Як вибрати кухонний комбайн для будинку? Поради експертів Алло

 1. зміст
 2. Критерії вибору: потужність і функціональність
 3. Комплектація комбайнів
 4. ножова насадка
 5. Насадки-терки
 6. Насадки для збивання
 7. блендер
 8. Насадка для тіста
 9. Соковижималка
 10. м'ясорубка
 11. Насадка для нарізування кубиками
 12. Насадка для домашньої локшини
 13. Оптимальна ємність чаші
 14. Короткий огляд популярних моделей Kenwood, Bosch, Philips, Braun
 15. Kenwood FPP 225
 16. Philips Viva Collection HR7761 / 00
 17. Bosch MCM68885
 18. Braun FP 5160 BK
 19. підсумки

Всі ми любимо свята. І не важливо, сімейні вони або більш глобальні, у нас свята завжди асоціюються з веселощами, теплою компанією і, звичайно ж, щедрим святковим столом.

І коли всі гості в зборі і веселощі ось-ось готовий розпочатися, господиня будинку мріє лише про одне - сісти і перевести дух від готування, яка часом забирає просто жахливе кількість часу і сил І коли всі гості в зборі і веселощі ось-ось готовий розпочатися, господиня будинку мріє лише про одне - сісти і перевести дух від готування, яка часом забирає просто жахливе кількість часу і сил.

Щоб звести негативні наслідки інтенсивної готування до мінімуму, зрозуміло, можна заручитися підтримкою домочадців Щоб звести негативні наслідки інтенсивної готування до мінімуму, зрозуміло, можна заручитися підтримкою домочадців. Але, на жаль, як показує практика, в силу тих чи інших обставин, вони не завжди можуть бути як Чіп і Дейл, які поспішають на допомогу. Але можна поступити і мудріше - придбати надійного і вже точно безвідмовного кухонного помічника, який візьме більшість рутинних і трудомістких завдань на себе.

Кухонні комбайни  - це не примха, а більш ніж виправдана побутова необхідність Кухонні комбайни - це не примха, а більш ніж виправдана побутова необхідність. Зрозуміло, якщо Ви цінуєте свої зусилля і час.

Загальний термін «кухонний комбайн» об'єднує в собі цілий ряд побутових приладів, які вміють подрібнювати, натирати, дробити, молоти, вимішувати, збивати, добувати сік, робити фарш, пюре та домашні ковбаси Загальний термін «кухонний комбайн» об'єднує в собі цілий ряд побутових приладів, які вміють подрібнювати, натирати, дробити, молоти, вимішувати, збивати, добувати сік, робити фарш, пюре та домашні ковбаси. Всього одним приладом можна замінити блендер , соковижималку , Ломтерізки , м'ясорубку , міксер , кавомолку , Овощерезку і ще цілу стопку побутової техніки.

Якщо Ви нарешті зважилися обзавестися таким приладом, то, перед остаточним вибором моделі, непогано було б знати, на що важливо звертати увагу перед покупкою Якщо Ви нарешті зважилися обзавестися таким приладом, то, перед остаточним вибором моделі, непогано було б знати, на що важливо звертати увагу перед покупкою. Тому, як правильно вибрати ідеальний для Вас кухонний комбайн і присвячений наш сьогоднішній огляд.

зміст

 1. Критерії вибору: потужність і функціональність
 2. Комплектація комбайнів
 3. Оптимальна ємність чаші
 4. Короткий огляд популярних моделей Kenwood, Bosch, Philips, Braun
 5. підсумки

Критерії вибору: потужність і функціональність  Комплектація комбайнів  Оптимальна ємність чаші  Короткий огляд популярних моделей Kenwood, Bosch, Philips, Braun  підсумки

Критерії вибору: потужність і функціональність

Одним з найважливіших параметрів при виборі будь-якої побутової  техніки для кухні  є, безумовно, потужність Одним з найважливіших параметрів при виборі будь-якої побутової техніки для кухні є, безумовно, потужність. Чим вище цей показник, тим з більшою кількістю і різноманітністю продуктів зможе справлятися кухонний комбайн, і до того ж робити він це буде швидше і ефективніше.

