Чи є сенс в фітнес-браслеті для любителів пішої ходи. Досвід використання Mi Band 2 - Денис Бліщ. Приватна думка

Підпишись на мій telegram-канал про Мінську: в ньому всякі забавні штуки, які трапляються на шляху. Контент ніде не дублюється!

На 23 лютого мені подарували простенький фітнес-браслет Xiaomi Mi Band 2, і я ось вже більше місяця не знімаю його з руки. Прилад фіксує мою пішу активність протягом доби, вимірює тривалість і глибину сну, а також пульс. Я дуже люблю ходити, але ніколи не замислювався, скільки проходжу в день кілометрів - браслет якраз допомагає систематизувати спостереження. А ось чи є в ньому ще якийсь сенс, розповім прямо по посиланню.

Це один з найдешевших браслетів на ринку, але по співвідношенню ціна / якість / функціонал, на мій погляд, краще за інших. Так, було б круто мати вбудований GPS-трекер, але його відсутність легко замінюється додатками типу CardioTrainer (воно випущено як для Android, так і для iOS). Його безкоштовної версії досить для відтворення маршрутів і збору статистики, працює воно стабільно і не підводить мене вже багато років.

Я не буду робити черговий огляд Mi Band 2, в Мережі їх безліч. Та й сам прилад максимально простий: корпус із пластику, браслет з гуми, захист IP67 (можливо занурення в воду без наслідків), вага 7 грамів, маленький екранчик, одна робоча клавіша. Виробник декларує, що Mi Band 2 працює від однієї підзарядки 20 днів, але практика показала, що насправді (як мінімум в холодний період року) зарядки вистачає рівно на 13 діб. Заряджається пристрій дуже швидко: як правило малесенький акумулятор в 70 mAh заправлений під Плешку вже через 2 години після включення в мережу.

Варто браслет близько $ 30 в Білорусі. Пристрій сумісний з обома головними мобільними операційними системами.

Підключається дуже просто. Викачуємо програму Mi Fit, включаємо її і слідуємо інструкціям, які в підсумку дозволяють зробити сполучення двох апаратів.

Сам додаток Mi Fit після цього постійно висітиме в оперативній пам'яті смартфона, час від часу синхронізуючись з браслетом. Це дуже зручно: браслет збирає дані навіть за відсутності телефону поблизу, а потім скидає їх в акаунт Xiaomi при першій можливості.

У перші дні використання Mi Band 2 у мене склалося враження, що він бреше щодо зроблених кроків :) Мені здавалося, що він фіксує істотно більше кроків, ніж їх було насправді. Так, якщо цілий день провести вдома, тиняючись по кімнатах по домашнім справам, пристрій вважає, що за день нахажівается приблизно 2 кілометри! Це, звичайно, нісенітниця - мова може йти тільки про сотні метрів.

Але все змінюється на вулиці. Прогулянка, зафіксована паралельно Яндекс.Картами і браслетом, підтверджує дуже високу точність Mi Band 2, можна навіть говорити про невеликому заниженні даних. На мій погляд, якщо дійсно займатися ходьбою, а не тільки ходити від дивана до холодильника, то усереднені значення розумно вважати відносно коректними.

Виробник не розкриває алгоритм збору даних. З великою часткою ймовірності в браслеті захований розумний гіроскоп, який визначає положення пристрою - помах, струсу, крутіння Mi Band лежачи не стимулюють лічильник кроків, але поїздка в автобусі - так. Ймовірно, браслет враховує якусь комбінацію дій, розпізнавану як зроблений крок ... З іншого боку, чому він відверто халтурить в домашніх умовах, питання відкрите.

Ну, та Бог з ним, в цілому, як я вже говорив, все вважається вірно.

У браслета за замовчуванням є чотири екрани, змінювані натисканням єдиної клавіші на лицьовій панелі. Перший екран - годинник, другий - зроблені кроки в період доби, що починаються опівночі, третій - кількість спалених калорій (браслет враховує вагу), четвертий - пульсомір.

