Огляд розумного браслета Sony SmartBand SWR10

  1. Зовнішній вигляд
  2. функціональність
  3. Фітнес-трекер
  4. будильник
  5. повідомлення
  6. управління музикою
  7. Безпека
  8. автономність
  9. висновок

Своє бачення розумного браслета Sony продемонструвала нам ще на виставці CES 2014. Через рік після свого анонсу Sony SmartBand SWR10 дістався і до нашої редакції. Що і як вміє робити розумний браслет від Sony, ви дізнаєтеся в цьому матеріалі.

Зовнішній вигляд

Весь "мозок" SmartBand SWR10 укладений в невеликий пластиковий корпус розміром менше рядовий флешки, який називається Core. Браслетом ж цей пристрій стає, коли ви ставите його в відповідний додаток. У комплекті з SWR10 поставляються браслети двох розмірів. Мабуть, перехід від великого браслета до меншого повинен стати для власника якоїсь ачівкі, мовляв, за допомогою SmartBand схуд настільки, що вже і браслет поменше потрібен. Також браслети можна придбати додатково - на вибір виробник надає 9 кольорів.

Браслет силіконовий, з цікавою текстурою з безлічі косих ліній. Застібка з логотипом Sony виконана з металу, і на два комплектних браслета вона покладається одна.

На корпусі гаджета ви знайдете лише кілька елементів: клавішу управління, три світлодіода і стандартний роз'єм microUSB. Sony SmartBand SWR10 захищений за стандартом IP58 , Тобто в теорії його можна занурити на глибину більше 1 метра, але попередження в інструкції (так, я прочитав інструкцію) і нічим не прикритий порт microUSB не дозволили мені цього зробити. Однак на профільних форумах власники пишуть, що таки "занурювали" SWR10 і лиха не знали.

функціональність

Ви, напевно, помітили любов Sony до NFC, тому не дивно, що розумний браслет її виробництва підключається до смартфону за допомогою саме цієї технології. Це зручно - включаєте браслет, тримайте його до задньої сторони телефону - і через кілька хвилин до вашого Смарта вже буде підключений SmartBand з відповідним додатком. Причому у випадку з SWR10 таких додатків буде цілих два: Smart Connect (для підключення та налаштування браслета) і Lifelog (фірмовий додаток Sony для відстеження вашої життєвої активності). Нижче ми розглянемо кожну з функцій Sony SmartBand SWR10.

Фітнес-трекер

SmartBand SWR10 вміє підраховувати кроки, пройдені вами, і калорії, спалені на протязі дня. В принципі, все стандартно: акселерометр, встановлений в SmartBand, вважає кількість ваших кроків, а Lifelog з цих даних вибудовує красиву інфографіку. Ви, напевно, помітили, що вище я написав, що Lifelog - це додаток для відстеження вашої життєвої активності. Саме життєвої, адже підрахунок пройдених кроків і спалених калорій - це лише частина Lifelog. Ідея програми полягає в тому, щоб показати, скільки часу за день ви витратили на спілкування з друзями, перегляд відеороликів, сон, читання і на все інше, що може "засікти" ваш смартфон в парі зі SmartBand.

Гарна ідея, гарне оформлення, але, на жаль, не найкраща реалізація. Додаток раз у раз втрачає зв'язок з сервером. Ті, хто користувався браслетом на протязі тривалого проміжку часу, кажуть, що з додатком на телефоні він зв'язується не безпосередньо, а через хмару, що загрожує відображенням на дисплеї смартфона не найактуальнішою інформації.

Ті, хто користувався браслетом на протязі тривалого проміжку часу, кажуть, що з додатком на телефоні він зв'язується не безпосередньо, а через хмару, що загрожує відображенням на дисплеї смартфона не найактуальнішою інформації

Як і у всіх подібних пристроїв, фітнес-складова Sony SmartBand SWR10 згодиться лише для приблизного підрахунку пройдених кроків і складання уявлення про те, наскільки фізично активні ви були сьогодні. Але з іншого боку, Sony і не позиціонує даний пристрій як фітнес-браслет, так що і лаяти його за це безглуздо.

