. Не в останню чергу на це впливає вартість даних пристроїв, адже перші значно дешевше. Наприклад, фітнес-браслети від китайських виробників, в тому числі і відомих, нерідко коштують не дорожче захисного скла на смартфон. Але герой даного огляду - це зовсім іншого поля ягода. Середня роздрібна вартість Samsung Gear Fit 2 Pro становить 200 доларів США. Дорого? Безумовно! Смарт-годинник від Xiaomi стоять мало не вдвічі дешевше. Але не поспішайте з висновками.

Технічні характеристики

Samsung Gear Fit 2 Pro побудований на базі двоядерного процесора з частотою до 1 ГГц, а також обладнаний 512 МБ ОЗУ і вбудованим носієм ємністю 4 ГБ. Даного набору цілком достатньо для плавної і швидкої роботи інтерфейсу фітнес-браслета, що працює під управлінням ОС Tizen. Зрозуміло, є пульсометр, гіроскоп, барометр і акселерометр. За зв'язок відповідають модулі Bluetooth 4.2 і WiFi 802.11 b / g / n (діапазон 2.4 ГГц). Наявність модуля GPS / ГЛОНАСС дозволяє обійтися без смартфона-компаньйона при записі треків під час пробіжок, що вкрай зручно. Ємність акумулятора становить 200 мА * ч.

Зовнішній вигляд, дисплей і зручність використання

Зміна масогабаритних характеристик щодо попередньої моделі, Samsung Gear Fit 2, абсолютно незначна. Розміри пристрою без ремінця складають 51,3 * 25,0 мм, а маса лише 33 грами. Невелика зміна габаритів пояснюється наявністю у тестованого пристрою захисту від попадання води за стандартом ISO 22810-2010. Занурення можливо на глибину до 50 метрів. Корпус не боїться навіть солоної води, але після використання браслет необхідно промити в прісній воді, що є стандартною рекомендацією для більшості носяться вологозахищений пристроїв. Втім, габарити і маса пристрою все одно невеликі, і на відміну від смарт-годин їх не хочеться знімати на ніч (а якщо у вас неспокійний сон, то важкі години з руки краще зняти, щоб не нашкодити, як мінімум, себе).

Браслет обладнаний 1,5-дюймовим Super AMOLED-дисплеєм з роздільною здатністю 432х216 пікселів і підтримкою функції Always on Display. Яскравості дисплея цілком достатньо навіть при падінні на нього прямих сонячних променів. Але в таких умовах все ж краще вибирати найбільш контрастні циферблати і теми. А їх в магазині додатків безліч, причому як платних, так і безкоштовних, так і встановлених тем чимало - 14 штук. Крім того, можна активувати функцію «на вулиці», яка активує максимальний рівень підсвічування на 5 хвилин.

Дисплей, як і весь корпус, виявився несподівано міцним і несприйнятливим до появи подряпин. На тестування Samsung Gear Fit 2 Pro потрапив під час активної стадії ремонту в квартирі. Причому НЕ легкого косметичного, а капітального з проведенням робіт, які можуть не кращим чином позначитися на працездатності пристрою. Але навіть у такому важких умовах експлуатації тестируемому фітнес-браслету виявилося все ні по чому. На його працездатність не вплинуло купання в розчині гіпсової штукатурки, випадкові удари об абразивні поверхні і навіть падіння з триметрової висоти на бетонну підлогу (застібка на ремені класична і надійна, але перед падінням затягнута вона була не до кінця). Звичайно, спочатку були побоювання щодо подряпин на екрані, але, як показала практика, для того щоб нанести мітку на екран потрібно ще постаратися. А ось пил на гумовому ремінці збирається з неймовірною швидкістю і прибрати її вкрай складно.

