На якій руці носять браслет

 1. Права чи ліва
 2. Підказка з історії
 3. Чи можна порушити правило
 4. винятки
 5. Браслет в поєднанні з іншими аксесуарами
 6. Браслет + годинник
 7. Браслет + кольцо
 8. Браслет + одяг
 9. Браслети на обидві руки

Адже ось пощастило чоловікам. Одягнув штани, які поєднуються з сорочкою, а черевики, які підходять до ременя - і цього достатньо. А жінкам ... сумочку підбери під взуття, ремінь вибери той, що суперечить рукавичок, а про поєднання прикрас з нарядом і зовсім краще тактовно промовчати. Вирішальну роль відіграє кожна дрібниця, навіть те, на якій руці ти носиш браслет. До речі, і тут є свої правила.

Права чи ліва

Ще два століття тому нікому і в голову не могло прийти регламентувати правила носіння браслетів.

Підказка з історії

Уважно вивчивши старі фотокартки і картини, можна прийти до висновку, що жінки одягали прикраса як на праву, так і на ліву руку. Все змінилося на початку минулого століття.

Модні кутюр'є подумали, що у жінок і так занадто багато клопоту, щоб ще забивати голову всякими дрібницями. Тому твердо вирішили - браслет повинен бути на правій руці!

Тому твердо вирішили - браслет повинен бути на правій руці

Насправді переслідували вони суто практичні цілі. За однією з версій, в моду почали входити наручний годинник, а носити обидва аксесуара на одному зап'ясті стало незручно, і попит на браслети стрімко падав. Щоб цього не допустити, було придумано правило правої руки.

За іншою версією, причиною вибору стала сумочка. Зауваж, більшість дівчат носить її в правій руці. Завдяки цій особливості, увагу неминуче падає на модний аксесуар. Втім, замість сумочки може бути парасольку або інша річ, приваблива погляду.

Може бути, зацікавить: Смарагдовий колір в одязі

Чи можна порушити правило

Власне, правила і потрібні для того, щоб їх порушувати. Ніхто не подумає викрити тебе в модному фіаско, якщо ти раптом забудешся і почнеш носити браслет на лівій руці.

Більш того, сучасні модниці йдуть далі і приміряють помітні аксесуари на обидві руки відразу, незважаючи на правила і місцезнаходження годин.

Більш того, сучасні модниці йдуть далі і приміряють помітні аксесуари на обидві руки відразу, незважаючи на правила і місцезнаходження годин

Зрештою, все люди діляться на правшів, лівшів і амбидекстров (слово звучить страхітливо, але насправді це ті, хто однаково добре володіє обома руками). Тому, якщо тобі зручно робити основні справи лівою рукою, і годинник на ній тільки заважають, сміливо міняй їх на браслет.

винятки

До слова, у кожного правила є і свої винятки. Якщо тобі близька по духу хіпі культура, проси браслет-фенечку у найкращої подруги, загадуй бажання і носи прикраса на лівій руці. Одягнеш на праву - не збудеться.

Або візьми на себе відповідальність, зв'яжи два браслета - собі і коханій людині, і разом носите їх на одній і тій же руці. А буде вона права чи ліва - не важливо. Хіпі не любили кровопускання і скріплювали свою любов таким простим способом.

Хіпі не любили кровопускання і скріплювали свою любов таким простим способом

Браслет в поєднанні з іншими аксесуарами

Відступаючи від одних правил, не забувай дотримуватися інші. Подбай про гармонійному поєднанні аксесуарів.

Браслет + годинник

Носити одночасно на одній руці браслет і годинник можна лише в одному випадку: коли вони добре доповнюють один одного.

Наприклад, класичні годинник в парі з золотим браслетом будуть виглядати вульгарно і навіть комічно. До них краще підібрати аксесуар зі шкіри, дерева, тканини або металу, на кшталт цирконієвих браслетів з оригінальним декором з каменів.

Годинники з металу, в тому числі дорогоцінного, доповнюй витонченими браслетами ідентичними за колірною гамою. Ніколи не носи в парі золоті і срібні аксесуари. Це моветон. А якщо в оздобленні присутній декор з страз або каменів, то простеж, щоб вони були нейтрального відтінку або повністю вторили квітам наряду.