Потужність комбайнів в залежності від функціональності коливається від 300 до 1200 Вт Потужність комбайнів в залежності від функціональності коливається від 300 до 1200 Вт. Малопотужні моделі на 300-400 Вт відмінно справляються з взбиванием, нещільним тестом і подрібненням щодо м'яких продуктів (фруктів і овочів з досить високим вмістом соку, м'яса). Вони характерні невеликим об'ємом чаші і розраховані на невеликі і нетривалі навантаження.

Комбайнів середньої потужності (500-800 Вт) вже по плечу впоратися з більш «впертими» продуктами: вони майстерно обробляються з коренеплодами, вимішують круте тісто, дроблять горіхи, а деякі навіть можуть колоти лід Комбайнів середньої потужності (500-800 Вт) вже по плечу впоратися з більш «впертими» продуктами: вони майстерно обробляються з коренеплодами, вимішують круте тісто, дроблять горіхи, а деякі навіть можуть колоти лід. Такі просунуті моделі можуть працювати досить довго, а двигун зазвичай оснащується захисною функцією, яка відключить пристрій при випадковому перегрів. Саме такі «середнячки» користуються підвищеним попитом у сучасних господинь - вони переробляють масу роботи і вартість при цьому залишається цілком розумною.

Найпотужніші моделі можна віднести практично до професійної техніки Найпотужніші моделі можна віднести практично до професійної техніки. Вони витримують тривалі і вельми інтенсивні навантаження, але вартість їх зазвичай досить висока. Такі комбайни зазвичай вибирають ті господині, які планують використовувати пристрій із завидною постійністю і навантажувати його по повній.

За функціональністю кухонні комбайни можна умовно поділити на два табори: універсальні і вузькоспеціалізовані За функціональністю кухонні комбайни можна умовно поділити на два табори: універсальні і вузькоспеціалізовані. Універсальні моделі хороші тим, що вміють робити цілий ряд функцій і мають найрізноманітнішими насадками. Найчастіше вони мають високу потужність і надійним двигуном, так як він один, а виконуваних завдань - безліч. До їх мінусів можна віднести досить великі розміри, які не завжди органічно вписуються в скромні за розмірами кухні і досить високу вартість.

Моделі вузької спеціалізації мають більш приємний цінник, значно менше за габаритами, але зазвичай виконують лише кілька завдань Моделі вузької спеціалізації мають більш приємний цінник, значно менше за габаритами, але зазвичай виконують лише кілька завдань. Наприклад, один комбайн призначений для роботи з овочами, стало бути, у нього в комплекті в основному будуть різні терки, шинкування і подрібнювачі, а інший, скажімо, буде працювати з тестом, тому в його арсеналі будуть перебувати тістомісильні гаки та насадки для збивання і вимішування.

Вибір конкретної моделі комбайна краще узгоджувати з тим, для чого він Вам в принципі потрібен Вибір конкретної моделі комбайна краще узгоджувати з тим, для чого він Вам в принципі потрібен. Чи буде це багатофункціональний потужний пристрій, яке об'єднує безліч побутової техніки в одному корпусі або більш спрощений варіант комбайна з «заточкою» під певні функції - залежить тільки від Ваших до нього вимог.

Комплектація комбайнів

Функціональність комбайна тісно пов'язана з його комплектацією Функціональність комбайна тісно пов'язана з його комплектацією. Відповідно, чим більше насадок, тим з більшою кількістю завдань справляється кухонний прилад. Функціонально до будь-яких стандартам комбайни не прив'язані: кожен виробник оснащує свої пристрої тією кількістю насадок і додаткових функцій, який вважає за потрібне і затребуваним. Напевно, через це на ринку знайти два абсолютно ідентичних комбайна від різних брендів практично неможливо.

