The Best Guide

Bosch - це німецький бренд побутової техніки, що належить компанії BSH Bosch und Siemens Hausgerate GmbH, яка є спільним підприємством двох великих німецьких корпорацій: Robert Bosch GmbH і Siemens AG. Побутова техніка Bosch відрізняється високою якістю, строгим витриманим дизайном, гарною функціональністю. Виробляється в Китаї, Німеччині, Росії, Польщі, Іспанії та інших країнах. Позиціонується в середньому, вище середнього і верхньому цінових сегментах. Продається практично у всіх великих магазинах побутової техніки та електроніки Росії, України і багатьох інших країн світу.

Історія

Історія компанії та бренду Bosch починається з підстави німецьким інженером Робертом Бошем (Robert Bosch) в 1886 році власній майстерні точної механіки і електротехніки. Спочатку в майстерні працювали тільки дві людини, а виготовляли вони різноманітне електротехнічне обладнання.

Кілька слів про сам Роберта Боше. Народився він в невеликому німецькому містечку Альбок в 1861 році, в селянській родині. З дитинства любив майструвати різноманітні дрібнички, захоплювався технікою. Володів дуже стійкими і високими моральними принципами; він говорив: «я завжди діяв відповідно до принципу - краще втратити гроші, ніж довіру; непорушність моїх обіцянок, віра в якість моїх товарів і в моє слово завжди були для мене важливіше, ніж теперішня вигода ».

Bosch - це німецький бренд побутової техніки, що належить компанії BSH Bosch und Siemens Hausgerate GmbH, яка є спільним підприємством двох великих німецьких корпорацій: Robert Bosch GmbH і Siemens AG

Роберт Бош

Моральні якості Боша виявлялися буквально у всьому. Так, в 1906 році він сам вирішив ввести на своєму підприємстві восьмигодинний робочий день і надав робочим ряд соціальних гарантій, що для того часу було, м'яко кажучи, в новинку. У 1940 році відкрився побудований на кошти Боша госпіталь Штутгарта. Крім цього, Бош намагався будувати міцні і довірчі відносини з партнерами, постачальниками і клієнтами, і створювати максимально якісні товари.

Починаючи з 1890-х років справи у майстерні Роберта Боша пішли в гору; їй вдалося отримати кілька великих замовлень від різних підприємств Штутгарта - міста, який, фактично, є батьківщиною компанії та бренду Bosch. У 1901 рік на заміну майстерні прийшов уже добре обладнаний завод. До початку першої світової війни Бош став одним з найвідоміших і найуспішніших німецьких бізнесменів.

До початку першої світової війни Бош став одним з найвідоміших і найуспішніших німецьких бізнесменів

Логотип компанії Bosch

Спочатку компанія Bosch випускала головним чином електротехнічне обладнання та різноманітні деталі для машин, а також електроінструменти. Все це вона випускає і зараз, проте нас - в даному випадку - цікавить все-таки саме побутова техніка, техніка для дому.

А побутову техніку компанія Bosch почала виробляти тільки з 1920-х років. 1928 роки відзначений появою у продажу першої в світі машинки для стрижки волосся, розробленої в Bosch. Чотирма роками пізніше, в 1932 році, в світ був випущений перший в світі радіоприймач для автомобіля, а в 1933 компанія випустила свій перший холодильник.

Чотирма роками пізніше, в 1932 році, в світ був випущений перший в світі радіоприймач для автомобіля, а в 1933 компанія випустила свій перший холодильник

Перший холодильник Bosch

Перший холодильник Bosch

Рекламний плакат 1938 року

У період правління Гітлера Роберт Бош зробив все можливе для того, щоб не допустити потрапляння компанії в руки фашистського уряду, зберегти над нею сімейний контроль і не виконувати військові замовлення. Компанія з акціонерного товариства знову стала приватною. Під час другої світової війни її основні виробничі потужності були зруйновані; сам Роберт Бош помер 12 березня 1942 року.

Після війни компанії практично дивом вдається відновитися, вже починаючи з 1950-х вона значно збільшує обсяги виробництва техніки і відкриває заводи в Індії, Австралії та Бразилії. У 1950-ті роки також були випущені перша кухонна плита Bosch (1950), міксер (1950), морозильна камера (1957), пральна машина (1958). 1962 рік був відзначений запуском у виробництво кухонної плити, а 1965 - посудомийної машини і пральної машини-автомата.

У 1967 році підрозділ по виробництву побутової техніки Bosch було об'єднано з відповідним департаментом компанії Siemens AG. В результаті з'явилася компанія BSH Bosch und Siemens Hausgerate GmbH, яка нині випускає техніку під брендами Bosch, Siemens, Neff і Zelmer. 50% капіталу компанії належить Robert Bosch GmbH, 50% - Siemens AG.