Відразу скажу, лічильник калорій у Mi Band дуже строгий. Його формула суттєво розходиться з різними додатками, тому, вірити йому чи ні, ваше право. Пульс вимірює з хорошою точністю і майже завжди з першої спроби (не раджу тільки вимірювати його в транспорті, однозначно завищує), годинник синхронізуються зі смартфоном, налаштовувати їх окремо не потрібно.

Тепер подивимося, що з себе представляє програма Mi Fit. Ось її головний екран:

Основне місце приділено крокоміру, що відзначає сьогоднішнє досягнення. При натисканні на число можна отримати більш детальну статистику та дані за попередні періоди:

Видно, що мій найпродуктивніший день приніс 15000 кроків в скарбничку (близько 12,5 кілометрів), а в середньому я ходжу 8000 щодня (скріншот зроблений 26 березня). Mi Fit пропонує дивитися статистику за тиждень і за місяць, але фактично періоди представлені двотижневий і місячний. К 26 березня я оттопал в своїх нью Беленс 173 кілометри - neplokho!

Також можна задати поріг, який браслет буде вважати «метою» і досягати її день у день. За це даються джіпеговскіе кубки:

За це даються джіпеговскіе кубки:

Друга функція браслета - систематизація даних про сон. Для того, щоб фіксувати якість і тривалість сну, необхідно залишати пристрій на руці на ніч. Браслет, судячи з усього, реєструє «ворочаемость» і, опціонально, серцебиття (для цього потрібно зайти в налаштування і змістити відповідний тумблер).

Моє враження: фази вважаються абсолютно некоректно. Не може при восьмигодинний відпочинку бути всього 2 години загальної тривалості повільного сну! Іноді у мене «виходило» поспати 3 години в фазі повільного сну і дійсно на ранок я відчував себе бадьоріше, але в будь-якому випадку це дивно. Сплю я завжди добре, хоч і засинаю не так швидко як, наприклад, кілька років тому. Роки, роки ...

Браслет далеко не завжди вловлює момент переходу від неспання до сну, також у нього є явні проблеми з фіксацією пробудження: іноді вночі сходиш в туалет - а перерви уві сні не зафіксовано. Дивно.

Крім фаз браслет вміє розпізнавати пробудження серед ночі. На першому слайді видно, як я прокинувся в 4:30 ранку і півтори години бодроствовал - це мені потрібно було з'їздити посадити дитину на ранній автобус. Потім я повернувся і знову завалився спати: браслет коректно розпізнав другу частину сну і додав її до основної. Що ж, це гідно похвали.

В іншому статистика та ж: за днями, тижнями (двом тижням) та місяцями. Сплю я свої законні вісім годин - все так.

Третя функція - пульсометр. Про неї я вже говорив побіжно. Ніякої особливої ​​статистики браслет не веде, аритмії не фіксує (у мене трапляється екстрасистолія як і у 99% людей на планеті, я її відчуваю - браслет немає). Доступний просто список вимірів з показниками і тільки.

Доступний просто список вимірів з показниками і тільки

Меню профілю, стану браслета і налаштувань:

Меню профілю, стану браслета і налаштувань:

Меню міток поведінки, якими я не користуюся:

Меню міток поведінки, якими я не користуюся:

Мабуть, вони дозволяють збирати більш коректні дані.

Тепер висновки. Браслет - прикольна фіча, мені дуже подобається, тому що я в принципі цікавлюся самого різного роду статистикою. Однозначно браслет стимулює ходити: якщо за день набирається всього 3-4 тисячі кроків, то я шукаю способи і час довести показник до середнього. Щодо бігу та інших видів фізкультури не знаю, не займаюся.

За свої гроші корисний агрегат, рекомендую (не обов'язково модель Mi Band 2).

PR товарів і послуг і в білоруській пресі. Про вас напишуть провідні ЗМІ Білорусі!