Огляд фітнес-браслета Xiaomi Mi Band 1S

 1. Упаковка і комплектація
 2. Зовнішній вигляд
 3. зручність носіння
 4. функціональність
 5. Робота з повідомленнями
 6. крокомір
 7. пульсометр
 8. відстеження сну
 9. автономність
 10. підсумки

Перша модель фітнес-браслета  Xiaomi Mi Band  знайшла заслужену популярність і дозволила компанії зайняти міцне місце на ринку переносної електроніки

Перша модель фітнес-браслета Xiaomi Mi Band знайшла заслужену популярність і дозволила компанії зайняти міцне місце на ринку переносної електроніки. Через рік прийшла пора познайомитися з другим поколінням, які мають оптичний пульсометр і зберіг привабливий цінник. В огляді ми порівняємо новинку з попереднім поколінням браслета, а також розповімо наскільки добре вона справляється з функцією вимірювання серцевого ритму.

від 249 грн

Пропозицій: 8

Якщо ви не власник першого покоління Mi Band, то настійно рекомендуємо ознайомитися з нашим оглядом , Так як далі по тексту ми неодноразово будемо порівнювати ці два пристрої.

Пристрій надано магазином Xiaomi.ua

Упаковка і комплектація

Браслет зустрічає компактної коробочкою з товстого незабарвленого картону. Всередині, крім короткої інструкції на китайській мові, користувач знайде капсулу з електронікою, гумовий ремінець і адаптер для зарядки.

Зверніть увагу, що разом з невеликими змінами в формі капсули, змінилася і форма кредла для зарядки. Незважаючи на те, що нову капсулу формально можна вставити в старого зарядного пристрою зарядити новий Mi Band швидше за все не вийде, принаймні у нас не вийшло.

Зовнішній вигляд

Дизайн браслета абсолютно не зазнав змін. Перше покоління фітнес-трекера часто зазнавало критики з-за нехитрого зовнішнього вигляду, але саме максимально нейтральний зовнішній вигляд став одним з елементів успіху Mi Band. Основна частина браслета - капсула, в якій захована вся електроніка, виконана здебільшого з пластика, верхня частина прикрита панеллю з алюмінію з полірованими гранями.

Капсула вийшла трохи товщі за рахунок появи в ній оптичного пульсометра, однак різниця з попереднім поколінням мінімальна. Варто відзначити, що ремінці від першої версії браслета без жодних проблем підходять і до нової.

зручність носіння

Перший раз діставши з коробки нову версію браслета, багато власників попереднього покоління відзначили злегка змінився матеріал ремінця. Браслет і раніше виконаний з гуми, проте вона стала трохи більше шорсткою, але лише зовсім небагато. Вона стала помітно жорсткіше, що позитивно позначилося на фіксації капсули в браслеті. За час використання ми також відзначили, що гума, з якої виконаний браслет, розтягується значно повільніше.

Розмір браслета залишився колишнім, діапазон регулювання буде достатнім як для власників витончених, так і широких зап'ясть. Протягом дня він практично не відчувається на руці. Текстура гуми не дозволяє браслету сильно ковзати по руці і, в той же час, завдяки невеликому коефіцієнту тертя не чіплявся за одяг і не збирає на собі пил.

функціональність

Для синхронізації зібраних браслетом даних використовується фірмовий додаток для смартфона Mi Fit. За більш ніж рік існування, додаток обзавелося додатковою функціональністю і підтримкою російської мови. Основний принцип роботи програми не змінився. Але для нових користувачів нагадаємо, що перед початком роботи вам буде потрібно створити обліковий запис в базі даних Xiaomi, де будуть зберігатися ваші настройки і зібрані браслетом дані.

У новому поколінні компанія не змінила основну концепцію, закладену в першу модель. Як і раніше, основними функціями браслета є: підрахунок кроків, відстеження фаз сну і повідомляв про вхідні події. До цього списку додали вимір серцевого ритму. З урахуванням уваги Xiaomi до сфери здоров'я - не дивно. Далі ми розглянемо детально кожну з основних функцій.