50% капіталу компанії належить Robert Bosch GmbH, 50% - Siemens AG

Цікаво, що нині 92% акцій компанії Robert Bosch (відповідно, приблизно 46% акцій BSH) належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH - такий був наказ Роберта Боша. Фонд займається підтримкою різних проектів в сферах освіти, науки, охорони здоров'я та захисту навколишнього середовища. Фонд не має права голосу в управлінні компанією, але, природно, отримує практично все дивіденди. Компанія Bosch як і раніше є приватною, і нащадки Роберта Боша приймають досить активну участь в управлінні нею.

Компанія Bosch і її підрозділи завжди відрізнялися дуже уважним ставленням до захисту навколишнього середовища. Так, в 1991 був створений спеціальний департамент із захисту навколишнього середовища, а в 1993 році компанія Bosch стала першим виробником холодильників в світі, який відмовився від використання при їх виробництві фтор / хлор-вуглеводнів. Згідно екологам, саме ці речовини зумовлюють розширення озонової діри.

У 2008 році Bosch отримав німецьку премію за стабільний розвиток завдяки зменшенню викидів вуглекислого газу і великому числу патентів, пов'язаних з винаходом нових технологій, що дозволяють мінімізувати шкоду, нанесену довкіллю при виробництві побутової техніки. У 2010 році Bosch був нагороджений інноваційної премією за досягнення в збереженні навколишнього середовища та клімату (IKU).

Компанія Bosch виходила на російський ринок двічі. Перший раз ще до революції - в 1904 році, другий раз - вже в 1990-ті. Перше предствітельство в Москві відкрилося в 1997 році; через кілька років були побудовані заводи в Тольятті і Енгельсі. На цих заводах виробляються побутова техніка і електроінструменти (під маркою Bosch, зрозуміло).

На цих заводах виробляються побутова техніка і електроінструменти (під маркою Bosch, зрозуміло)

Завод Bosch в Енгельсі

В даний час BSH Bosch und Siemens Hausgerate GmbH є найбільшим виробником побутової техніки в Європі. Компанії належить 41 фабрика в країнах Європи (в тому числі в Німеччині - 4 заводи), Азії, Латинської Америки. Продукція компанії (в тому числі під брендом Bosch) продається практично у всіх країнах світу.

асортимент

У даній статті я обмежуся невеликим оглядом тільки побутової техніки Bosch. Зрозуміло, під брендом Bosch випускаються різні електроінструменти, технічне обладнання і безліч інших корисних речей, але все-таки тематика нашого сайту - це споживчі товари.

В асортименті Bosch предствлена ​​практично всі види побутової техніки. Безліч пральних машин - від простих і досить недорогих до суперфункціональних; сушильні машини. Велика кількість різних моделей холодильників, пилососів. Дрібна побутова техніка: міксери, блендери, м'ясорубки, кухонні комбайни. Варто зазначити, що тільки Bosch виробляє кухонні комбайни з унікальною насадкою для різання кубиками.

Кухонний комбайн Bosch, вміє різати кубиками

Техніка Bosch відрізняється досить суворим, стриманим дизайном. Він досить консервативний (за рідкісними винятками). У той же час техніка зовсім не виглядає архаїчною, навпаки, вид у неї дуже сучасний. Я називаю такий дизайн універсальним - як правило, він подобається переважній більшості потенційних покупців.

Велика побутова техніка Bosch

Улюблений колір у Bosch, по-моєму, білий: велика частина техніки відрізняється білосніжною зовнішністю. На другому місці - сірий і сірий металік (обробка нержавіючої сталлю). Зрозуміло, моделі з обробкою «сірий металік» (нержавейка) стоять помітно дорожче, ніж білі. Але вони і виглядають більш сучасно, стильно. Деякі предмети побутової техніки Bosch (наприклад, праски та електрочайники) виділяються іншими квітами: блакитним, салатовим, жовтим, синім. Кольори ці досить глибокі, ненав'язливі, приємні для очей.

В цілому можна сказати, що зовнішній вигляд техніки Bosch однозначно сподобається любителям класики і скромних, строгих дизайнерських рішень. А ось любителям футуристичної техніки, з суперсучасним дизайном, великою кількістю незвичайних ліній і кольорів доведеться звернути увагу на інші бренди - наприклад, корейські та французькі. Втім, останнім часом і у Bosch з'являються моделі з вельми і вельми оригінальним дизайном.

Функціональність в техніки Bosch досить хороша, але вона, я б сказав, що не вражає. Так, пристрої від Bosch мають практично всіма необхідними функціями, всі функції добре працюють, але часом не вистачає «родзинок» - якихось оригінальних і цікавих опцій, відсутніх у конкурентів. Функціонал часто поступається корейським аналогам (наприклад, Samsung), але, з іншого боку, якість здійснення функцій зазвичай на дуже високому рівні (на відміну від ряду моделей тих же корейських LG і Samsung).