будильник

Одна з функцій браслета - розумний будильник. Core обладнаний вібромотора, так що наявність цієї функції цілком логічно. З системним будильником смартфона браслет не синхронізується, вся настройка "розумного будильника" проводиться в додатку Smart Connect, максимальна кількість різних будильників - п'ять. Вибираємо потрібне нам час, дні повторень і інтервал. Інтервал - це проміжок часу до пробудження, під час якого браслет відстежує фазу неглибокого сну. Якщо ви перебуваєте в ній, SmartBand вас розбудить. На практиці ж браслет завжди будив мене у встановлений час. Мабуть, аж до пробудження я не перебуваю в фазі неглибокого сну.

Не варто турбуватися про те, що браслет вас не розбудить. Він вібрує настільки сильно, що раз у раз, а особливо вранці, хочеться знизити рівень його вібрації. Однак, як не крути, прокидатися від нехай навіть і дуже сильної вібрації на зап'ясті набагато приємніше, ніж від надокучливого "цигикання" звичайного будильника.

повідомлення

Наявність вібромотора в браслеті тягне за собою наступну функцію - сповіщення власника про отримані повідомлення. При отриманні смартфоном будь-якого повідомлення браслет моментально завібрує. За замовчуванням вібрація при повідомленнях від всіх додатків відключена. У додатку Smart Connect можна вибрати ті програми, при отриманні повідомлень від яких браслет буде вібрувати.

Крім цього, браслет може вібрувати під час надходження на смартфон виклику. Ця функція також налаштовується в додатку Smart Connect.

управління музикою

Незважаючи на те, що гаджет обладнаний єдиною механічною клавішею, він вміє керувати музичним плеєром на вашому смартфоні. У такому випадку логічно було б повторити функціональність єдиною кнопки гарнітури EarPods , Але Sony пішла своїм шляхом.

Для того щоб управляти програвачем смартфона за допомогою SmartBand SWR10, вам припаде до нього стукати. Стукніть один раз - зупиніть / перезапустіть відтворення, два рази - включіть наступну композицію, три - попередню. Своєрідне рішення, яке вимагає деякої вправності. Але через кілька днів з SmartBand цю функцію я використовував лише для демонстрації друзям, мовляв, дивіться, як цей браслет вміє робити.

Безпека

Починаючи з версії Android 5.0, користувачам стала доступна функція Smart Lock. Сенс її полягає в тому, що після підключення до смартфону довіреної носиться пристрою телефон буде автоматично розблоковано після того, як ви (з довіреною браслетом на зап'ясті) візьмете його в руки. Однак у випадку з SmartBand браслет потрібно притуляти безпосередньо до смартфону.

Також SmartBand SWR10 повідомить вам, коли ви вийдете від свого смартфона. Скажімо, якщо ви забули телефон в кафе, на виході із закладу браслет завібрує.

автономність

Ємність акумулятора Sony SmartBand SWR10 становить всього-лише 35 мАг. Час автономної роботи, заявлене виробником, становить 5 днів. У моїх же руках (точніше, на моєму зап'ясті) гаджет зажадав зарядки через чотири дні використання. Здавалося б, чого можна вимагати від такого мініатюрного акумулятора, та й пристрої в загальному? Але той же Xiaomi Mi Band від повного заряду акумулятора живе близько одного-двох місяців.

висновок

Sony SmartBand SWR10 - браслет, за допомогою якого ви зможете "спробувати" світ переносної електроніки. Зрозуміти, чи потрібно вам на зап'ясті пристрій, який буде дублювати повідомлення вашого смартфона, будити своєї вібрацією вранці і виконувати ще кілька функцій, гострої необхідності в яких сьогодні немає.

Головний недолік SmartBand SWR10 - ціна. Купити цей браслет в українському роздробі можна в середньому за $ 85. Звичайно, це дешевше, ніж, скажімо, пристрої виробництва Jawbone, але раптово на горизонті ринку переносної електроніки з'явилася китайська Xiaomi зі своїм Mi Band , Який вміє робити практично все те ж саме, що і SWR10, але варто при цьому на порядок дешевше. Однак Mi Band, як відомо, не позбавлений недоліків, так що остаточний вибір, як завжди, залишається за вами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Здавалося б, чого можна вимагати від такого мініатюрного акумулятора, та й пристрої в загальному?