Браслет на ногу: між сексуальністю, сакральністю і модою

Браслет на ногу - це прикраса, виконане з ланцюжка або будь-якого іншого матеріалу яке носять навколо щиколотки. такий браслет може щільно облягати ногу, наприклад, як шкіряна тасьма, або бути більш вільним. Представниці самих різних народів і культур носили браслети на ногу ще з давніх часів. У деяких випадках браслет на ногу має певне значення, але досить часто його носять просто як миле прикраса, не надаючи цьому особливого значення.

Сьогодні модниці прикрашають свої ніжки найрізноманітнішими браслетиками, від тоненьких срібних ланцюжків до масивних виразних браслетів. Але що ж нам відомо з історії?

У світовій культурі у браслетів на ногу довга і багата історія. З давніх часів жінки різних народів носили ці прикраси для того, щоб підкреслити свою сексуальність і жіночність, показати рівень достатку або сімейний стан, привернути увагу шанувальника або увагу оточуючих до струнких доглянутим ніжок. Браслети на ногу можна сміливо вважати стародавніми попередниками сучасного педикюру , Яскраво нафарбованих нагідок на ногах і високих, що привертають увагу каблуків-шпильок.

шумери

Перші свідчення того, що жінки носили браслети на щиколотках, відносяться ще до древньої шумерської культури Месопотамії. Вчені, які вивчали традиції цієї культури вважають, що ювелірні прикраси жінки, перш за все, говорили про стан та багатство її чоловіка, так само як в наші дні, прикраси часто вказують на спроможність самої жінки або її сім'ї.

Стародавні шумери проживали на території Месопотамії 4500 років тому. Археологічні розкопки шумерських курганів і древніх гробниць на сьогоднішній день служать першим доказом існування браслетів як прикрас, і браслетів, які носили на ногах, зокрема. Вважається, що браслет на нозі жінки деяким чином вказував на фінансовий стан чоловіка жінки. У тих же давніх гробницях були виявлені і інші старовинні ювелірні прикраси, кільця , Включаючи ті, які носили на пальцях ніг, ланцюжки і намиста.

Стародавній Єгипет

У Стародавньому Єгипті ювелірні прикраси, в тому числі і браслети на ногах носили представники і багатих і бідних верств населення. Єгипетська знать носила браслети, виготовлені з дорогих металів і прикрашені дорогоцінним камінням . Не секрет, що багаті єгиптяни дуже любили розкішні ювелірні прикраси, приділяючи величезну увагу модних новинок і трендів того часу. Раби і представники нижчих верств населення також носили браслети на ногах, але це були недорогі прикраси з більш дешевих матеріалів, які нерідко виступали в ролі талісманів або амулетів. Пізніше такі браслети назвали браслетами з брелоками.

стародавня Персія

Кажуть, що мода давніх часів поширювалася по Шовковому Шляху. Торговці прикрасами привезли браслети, в тому числі браслети, які носили навколо щиколотки, в Персію. При розкопках відомого археологічного об'єкта, відомого під назвою Золотий курган, були виявлені понад 20 тисяч стародавніх перських ювелірних виробів. Багато з них були прикрашені дорогоцінними каменями, ляпіс блакиттю і аметистами.

стародавня Індія

Індійці носили браслети на ногах з давніх часів. У цій країні з давніх-давен такий браслет вважався дуже важливим атрибутом жіночого туалету, що сигналізує про сімейний стан дівчини чи жінки. Любов до цих прикрас відбилася навіть в індійській літературі. У легенді про Шаліппадікараме розповідається історія невірного чоловіка, який захоплюється жінкою, яка носить на щиколотці чарівний браслет. І сьогодні традиційний індійський весільний наряд нареченої включає в себе кращу браслети на ногу. Індійські жінки прикрашають свої ніжки екстравагантні браслетами, що складаються з численних ланцюжків, дзвіночків і брелоків. Такі браслети найчастіше виготовляються зі срібла.

Однак заміжжя або будь-яке інше якість, що відноситься до подружнього стану жінки, були далеко не єдиними цілями, з якими жінки носили подібні прикраси. Браслети з дрібним дзвіночками індійські жінки одягали на ноги під час танців, для створення ритму і приємного звуку, який супроводжував їх руху. Браслети на ногах в поєднанні з рясними прикрасами костюма часто носять виконавиці танцю живота на Середньому Сході.

У минулому на Середньому Сході браслети на ногах з'єднували разом ланцюжком, таким чином, кроки ставали короткими і дрібними, і така хода вважалася дуже жіночною.

сучасна мода

У ХХ столітті браслети на ногу знайшли нову популярність. У 50-их роках минулого століття дівчинки підлітки часто носили такі браслети, щоб привернути увагу до білих шкарпеточок. У 70-их дівчата носили браслети з ініціалами або ім'ям. Такі браслети можуть носити і чоловіки і жінки, але, безумовно, в світі жіночої моди, це прикраса більш популярно. Наприклад, в США в 70-х хлопець дарував дівчині браслет на ногу, який показував факт їх відносин, потім дівчина могла подовжити його ланцюжком і носити навколо шиї як намисто.

У наш час браслети на ногу, крім естетичної та декоративної функції, виконують також і громадську роль. Поліція використовує спеціальні браслети на ногу для того, щоб контролювати дії і переміщення злочинця, тих, хто знаходиться на реабілітації або тих, хто її потребує. Нерідко підозрюваним у вчиненні злочину, в додаток до постанови про внесення застави, надягають також на ногу спеціальний браслет, що дозволяє владі контролювати дії цієї людини. Таке ж «прикраса» надягають на ногу умовно або достроково звільненим в'язням або при переміщенні укладеного з одного місця в інше. Сучасні поліцейські браслети на ногу оснащені системою gps, що дозволяє владі або судовим виконавцям встановлювати місцезнаходження цікавить їх особи. Або, наприклад, як у випадку з Ліндсей Лохан, яка носила браслет, який визначає наявність алкоголю в організмі, визначати ймовірність і рівень забороненої речовини в крові.

Сьогодні можна купити браслет на будь-який смак, від виробів з простої прядив'яної тасьми до вишуканих золотих ланцюжків філігранного плетіння. Браслети на ногу міцно увійшли в сучасну моду і не збираються її залишати.


Статті по темі

Але що ж нам відомо з історії?