Робота з повідомленнями

Не секрет, що однією з найбільш затребуваних функцій Xiaomi Mi Band є можливість безшумного повідомлення про дзвінки, повідомлення та інші події. Для цього в новинці використовуються три світлодіода і вібромотор. На жаль, як і в другій ревізії першого покоління Mi Band, 1S оснащений світлодіодами тільки білого кольору, що трохи зменшує корисність світлової індикації.

В офіційному додатку передбачена можливість для виведення повідомлень від трьох додаткових додатків, можна задати затримку перед вібрацією при вхідному виклику. Для отримання більш широких можливостей по налаштуванню повідомлень рекомендуємо встановлювати сторонні версії від ентузіастів.

До роботи вібромотора претензій немає, його сила знаходиться на колишньому рівні, він відмінно відчувається в будь-якій ситуації.

крокомір

Перший Mi Band справедливо отримував нарікання за не зовсім коректну роботу шагомера. Ні, кроки як такі браслет підраховував точно, але ще він успішно зараховував як кроки інші дії.

Для чистоти експерименту ми порівняли новинку і попереднє покоління. Протягом декількох днів обидва браслета перебували на правій руці, але були підключені до різних акаунтів з однаковими даними.

На жаль, ситуація в новому поколінні змінилася. Обидва браслета демонструють різні дані, але в обох випадках за кроки зараховувалися звичайні побутові дії, на зразок миття посуду або чищення зубів. Ймовірно, причина в надмірній чутливості датчиків, але факт залишається фактом. Якщо вас цікавить в першу чергу підрахунок кроків, то будьте готові бачити в статистиці досить велику похибку. Хоча, справедливості заради, браслет непогано підраховує подолану дистанцію в режимі бігу, його точність цілком порівнянна з GPS-трекера.

пульсометр

Тепер перейдемо до головної особливості браслета. З досвіду використання пристроїв з оптичним пульсомірів у нас були серйозні сумніви з приводу точності вимірів пульсу, особливо в режимі тренування. Однак браслет приємно здивував.

Отже, в Mi Band передбачено кілька способів використання вбудованого пульсометра. Перший - можливість перевірки пульсу. Для цього необхідно зайти у відповідний розділ програми та активувати завмер пульсу. Замір триває протягом приблизно 5 секунд. На жаль, Mi Band не вимірюється пульс постійно протягом дня, з іншого боку це швидше за все скоротило б автономність у багато разів. До точності вимірів в повсякденному житті претензій немає, будь-яких аномальних значень він не показував. Для коректного підрахунку пульсу капсула повинна щільно прилягати до шкіри, проте сильно затягувати браслет для цього не варто.

Друга функція використовує пульсометр - відстеження бігу. У відповідному розділі в додатку ви можете включити завмер пульсу, а також включити повідомлення про перевищення верхньої межі пульсової зони. Під час бігу на екран смартфона, крім темпу, секундоміра і дистанції виводиться поточний пульс.

Під час бігу на екран смартфона, крім темпу, секундоміра і дистанції виводиться поточний пульс

Ми тестували браслет на пробіжки разом з нагрудними пульсомірів Polar WearLink Nike +, підключеному до спортивних годинах Nike SportWatch GPS. Результати роботи пульсометра в браслеті нас приємно здивували. Під час бігу показники пульсу контролювалися як на дисплеї годин, так і на дисплеї смартфона. В незалежності від темпу або рівня потовиділення вони практично завжди збігалися. Різниця полягає лише в більш тривалому інтервалі опитування, через що Mi Band не завжди встигав відобразити поточний пульс вчасно. Офіційних даних по інтервалу опитування датчика у нас не немає, але «на око» він становить не більше 30 секунд, що на практиці виявляється прийнятним результатом.