Отже, з типом потрібного комбайна Ви вже визначилися Отже, з типом потрібного комбайна Ви вже визначилися. Але якими б фішками різні бренди не наділяли свої пристрої, вони все одно повинні володіти хоча б мінімальним набором основних насадок. Розглянемо найбільш популярні з них.

ножова насадка

Це основа основ будь-якого поважаючого себе измельчающего кухонного комбайна. За допомогою ножа зручно нарізати або дрібно рубати фрукти і овочі, а також робити рубаний м'ясний фарш без використання м'ясорубки.

Насадки-терки

Такі насадки-овочерізки відмінно справляються з подрібненням і шинкування овочів, позбавляючи від необхідності використовувати ручні терки і відмінно зберігаючи манікюр. У комплекті може бути кілька терок різних розмірів і форм: для нарізування соломкою, кубиками, скибочками, терка для дерунів, шинкування і т.д. Залежно від виду самого комбайна вони можуть мати форму диска або циліндра.

Залежно від виду самого комбайна вони можуть мати форму диска або циліндра

Насадки для збивання

Виходячи з назви, ці насадки призначені для збивання або змішування рідких інгредієнтів. З їх допомогою можна працювати з рідким тестом, збивати яєчні білки, вершки або креми, готувати корисні домашні соуси або коктейлі.

Зовнішній вигляд таких насадок може кардинально відрізнятися Зовнішній вигляд таких насадок може кардинально відрізнятися. Це залежить від того, з якого боку (зверху чи знизу) знаходиться двигун кухонного комбайна. Якщо мотор розташований зверху, насадка матиме форму віночка, якщо знизу - хвилястого емульсійного диска.

блендер

Це надбання далеко не кожній моделі комбайна, але з кожним днем ​​їх на ринку з'являється все більше і більше. Знову ж таки, в залежності від способу розташування головної деталі комбайна (мотора), в комплекті може бути занурений або окремий блендер з самостійної чашею і з розміщеними в ній ножами.

До речі, про те,  як правильно користуватися занурювальним і стаціонарним блендером  і в чому відмінності цих двох видів подрібнювачів, ми Вам вже розповідали До речі, про те, як правильно користуватися занурювальним і стаціонарним блендером і в чому відмінності цих двох видів подрібнювачів, ми Вам вже розповідали.

Вище ми розглянули найпопулярніші функціональні комплектуючі сучасних кухонних комбайнів. А якими ще насадками вони можуть доповнюватися?

Насадка для тіста

Просунуті моделі комбайнів, потужність яких дозволяє справлятися з досить крутим тестом, зазвичай мають в комплекті спеціальні насадки-тістомісильники. Зазвичай вони виглядають як гак або довгаста порожниста лопатка.

Соковижималка

Тут теж може бути один з декількох варіантів. У спрощених комбайнах соковижималка може бути представлена ​​звичайним пресом для цитрусових, зате більш функціональні моделі можуть доповняться вже шнековими або універсальними Центрифужний соковижималками.

Однак є одне «але» Однак є одне «але». Якщо Ви плануєте радувати свою сім'ю фрешем щодня, то краще придбати соковижималку окремо. Проблема соковижималки, як окремої насадки кухонного комбайна, полягає в тому, що вона не може вичавити сік з овочів і фруктів по максимуму, а лише на 50-60%. Для щоденного застосування це зовсім не раціонально.

м'ясорубка

По суті, відмінностей у цій насадки від звичайної електричної м'ясорубки немає. Навіть набір ножів і решіток може бути ідентичним, а деякі моделі мають в комплекті навіть насадки для домашніх ковбас або кебаба. Але в основному майбутнім власникам кухонних комбайнів доводиться вибирати між двома майже рівнозначними функціями - соковижималкою і м'ясорубкою. Рідкісна «птах» має в комплекті обидві ці насадки.