Взагалі, якість техніки Bosch - вельми і вельми висока. У той же час варто відзначити, що в наші дні пристрою цієї марки вже не справляють враження якихось надзвичайно добротних і зроблених на століття речей. Так, у них хороший, відточений зовнішній вигляд, хороша «начинка»; вони також добре працюють. І в той же час нерідко зустрічаються дрібниці, які псують загальне враження: наприклад, не дуже міцні кріплення у полиць на дверцятах холодильника; відсутність в комплекті кухонного комбайна найбільш затребуваних терок - середніх ...

Крім цього, в асортименті Bosch є і вельми невдалі моделі побутової техніки. Тому перед покупкою варто все ж почитати відгуки в інтернеті; не варто думати, що будь-який предмет техніки Bosch володіє найкращими якістю і функціоналом. На сьогоднішній день це, на жаль, не зовсім так, хоча техніка Bosch продовжує вважатися дуже хорошою.

Особисті враження. Відгуки

Моє враження від техніки Bosch - а саме від холодильника і мікрохвильової печі - дуже позитивне. Це красиві і стабільно працюючі прилади, відмінно справляються зі своїми обов'язками. Вони не дивують якимись суперфункціямі, але все-таки мають дійсно потрібним функціоналом; не виникає відчуття того, що розробники техніки тебе чимось обділили.

Є, однак, і невеликі мінуси: на дверцятах холодильника у одній з полиць тріснуло пластикове кріплення. Звичайно, зрозуміло, що полки на дверцятах не призначені для того, щоб на них ставили купу різних речей (продуктів, ліків, напоїв). Але все ж - речі ці не такі вже й важкі, і деякі холодильники ще радянських часів цілком справлялися з цією ношею. Правда, і кріплення полиць у них були солідніше.

До мікрохвильовці особливих претензій немає, хоча кнопка відкривання дверцят трохи туговато; вентилятор досить сильно шумить; немає можливості швидкого старту. В цілому, однак, все цілком добре, зручно і, головне, відмінно працює (тьху-тьху-тьху).

Відгуки в інтернеті про техніку Bosch в основному позитивні. Людям подобається лаконічний дизайн, висока якість, пристойний функціонал. Деякий негатив викликають непродуманість дрібниць (в деяких моделях), не дуже гарна комплектація (знову ж деяких моделей), досить висока ціна, в деяких випадках навіть незручність експлуатації. Поодинокі моделі відрізняються досить серйозними недоліками - ось чому я завжди раджу перед покупкою пристрою прочитати відгуки про нього.

Рекомендую звернути увагу на Bosch тим, хто хоче придбати якісну і функціональну побутову техніку зі стриманим, суворим дизайном і за відносно осудною ціною. А ось любителям техніки з футуристичний дизайном і суперсучасними наворотами, можливо, краще звернути увагу на продукцію інших фірм. Втім, останнім часом і у Bosch з'являються моделі з вельми і вельми оригінальним дизайном.

Коротке зведення:

 • Материнська компанія: BSH Bosch und Siemens Hausgerate GmbH, 50% її належать компанії Robert Bosch GmbH, 50% - Siemens AG.
 • Країна реєстрації: Німеччина.
 • Країни виробництва побутової техніки: Китай, Словенія, Словаччина, Таїланд, Польща, Росія, Німеччина, Іспанія та інші.
 • Рік заснування компанії: одна тисяча дев'ятсот шістьдесят-сім.
 • Рік заснування бренду Bosch: 1886.
 • Рік випуску першої побутової техніки бренду Bosch: 1928.
 • Країни, в яких продається техніка компанії: практично всі країни світу.
 • Амплуа: виробництво добротної і надійної побутової техніки, з витриманим строгим дизайном і хорошим функціоналом.
 • Асортимент: холодильники, пральні та сушильні машини, посудомийні машини, пилососи, мікрохвиль печі, електричні плити, витяжки, кухонні комбайни, електрочайники, праски, кавоварки, кавомашини, соковижималки, блендери, електром'ясорубки, тостери і багато іншого.
 • Цінові сегменти: середній, вище середнього, верхній.

Ціни на побутову техніку Bosch (станом на грудень 2012 року):

 • Холодильники - 15000-40000 рублів
 • Пральні машини - 10000-43000 рублів
 • Сушильні машини - 20000-25000 рублів
 • Посудомийні машини - 12000-33000 рублів
 • Електричні і газові плити - 13000-35000 рублів
 • Витяжки - 3000-25000 рублів
 • Мікрохвильові печі - 2700-21500 рублів
 • Пилососи - 3500-14000 рублів
 • Праски - 1000-5000 рублів (з парогенератором - до 15000 рублів)
 • Кавові - 7000-30000 рублів
 • Кавоварки - 1000-4000 рублів
 • Електром'ясорубки - 2000-4000 рублів
 • Кухонні комбайни - 2500-30000 рублів
 • Блендери - 800-5000 рублів
 • Соковижималки - 2500-7500 рублів
 • Тостери - 1000-4000 рублів

посилання: офіційний сайт ; добірка відгуків ; ще одна добірка відгуків .