Огляд і досвід використання фітнес-браслета Xiaomi Mi Band з iPhone 6 Plus на iOS 8

Думки про покупку фітнес-браслета з'явилися ще давно, але покупка постійно відкладалася через низку обставин. Спочатку до покупки планувався Jawbone UP24, проте від його кандидатури довелося відмовитися через численні відгуків про швидкої поломки браслета. Браслети Nike FuelBand і FitBit до покупки відразу не розглядалися, тому що в першу чергу цікавила функція «розумного» будильника, який може аналізувати фази сну.

На даний момент на ринку багато фітнес-трекерів, але практично всі вони містять в собі численні недоліки: криве програмне забезпечення, маленький термін служби, боязнь води, маленьке час автономної роботи, і десятки інших причин. Так як до цього досвіду використання фітнес-браслета не було, то було вирішено придбати недорогий і якісний Xiaomi Mi Band, який в кінці листопада минулого року отримав підтримку iOS.

Це дивно, але купити Xiaomi Mi Band в офіційному магазині в Китаї можна менш ніж за 20 $. У Росії купити даний браслет можна від 1500 рублів і вище. Для роботи браслета знадобиться Android або iOS пристрій. Вартість даного браслета нижче конкурентів в кілька разів, а час автономної роботи становить близько 20 діб. Це відмінні показники, враховуючи, що пристрій має вібрацію.

Фітнес-браслет Xiaomi Mi Band був куплений в кінці грудня минулого року, і з тих пір пройшло вже близько 2 місяців. Відразу хочеться відзначити, що додаток для браслета під iOS досить сире, а також в ньому немає багатьох функцій, які є в додатку під Android, на зразок лічильника преса, лічильника стрибків на скакалці і багато чого іншого.

Відразу хочеться відзначити, що додаток для браслета під iOS досить сире, а також в ньому немає багатьох функцій, які є в додатку під Android, на зразок лічильника преса, лічильника стрибків на скакалці і багато чого іншого

Корпус браслета виконаний у вигляді металевої капсули, яка знизу містить пластикове покриті для передачі даних по Bluetooth. Ремінець змінний, в нашому випадку використовується йде в комплекті чорний варіант. Матеріал ремінця нагадує приємний по відчуттях софт-тач. Застібка цього ремінця надійна, за весь час використання браслета вона не відкривалася самостійно. За рахунок великої кількості прорізів в ремінці, браслет буде комфортно сидіти не тільки на руці дорослого чоловіка, але і на руці тендітної дівчини.

За рахунок великої кількості прорізів в ремінці, браслет буде комфортно сидіти не тільки на руці дорослого чоловіка, але і на руці тендітної дівчини

У перші дні використання браслета був деякий дискомфорт, особливо вночі, але буквально через 2-3 дня браслет перестав відчуватися на руці. Трекер Xiaomi Mi Band зовсім не боїться води, з ним можна комфортно митися в душі і навіть приймати ванну, але в басейні плавати з ним все ж не варто, тому що його водозахист передбачає нетривалі занурення на глибину до 1 метра.

Трекер Xiaomi Mi Band зовсім не боїться води, з ним можна комфортно митися в душі і навіть приймати ванну, але в басейні плавати з ним все ж не варто, тому що його водозахист передбачає нетривалі занурення на глибину до 1 метра

На металевій частині самого треку є три світлодіода, які можуть світитися декількома різними кольорами. Наприклад якщо зробити жест перегляду часу, то вони покажуть кількість пройдених кроків за день, а якщо браслет буде сідати, то вони будуть мигати червоним кольором. За 2 місяці використання на металі з'явилися невеликі подряпини, які з'являються досить легко, якщо випадково зачепити браслет за щось тверде або гостре.

Пристрій уміє тримати постійний пару з Android і iOS пристроями, тобто якщо вам хтось дзвонить, а смартфон лежить в кишені у беззвучному режимі, то браслет будуть вібрувати на руці, і що входить виклик не буде пропущений. Якщо такий режим включений, то смартфон буде працювати менше через постійне з'єднання по Bluetooth, а сам браслет протягне лише 7-10 днів в такому режимі.

У фірмовій програмі Mi Fit на iOS або Android можна одночасно встановити тільки три будильника, більше неможливо. Функція «розумного» пробудження в легкій фазі не налаштовується, тому якщо її активувати, то браслет може розбудити вас за 30 хвилин до призначеного часу. Спрацьовує такий будильник далеко не завжди, тому в більшості випадків браслет автоматично починає вібрувати в призначене йому точний час. Прокидатися від вібрації на руці приємніше, ніж він реву смартфона або будильника.

Після синхронізації браслета зі смартфоном можна подивитися статистику дня і ночі. На діаграмі видно скільки було пройдено кроків і скільки годин ви спали. У цій функції є один великий мінус: детальну статистику з інформацією про кількість часу в фазі легкого і глибокого сну, а також інформацію про кількість пройдених кроків в певний час доби можна подивитися тільки за нинішній день, тому що як тільки настає наступний день, то вся інформація збирається в купу і стає доступна тільки загальна інформація про тривалість сну і кількості пройдених кроків за конкретний день.

У цій функції є один великий мінус: детальну статистику з інформацією про кількість часу в фазі легкого і глибокого сну, а також інформацію про кількість пройдених кроків в певний час доби можна подивитися тільки за нинішній день, тому що як тільки настає наступний день, то вся інформація збирається в купу і стає доступна тільки загальна інформація про тривалість сну і кількості пройдених кроків за конкретний день

Кроки пристрій Xiaomi Mi Band вважається правильно, тому в цьому плані до браслету немає претензій. Програмне забезпечення під iOS досить сире, тому іноді синхронізація інформації з браслета на iPhone або iPad займає близько 1-2 хвилин. Браслет можна синхронізувати з пристрій раз в 7 днів, тому що всередині нього є пам'ять, яка запам'ятовує інформацію вашої активності за все ці дні.

Браслет можна синхронізувати з пристрій раз в 7 днів, тому що всередині нього є пам'ять, яка запам'ятовує інформацію вашої активності за все ці дні

В першу чергу цей браслет орієнтований на китайський ринок, тому іноді десь можуть бути ієрогліфи, а не англійські символи або слова. Для роботи браслета знадобиться створити Xiaomi аккаунт, на якому буде зберігатися вся інформація активності. Якщо зайти під цим обліковим записом на іншому пристрої, то вся ваша статистика стане доступна на новому апараті.

За весь час використання даного браслета склалося двоїсте думку про його корисності. З одного боку зручно знати інформацію про кількість пройдених кроків за день, а з іншого це тільки забирає зайвий час. Основною метою для покупки Xiami Mi Band було бажання дізнатися необхідну кількість сну для висипання організму, а також перше знайомство з цим класом пристроїв. Мета була повністю досягнута, але на нашу думку на даний момент все фітнес-браслети, включаючи Jawbone, всього лише іграшки, які перестануть бути цікавими покупцеві вже через 3-4 тижні їх використання.

Читайте також, огляд другого покоління фірмового браслета Xiaomi Mi Band 1S Pulse.

Приєднуйтесь до нас в Twitter , Facebook , ВКонтакте , YouTube , Google+ і RSS щоб бути в курсі останніх новин зі світу технологій майбутнього.