Насадка для нарізування кубиками

Якщо Ви часто балуєте свою сім'ю різними салатами або овочевими рагу, така насадка допоможе заощадити масу часу на «подрібнення» овочів. У комплекті їх теж може бути декілька: різних форм і розмірів.

Насадка для домашньої локшини

Це зовсім вже рідкісний «гість» в кухонних комбайнах. Зазвичай це прерогатива моделей преміум-класу, але не кожна з них має таку насадку в коробці з основним пристроєм. Найчастіше такі моделі підтримують насадку-лапшерезку, але, з великою часткою ймовірності, докуповувати її доведеться окремо.

Насправді існує ще маса насадок, які виробники індивідуально розробляють для своїх моделей комбайнів Насправді існує ще маса насадок, які виробники індивідуально розробляють для своїх моделей комбайнів. До слова, якщо Ви ніяк не можете визначитися з функціональністю Вашого комбайна, можна вибрати модель з базовими насадками і з можливістю докуповувати до нього додаткові. Під час експлуатації Ви будете розуміти, чого Вам не вистачає, і зможете самостійно зібрати свій індивідуальний робочий комплект.

Оптимальна ємність чаші

Здавалося б, ємність чаші - параметр здебільшого другорядний, але він має свій важливий внесок в продуктивність кухонного комбайна Здавалося б, ємність чаші - параметр здебільшого другорядний, але він має свій важливий внесок в продуктивність кухонного комбайна. Логічно припустити, що чим більший об'єм чаші, тим з більшою кількістю продуктів комбайн зможе розправитися. Але тут є свої нюанси.

Якщо ємність чаші занадто велика і не узгоджується з потужністю побутового приладу, то робота з таким комбайном багато користі не принесе - продукти будуть подрібнюватися або вимішують нерівномірно Якщо ємність чаші занадто велика і не узгоджується з потужністю побутового приладу, то робота з таким комбайном багато користі не принесе - продукти будуть подрібнюватися або вимішують нерівномірно. Існує оптимальне співвідношення обсягу ємності комбайна до його потужності - 200: 1. Наприклад, якщо потужність пристрою становить 500 Вт, то максимальний обсяг чаші становитиме 2,5 л, а якщо Вам потрібно пристрій з ємністю 4-5 л, то потужність такого комбайна повинна становити 800-1000 Вт або вище.

Короткий огляд популярних моделей Kenwood, Bosch, Philips, Braun

Знаючи основні параметри кухонних комбайнів, тепер можна розглянути на практиці, ніж оснащують різні виробники свої кухонні пристрої Знаючи основні параметри кухонних комбайнів, тепер можна розглянути на практиці, ніж оснащують різні виробники свої кухонні пристрої. Пропонуємо ознайомитися з деякими моделями універсальних кухонних комбайнів від найнадійніших і перевірених часом брендів.

Kenwood FPP 225

Компактний і функціональний - так в двох словах можна описати комбайн Kenwood FPP 225 . Володіючи потужністю в 750 Вт, він бере на себе безліч процесів з підготовки продуктів, а завдяки своїм скромним габаритам, без проблем поміститься навіть в невеликій кухні. Хороший вибір, якщо Ви шукаєте надійну і довговічну модель з базовими функціями.

Основні характеристики: Основні характеристики:

 • Потужність - 750 Вт
 • Об'єм основної чаші - 2,1 л
 • Обсяг блендера - 1,2 л
 • Насадки - ніж-подрібнювач, шинкування, насадка для збивання, блендер
 • Кількість швидкостей - 2 + імпульсний режим

Philips Viva Collection HR7761 / 00

Комбайн-універсал Philips HR7761 / 00 , Завдяки двом додатковим подрібнювачем (блендеру і кавомолці) і різноманітності насадок, може похвалитися досить широкими можливостями. Він з легкістю справляється з натиранням і шинковкой овочів, збиває білки і вершки, робить фарш, працює з різними видами тіста і вміє молоти кавові зерна або горіхи.