Якщо включити режим бігу для постійного відображення пульсу при заняттях з обтяженням, то ситуація кардинально змінюється. У такому режимі браслет жодного разу не продемонстрував точних і навіть близьких до точних значень. Показники як правило відрізнялися в меншу сторону. Швидше за все, причина полягає в певних програмних оптимізацію роботи пульсометра при бігу і їх відсутності для інших видів фізичної активності.

З іншого боку, якщо запускати вимірювання пульсу примусово, то особливої ​​різниці з нагрудними пульсомірів ми не помітили. Зрозуміло, в такому випадку у вас не вийде відразу проконтролювати свій пульс на момент закінчення підходу.

відстеження сну

Ще одна популярна функція оригінального Mi Band не тільки залишилася, але і була доповнена. Тепер, на додаток до інших датчикам, для відстеження фаз сну використовується пульсометр, який за заявою розробників повинен поліпшити точність даної функції. Відповідно нікуди не поділася і функція розумного будильника.

Нагадаємо, що дана можливість дозволяє браслету відстежити в якій фазі сну ви перебуваєте і розбудити вас в найбільш легкої фазі якомога ближче до призначеного часу пробудження. У Мережі відгуки про роботу даної функції неоднозначні. Хтось відзначає високу точність відстеження та з легкістю прокидається, в інших випадках можна побачити нарікання на недостатню силу вібрації або відсутність будь-якої різниці при спрацьовуванні браслета в різний час.

Хтось відзначає високу точність відстеження та з легкістю прокидається, в інших випадках можна побачити нарікання на недостатню силу вібрації або відсутність будь-якої різниці при спрацьовуванні браслета в різний час

З включеним пульсомірів браслет міг почати будити на 5 хвилин раніше свого попередника, а іноді і на 10 хвилин пізніше. Якоїсь закономірності в цьому ми побачити не змогли.

Графік фаз сну в додатку теж не вніс ясності, обидва браслета демонстрували мінімально відрізняються дані. З іншого боку, нова модель Mi Band без всяких проблем впоралася з функцією відстеження сну. Можливо різницю зможуть відчути ті, хто не зміг зробити цього використовуючи перше покоління браслета.

автономність

Xiaomi Mi Band оснащується акумулятором на 41 мАг, чого за заявою виробника повинно вистачати на 20 днів роботи при включеному вночі пульсометра. В середньому, при 2-3 примусових вимірах пульсу, браслет витрачав приблизно 4% заряду кожен день, що відповідає заявленим даними. Наявність годинного тренування забирає приблизно ще 5% заряду на добу. Як бачимо, наявність пульсометра позначилося на автономності, але навіть так, Mi Band як і раніше виглядає дуже вигідно на тлі конкурентів.

підсумки

За результатами тестування можна з упевненістю сказати, що Xiaomi Mi Band отримав чудову оновлення. Компанія вирішила не міняти простий, але стильний зовнішній вигляд і не пожертвувала функціональністю. Роботу пульсометра можна назвати задовільною, з урахуванням вартості до нього важко пред'явити особливі претензії. Зі своєю функцією, в ряді випадків, він справляється навіть краще за своїх значно більш дорогих конкурентів. Порадував і рівень автономності. В іншому - це все той же полюбився мільйонам користувачів фітнес-трекер, що зберіг привабливий цінник. Власникам звичайного Mi Band навряд чи варто поспішати міняти браслет на новинку. Це має сенс тільки при необхідності обзавестися недорогим пульсомірів для контролю серцевого ритму під час пробіжок.

сподобалося:

+ Робота пульсометра під час пробіжок

+ Покращений матеріал ремінця

+ Автономність

Не сподобалося:

- Світлодіоди тільки одного кольору

- Деякі програмні недоробки додатки

Редакція дякує магазин Xiaomi.ua за наданий трекер Mi Band 1S