У мене найжахливіші напади головного болю

«Головний біль» Джорджа Круікшанка. зображення Вікіпедії

Уявіть собі, що ви прокидаєтеся вночі від почуття, що вам свердлять очей. Це не метафора. Уявіть відчуття, що хтось всунув в вашу шию розпечений металевий прут і пронизав ним ваш мозок. Знову ж таки, це не метафора. Такі відчуття викликає те, що називають кластерної головним болем.

Кластерні головні болі, також відомі під назвою «суїцидальна хвороба», оскільки відомі випадки, коли хворі зводили рахунки з життям, не в силах більше терпіти страждання. Хвороба проявляється у однієї десятої відсотка населення нашої планети, і мені, 27-річній жінці, пощастило опиниться в цьому ексклюзивному клубі і доводиться вчитися жити з цим синдромом.

Мій перший криза сталася в 17 років. З самого першого моменту я зрозуміла, що це не звичайний головний біль - в основному тому, що ніколи раніше я не відчувала нічого подібного, що могло б навіть віддалено нагадати біль, що виникла навколо мого лівого ока і пронизливий моє вухо, зуби, що поширюється на мою потилиці і за його межами. На більш пізніх стадіях починаєш відчувати біль від дотику до свого власного обличчя. Це була свого роду інтенсивна агонія, яка неймовірно швидко може довести вас до відчаю, не дивлячись на те, що я й гадки не мала, що зі мною відбувалося.

Так я жила протягом двох місяців, жертва болю, яка накривала мене щодня з 20-хвилинними інтервалами. Кожен день приїжджала швидка допомога, але таблетки, здавалися мені просто Тік Такому, лікарі нічим не могли полегшити мої тортури; я просто повинна була чекати, поки вона піде самостійно.

Моя сім'я була вражена цією першим спалахом, і тим, як вона мене послабила, як фізично, так і в моральному плані. Я більше нічого не пам'ятаю про цю стадію, так як мій мозок завжди мав вроджену схильність запам'ятовувати гарне і забувати погане (безсумнівно, це мій великий плюс), але тим не менше я пам'ятаю як билася головою об стіну, повзала по підлозі і загрожувала вистрибнути в вікно.

Мені не вдавалося знайти ефективні ліки, що вгамовує біль, до початку наступного спалаху нападів. На той час, я покинула рідну домівку і жила в місті Рота в Андалусії, і знайшла роботу в сфері нерухомості. Я брала таблетки від мігрені щоразу, коли біль поверталася, але в кінцевому підсумку вони виявилися дуже дорогий тратою часу - дві таблетки за $ 16 або давали мінімальний ефект або взагалі не допомагали.

Одного разу я потрапила у відділення невідкладної допомоги, де очікувала почути все ту ж нісенітниця, яку я чула багато разів (від «Мігрень - це недобре, але ви не повинні так хвилюватися» і до «А ви пробували прикладати лимон до голови?»). Але цей доктор виявився іншим.

«Ви не проти якщо я дам вам подихати киснем?», - запитав він. Я, ясна річ, припустила, що він жартує, тому вирішила жартом сказавши, що мені б якусь реальну допомогу. Але, він одягнув кисневу маску мені на обличчя і виходячи за двері, лише сказав: «Побачимося через 20 хвилин».

Так довго можна було не чекати; вісім хвилин потому, біль пішла. Коли я стала розпитувати його про це результаті, доктор сказав, що у нього був такий пацієнт, як я - людина років 40, який описував такий же тип головного болю, від яких сильно страждав. Доктор присвячував свій вільний час тому, щоб досліджувати симптоми цієї людини, і в результаті прийшов до висновку, що кисень може бути більш ефективним в порівнянні з болезаспокійливими препаратами.

З тих пір, кожен раз, коли біль повертається, я звертаюся в цю невелику клініку в Рота, де мій лікар-рятівник готував свій кисень і повертав мене до життя. Всього мого життя не вистачить для того, щоб віддячити цю людину за те, що він зробив для мене.

«Кластерні головні болі» по Доктору Флетчеру. зображення Вікіпедії

У проміжку між моїми 19-ма і 26-ма роками спалаху хвороби відбувалися, як правило, з періодичністю один раз на рік і тривалістю від трьох тижнів до двох з половиною місяців, включаючи періоди тика.

Я ненавиділа бачити себе в ролі хворої людини, і, може бути, тому я ніколи не визначала себе такий. Але написати відкрито про свій стан, як я роблю це зараз, тоді було абсолютно немислимо для мене; я ненавиділа людей, шкодують мене, так що намагалася ніколи нікому не говорити, про те, що зі мною відбувається.

Ще я ніколи не відвідувала жодних інтернет-форумів, тому що, на мою думку, їх читання хворою людиною є, без сумніву, найшвидший спосіб самообману, тому як ви начиталися вважати, що у вас є велика купа інших проблем. Проте, моя мати почала читати форуми для страждаючих кластерними болями з метою знайти потенційні методи лікування, ліки та поради.

Нещодавно вона розповіла мені історію про таких хворих: як їх сторінки в Facebook заповнювалися їх же фотографіями з кисневими балонами, як у них у всіх була одна і та ж заставка (плюшевий ведмедик з ампутованим оком), і, як вони сигналізували один одному про те , що «чудовисько» (головний біль) знову повернулося. Деякі з них йшли на лікарняний, і страждали будинку, тому що суспільство, здавалося, не мало можливості подбати про них. Я не суджу і не шкодую таких людей, але мій власний досвід виявився зовсім іншим, і я подумала, що може бути важливо поділитися цими знаннями з іншими.

§

Під час нападів болю, які чомусь як правило відбувалися в літній час, я намагаюся проводити весь час за розвагами. Я можу піти в басейн, на пляж, до перукаря (ризикуючи зіпсувати стрижку), і намагаюся допомагати оточуючим в усьому. Я навіть пам'ятаю, як робила собі ін'єкцію болезаспокійливого в туалетній кімнаті нічного клубу.

На щастя, на той час я вже навчилася розпізнавати симптоми нападу за десять хвилин до початку, що давало мені близько десяти хвилин щоб зловити таксі і помчати на кисневу процедуру. З моменту коли я отримала свій власний балон з киснем для домашнього користування, моє життя змінилося; я більше не залежу від лікарні, я в змозі допомогти себе самостійно.

На відміну від того часу, коли я була впертою підлітком, зараз під час нападів я більше віддаю перевагу залишатися вдома. Чи не через страх, а тому, що мені дійсно зручніше перебувати поруч зі своїм балоном.

Хоча це може здатися неймовірним і незважаючи на всі незручності, я вважаю, що кластерні головні болі мали позитивний вплив на моє життя. Подолання такої сильної болі допомагає зміцнити мою впевненість в собі, і, як би дивно це не звучало, кожен напад змушує мене цінувати життя все більше.

Якщо моя історія допомогла вам, або кому-то, кого ви знаєте, зрозуміти, що з вами відбувається щось подібне, не соромлячись звертайтеся до мене. Я поділюся порадами, які допомагають мені керувати болем, а іноді навіть змушують її зникнути.

Слідкуйте за повідомленнями Тоуанди Рулс на Twitter

Від «Мігрень - це недобре, але ви не повинні так хвилюватися» і до «А ви пробували прикладати лимон до голови?
«Ви не проти якщо я дам вам подихати киснем?