Тобі раптом пощастило стати володаркою браслета на передпліччя? Відмовся від годин зовсім. Незалежно від того, на яку руку ти одягнеш аксесуар, вони будуть зайвими.

Також буде цікаво: Як модно носити шапку

Браслет + кольцо

Поєднуючи браслет і кільце, пам'ятай, одному з них поміняти своє становище на руці буде складніше. Тому або подбай про те, щоб обидва аксесуари доповнювали одного, або залишай кільце на місці, а браслет терпи на вільну руку.

Наприклад, традиційно жінки носять обручку на правій руці. Якщо наряд на увазі не золотий браслет, а біжутерію, то відмовся від правила правої руки на користь стилю.

А що робити, якщо на лівій руці вже є годинник, а підходящого одночасно під них і наряд браслета немає? Або жертвуй чимось одним, або знаходь компроміси між супутніми аксесуарами. Наприклад, з'єднати здавалося б не поєднувані речі можна за допомогою додаткового аксесуара. В даному випадку - кільця. Так, годинник з шкіряним ремінцем ти можеш носити в парі з браслетом з перлів, якщо їх тандем доповнить кільце з того ж матеріалу.

Так, годинник з шкіряним ремінцем ти можеш носити в парі з браслетом з перлів, якщо їх тандем доповнить кільце з того ж матеріалу

У поєднанні з декоративними кільцями не перестарайтеся. По-перше, ніколи не носи біжутерію поруч з дорогоцінними металами. Те ж саме стосується декоративних кілець поруч з обручкою. По-друге, не розміщуй два помітних прикраси поруч. Якщо ти вибрала об'ємне кільце з великим каменем, перенеси браслет на іншу руку. В іншому випадку один аксесуар буде перекривати інший, і разом вони стануть безглуздим доповненням один одного.

Браслет + одяг

Повір, навіть твій наряд може вплинути на розташування браслета.

Наприклад, асиметрична кофточка з одним відкритим плечем. В даному випадку браслет краще надягти на вільне зап'ясті, щоб врівноважити дисбаланс між прикритої і оголеною рукою. Найбільш виграшно виглядатиме аксесуар на передпліччі, надаючи образу родзинку.

Найбільш виграшно виглядатиме аксесуар на передпліччі, надаючи образу родзинку

Або одяг з додатковими деталями у вигляді банта або брошки збоку. В такому випадку одягай браслет на протилежну аксесуару руку. Не забувай, прикраса і деталь вбрання повинні поєднуватися, а не суперечити один одному. Якщо на брошки розсип каменів, то позбутися, щоб хоча б один з кольорів був продубльований в браслеті.

Браслети на обидві руки

Не знаєш, на яку руку надіти браслет? Носи на обох.

Повторення аксесуарів допускається в ряді випадків. З них можна виділити наступні:

 1. Неформальний стиль. Якщо ти віддаєш перевагу виділятися з натовпу, то одягай етнічні браслети на обидві руки або вміло змішуй стилі, віддаючись еклектики. Наприклад, на одному зап'ясті носи прикраси зі шкіри з заклепками, а на іншій - з металу або дерева з гравіюванням.

 2. Різноманітність форми. Звично браслети ділять на жорсткі, які не гнуться, і м'які, що складаються з ланок і плетіння. Це теж вирішальний фактор. На праву руку можеш надіти традиційний жорсткий браслет на зап'ясті, а ліву руку прикрасити аксесуаром на передпліччя.

 3. Спільність ідеї. Браслети на обидві руки виглядають стильно лише в тому випадку, коли вони підтримують загальну концепцію стилю і поєднуються між собою. Якщо на праву руку ти одягла золоті браслети-обручі, на ліву одягай такі ж в поєднанні з браслетом-манжетом. Але ні в якому разі не глідерние або ланцюжок.

Але ні в якому разі не глідерние або ланцюжок

Ще по темі:

Тобі раптом пощастило стати володаркою браслета на передпліччя?
А що робити, якщо на лівій руці вже є годинник, а підходящого одночасно під них і наряд браслета немає?