Основні характеристики: Основні характеристики:

 • Потужність - 750 Вт
 • Об'єм основної чаші - 2 л
 • Обсяг блендера - 1,2 л
 • Насадки - блендер, маленький подрібнювач (кавомолка), ножова насадка, насадка для тіста, емульсійний диск для збивання, насадки-терки
 • Кількість швидкостей - 2 + імпульсний режим

Bosch MCM68885

Якщо на кухні Вам потрібна багатофункціональна і продуктивна «робоча конячка», модель Bosch MCM68885 може претендувати на звання такої. Поєднання високої потужності і великого обсягу чаші дозволяє за раз працювати з великою кількістю продуктів, допомагаючи господині в роботі з тестом, подрібненням продуктів, натиранням і збивання.

Приємним бонусом в комбайні від Bosch став спеціальний чохол для насадок - зберігати гострі диски буде і зручніше, і безпечніше.

Основні характеристики: Основні характеристики:

 • Потужність - 1200 Вт
 • Об'єм основної чаші - 3,9 л
 • Обсяг блендера - 1,5 л
 • Насадки - насадка для нарізування кубиками, хвилястий ніж, двостороння шинкування, диск для нарізання соломкою і терка, насадка для тіста, вінчик, блендер
 • Кількість швидкостей - близько 45 (механічне виставлення швидкості)

Braun FP 5160 BK

У порівнянні з вищеописаними моделями, комбайн Braun FP 5160 BК має в своєму комплекті два види соковижималок (для цитрусових і універсальну) і до того ж виробник подбав про догляд за своєю технікою, доповнивши набір спеціальною щіткою для чищення і лопаткою.

Комбайн оснащений і інтелектуальними програмами: досить лише закласти необхідні продукти, а далі машина сама визначить за скільки часу і на якій швидкості з ними потрібно «розправитися». Поки комбайн працює в автономному режимі, Ви можете займатися іншими справами.

Основні характеристики: Основні характеристики:

 • Потужність - 1000 Вт
 • Об'єм основної чаші - 2 л
 • Обсяг блендера - 1,5 л
 • Насадки - терка, шинкування, насадка для нарізування соломкою, насадка для картоплі-фрі, ніж-подрібнювач, гаки для тіста, вінчик, блендер, соковижималка (центріфужного типу і цитрус-прес)
 • Кількість швидкостей - 11 (електронне управління)

підсумки

Кухонні комбайни все-таки є досить індивідуальними побутовими приладами, які вміють справлятися з величезним списком завдань Кухонні комбайни все-таки є досить індивідуальними побутовими приладами, які вміють справлятися з величезним списком завдань. Якими функціями буде наділений Ваш майбутній кухонний помічник залежить від того, що Ви найчастіше готуєте і які у Вас до нього вимоги.

Навряд чи є сенс купувати найнавороченішу модель кухонного комбайна, якщо Вам від нього вимагається, наприклад, тільки подрібнення овочів або функція збивання Навряд чи є сенс купувати найнавороченішу модель кухонного комбайна, якщо Вам від нього вимагається, наприклад, тільки подрібнення овочів або функція збивання. З іншого боку, якщо Ви періодично балуєте своїх домочадців все новими і новими кулінарними шедеврами, то більш функціональний пристрій тут буде як не можна до речі.

Купівля моделі з базовими можливостями актуальна в тому випадку, якщо Ви ще точно не знаєте, які насадки будуть для Вас актуальні Купівля моделі з базовими можливостями актуальна в тому випадку, якщо Ви ще точно не знаєте, які насадки будуть для Вас актуальні. У такому випадку варто звертати увагу на моделі, до яких без проблем можна докуповувати всякого роду додаткові терки і насадки.

А якими ще насадками вони можуть доповнюватися?