А ось пил на гумовому ремінці збирається з неймовірною швидкістю і прибрати її вкрай складно

Управління браслетом здійснюється за допомогою сенсорного екрану і пари клавіш. Свайп по екрану вниз виводить шторку з піктограмами настройки яскравості дисплея, активування режиму «не турбувати», запуск музичного програвача і включення режиму плавання, в якому сенсорний дисплей відключається. Останню функцію варто використовувати в тому числі якщо ви потрапили під дощ, інакше можливі випадкові натискання при контакті екрану з мокрим одягом. Свайп вправо відкриває список повідомлень, що надійшли зі смартфона. Свайп вліво перегортає віджети встановлених додатків. Порядок і кількість віджетів можна налаштувати на свій смак.

Порядок і кількість віджетів можна налаштувати на свій смак

В роботі

При початковій настройці операційна система настійно пропонує встановити на смартфон додаткове ПО. Ігнорувати цю вимогу не вийде, адже інакше зв'язати браслет зі смартфоном вийде. Перелік встановлюваного ПО стандартний для носяться пристроїв Samsung - Gear S Plugin, Samsung Accessory Service і Samsung Gear і S Health.

Це слайд-шоу вимагає JavaScript.

додаток Samsung Gear

Це слайд-шоу вимагає JavaScript.

Додаток S Health

В основному додатку, Samsung Gear, можливий перегляд відомостей про заряд акумулятора, приблизний час автономної роботи при поточній навантаженні, а також інформації про стан ОЗУ і ПЗУ. Крім того, цей додаток дозволяє встановлювати додаткове нові циферблати (теми оформлення) і додаткове ПО.

У налаштуваннях програми Samsung Gear можлива настройка повідомлень додатків, відправка музики в пам'ять браслета, настройка екстрених повідомлень (відправка координат вашого місця розташування на «екстрені номери» з телефонної книги). Тут же знаходиться функція «знайти мій gear», активація якого змушує вібрувати браслет, що полегшує його пошук. Крім того, можлива настройка швидких відповідей на вхідні повідомлення і відповідей при відхиленому виклику. Ця функція в сумі з можливістю відповіді / відхилення вхідного дзвінка за допомогою браслета, а також читання SMS, повідомлень месенджерів і повідомлень соціальних мереж, дозволяє вкрай рідко використовувати смартфон, обходячись лише фітнес-браслетом і гарнітурою. Загалом, все як у повноцінних смарт-годинах.

Це слайд-шоу вимагає JavaScript.

Встановлених додатків в браслеті трохи, але всі вони корисні. Це музика, добовий журнал активності, настройка режимів вправ, крокомір, підрахунок пройдених поверхів, вимірювач пульсу, програми контролю випитої води і кави, таймер, секундомір, календар, синхронізований зі смартфоном, а також додаток перегляду прогнозу погоди, дані про яку можуть бути отримані як через смартфон, так і при підключенні до WiFi-роутера.

Під час тренувань одним з найбільш важливих інструментів є пульсометр. При хорошому приляганні до руки його свідчення досить точні. Звичайно, для професійних спортсменів він не годиться, але для середньостатистичного користувача його можливостей буде цілком достатньо. Крім функції виміру пульсу безпосередньо під час тренувань браслет може перевіряти пульс протягом дня. Інтервал виміру налаштовується дуже умовно - завжди, часто і ніколи. При установці безперервного виміру заряд акумулятора витрачається помітно швидше.

Крокомір працює практично бездоганно і не пропускає жодного кроку. Додатково до цього під час пробіжки або швидкого кроку браслет періодично підбадьорює повідомленнями або повідомляє про виконання запланованого на день плану активності. На жаль, в автоматичному режимі визначення типу навантажень при русі в автомобілі по нашим, не завжди якісним, дорогам браслет іноді починає відраховувати кроки. Особливо часто цей ефект проявляється при русі з низькою швидкістю.

Функція підрахунку пройдених поверхів більше розрахована не на підрахунок безпосередньо поверхів, а на перепад висот, і за поверх приймає підйом на рівень 3 метри. Як уже зазначалося, тестування браслета проводилося під час ремонту в квартирі, і браслет допоміг зібрати цікаву статистику. Наприклад, було забавно дізнатися, що для монтажу проводки під стелею в одній кімнаті довелося подолати 36 формальних поверхів, а при збиранні після ремонту в звичайній квартирі було пройдено 11,6 км за день. Користі від цього небагато, але «wow-ефект» є.

