Огляд фітнес-трекера Samsung Charm

 1. Андрій підкинемо Charm - далеко не новинка від Samsung, гаджет присутній на ринку вже рік. Але тим...
 2. Дизайн, ергономіка
 3. Підключення до смартфону
 4. Samsung Health
 5. Додаткова функціональність
 6. Автономна робота
 7. враження
 8. конкуренти

Андрій підкинемо

Charm - далеко не новинка від Samsung, гаджет присутній на ринку вже рік. Але тим не менше, прямих конкурентів (в російській федеральній роздробі) цього фітнес-трекера не спостерігається: невисока ціна дозволяє купити цей гаджет просто на пробу. Не сподобається - ну й добре, навіть якщо не продавати, а кинути в ящик столу, не так шкода буде буде витрачених грошей.

Комплект поставки

 • Фітнес-трекер
 • ремінець
 • Зарядний пристрій
 • Інструкція

позиціонування

Позиціонування визначається зовнішнім виглядом пристрою: це стильний жіночий аксесуар. На чоловічій руці (якщо навіть налізатиме на неї) буде виглядати безглуздо, а дівчині підійде і з сукнею, і з майкою / джинсами.

На чоловічій руці (якщо навіть налізатиме на неї) буде виглядати безглуздо, а дівчині підійде і з сукнею, і з майкою / джинсами

Фітнес-трекер на руці

Дизайн, ергономіка

У Charm глянсова основна поверхню і матові боковини.

У Charm глянсова основна поверхню і матові боковини

У порівнянні з MiBand 1s

У порівнянні з MiBand 1s

без ремінців

Charm - один з найменших фітнес-трекерів на ринку. Гаджет вставляється в отвір ремінця і злегка повертається для фіксації. На перший погляд кріплення виглядає не дуже надійним, але в звичайній експлуатації (як при ходьбі, так і заняттях, наприклад, аеробікою) нічого не випадивало.

А конструкція зарядного пристрою - однозначно порадувала. У порівнянні з тим же MiBand цей гаджет набагато зручніше вставляти на «зарядку»: поставити зверху і трохи натиснути - і тактильно, і візуально буде відразу зрозуміло, що пристрій встановлено коректно.

У порівнянні з тим же MiBand цей гаджет набагато зручніше вставляти на «зарядку»: поставити зверху і трохи натиснути - і тактильно, і візуально буде відразу зрозуміло, що пристрій встановлено коректно

Зарядний пристрій

Конструкція явно натякає на можливість появи безлічі змінних ремінців, але нічого подібного на ринку немає: доступні три колірних рішення фітнес-трекера (біло-золотий і чорний продаються досі, а рожевий вже пропав з продажу) без будь-якої подальшої кастомізації.

Розмір ремінця - маленький, розрахований тільки на жіночу руку, в початковому положенні підійде навіть дівчинці-підлітку.

Підключення до смартфону

Для підключення використовується спеціальний додаток Charm by Samsung . При підключенні на браслеті запалюється індикатор випадково обраного кольору (синій, зелений або червоний), який треба вказати в додатку.

Надалі додаток можна використовувати тільки для налаштування повідомлень. Ніяких інших налаштувань (наприклад, місце носіння: ліва або права рука) в ньому не передбачено.

Теоретично для спарювання з гаджетом потрібен будь-який смартфон з підтримкою Bluetooth LE і версією Android 4.4. На практиці не все так просто: в Play Market величезна кількість скарг на те, що підключення до недорогих апаратів не відбувається. Я спробував підключити Charm до Moto G3 і у мене теж нічого не вийшло. У той же час до флагманів, навіть минулих років, пристрій підключається без будь-яких проблем (перевірив на Moto X, Xiaomi Mi2s і Galaxy S7).

Samsung Health

Samsung Health

Вся робота з гаджетом - перегляд кількості кроків, тренування - виконується в додатку Samsung Health (Раніше S-Health), огляд якого представлений на сайті - текст і відео:

На тлі «лудше» фітнес-трекерів приємною несподіванкою є підтримка більшої кількості тренувань, є, наприклад, така улюблена дівчатами аеробіка.

Правда, слід враховувати, що це функціональність саме додатки, а не гаджета. Навіть якщо фітрес-трекер буде лежати без руху, додаток радісно повідомить, скільки калорій в підсумку було витрачено.

Додаткова функціональність

В Charm є індикатор, який можна налаштувати оповіщення для отримання повідомлень від додатків (будь-яких), звичайно ж, підтримується індикація вхідного або пропущеного дзвінка. На жаль, колір індикатора не налаштовується. Але головна біда в тому, що без вібрації (а моторчика в такому маленькому пристрої немає), ці повідомлення практично марні. Влітку на яскравому сонці власниці вкрай складно помітити миготливий світлодіодний індикатор. А в прохолодну погоду фітнес-трекер виявляється закритий довгим рукавом.

Автономна робота

Ємність акумулятора становить 17 мАг. Це зовсім небагато, але і витрачати акумулятор гаджету особливо нікуди. В результаті заряду вистачає приблизно на тиждень. Але індикатор заряду абсолютно неінформативне, не вказує ні відсотки, ні передбачувана кількість днів до повного розряду. Тому часто може виявитися, що ще недавно заряд начебто був і раптом акумулятор вже сів.

враження

Враження від Charm неоднозначні. На тлі багатьох інших фітнес-трекерів гаджет виділяється своїм дизайном і подобається дівчатам. Але функціональність його вкрай бідна. Використовувати для повідомлень не виходить. Відстежувати фази сну і, тим більше, служити будильником він не може. Тому область його застосування виходить вкрай вузькій: класичний крокомір для дівчат, у яких ця функціональність не реалізована в смартфоні (або вони не завжди носять смартфон з собою). Втім, вартість близько 2000 рублів (у федеральній роздробі) така, що дозволяє спокійно купити гаджет і провести експеримент, чи сподобається Charm власниці або після проби виявиться лежачим на полиці.

конкуренти

Під час обговорення будь-якого фітнес-трекера перший же згадуваний конкурент - це MiBand. Для Charm найбільш близьким буде, мабуть, MiBand 1s. Втім, прямим конкурентом його вважати не можна - MiBand жодним чином не є чисто жіночим аксесуаром. Програючи в дизайні, він кладе Charm на лопатки в усьому іншому: і в функціональності (чого варті хоча б повідомлення з вібросигналом, що дозволяють перевести смартфон у беззвучний режим), і в автономності (більше місяця від однієї зарядки навіть при частому використанні вібрації (повідомлення і будильник). Не варто забувати і про функції захисту від води - для MiBand заявлений клас IP67, що дозволяє не тільки спокійно мити руки, але і зробити невеликий заплив в басейні. А дещо виправити ситуацію з дизайном дозволяють змінні ремінці. Вартість MiBand 1s ьогодні становить трохи менше 1000 рублів (в офіційних поставках).

Також, дивлячись на Charm, згадується серія Misfit Shine. Але в федеральної роздробі представлено тільки перше покоління фітнес-трекера і тільки з чорним ремінцем (що робить його більш схожим на MiBand, ніж на Charm). Та й ціна виявляється в два з гаком рази більше (4350 рублів).