Також браслет допомагає відслідковувати кількість випитих чашок води і кави, а також рахувати кількість спожитих калорій. Але для цього потрібно вручну вводити обсяг і тип спожитої їжі і рідин, що не завжди зручно, тому дана функція буде корисна тільки тим користувачам, які дуже відповідально підходять до питань свого здоров'я. А ось функція визначення фаз сну працює автоматично. Статистику сну можна переглянути як на екрані браслета, так і в додатку S Health на смартфоні.

Сторонніх додатків зовсім небагато, та й більшість з них вимагає наявності додаткових аксесуарів на зразок розумних кросівок або нагрудних вимірників серцевого ритму і зовнішніх тонометрів.

музика

Прослуховування музики або аудіокниг можливо при наявності Bluetooth-гарнітури, причому прослуховувати треки можна зі смартфона, використовуючи браслет в якості пульта управління, або з пам'яті пристрою. Перелік підтримуваних форматів цілком стандартний - MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB. Носій ємністю 4 ГБ цілком віддати під музику не вийде, адже для потреб користувача є лише 2 ГБ, куди потрібно ще вмістити встановлюється софт і теми оформлення, а також зібрану статистику активності. Вбудованого динаміка, як і мікрофона, у піддослідного немає.

Автономна робота і зарядка

Зарядка акумулятора здійснюється за допомогою спеціальної док-станції з магнітною фіксацією заряджається пристрою. Завдяки наявності 4 контактів на зарядному пристрої при установці фітнес-браслета не доводиться стежити за його станом. На жаль, USB-кабель незнімний, тому замінити його будь-яким стороннім, як у випадку док-станції з комплекту поставки Samsung Gear S3, що не вийде. Але є і плюси - процес зарядки повністю розрядженого акумулятора займає всього 1 годину. Стежити за зарядом можна як за допомогою індикації на дисплеї, так і через смартфон. Погано лише те, що по завершенню процесу зарядки немає ні світловий, ні звукової індикації як на самому пристрої, так і в смартфоні, тому про браслеті можна просто забути. Через цю особливість тестований Samsung Gear Fit 2 Pro нерідко залишався на зарядці на всю ніч, що заважало збирати статистику фаз сну.

Заряджати браслет доводиться часто. При середньому рівні яскравості дисплея, постійному з'єднанні зі смартфоном, активованому навігаційному модулі і частому автоматичному вимірі пульсу операційна система наполегливо просить активувати режим енергозбереження вже через 19-21 годину роботи. Якщо ж не піти цим раді, то вже через 23 години заряд акумулятора вичерпується повністю. Дані показники зовсім не в'яжуться заявленої тривалістю в 3-4 дня. Під час тривалого тесту максимальний час автономної роботи склало 2,5 дня. Але для досягнення даного результату довелося приглушити яскравість дисплея, відключити функцію Always on Display, навігаційний модуль, а також включення екрану при надходять повідомленнях зі смартфона. Але в такому режимі роботи фітнес-браслет мало чим відрізняється від більш доступних аналогів. Загалом, з суб'єктивної точки зору, краще активувати всі функції, але не забувати заряджати браслет кожен день.

висновок

Незважаючи на свою високу вартість Samsung Gear Fit 2 Pro залишив дуже позитивні враження. Скажу більше, з ним просто не хотілося розлучатися після завершення тестування. Звичайно, під діловий костюм більше підходять годинник Samsung Gear S3, причому в обох варіантах виконання, але у всіх інших ситуаціях цілком достатньо можливостей тестованого браслета. Для повного задоволення не вистачає хіба що NFC-модуля, для розрахунку в терміналах з підтримкою технології «комунікації ближнього поля».

плюси:
- масогабаритні показники;
- міцний вологозахищений корпус;
- відмінний дисплей з підтримкою функції Always on Display;
- наявність модулів Bluetooth і WiFi;
- плавна робота інтерфейсу.

мінуси:
- тривалість автономної роботи;
- висока вартість.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Дорого?