Як вибрати шолом для боксу і ММА

  1. А тепер варто трохи докладніше розповісти про кожен вид шолома:
  2. 2. Шолом із захистом скул і підборіддя - тренувальний
  3. 3. Шолом для максимального захисту особи або «з бампером» - тренувальний
  4. Шолом з максимальним захистом для Кудо:
  5. 5. Розмір має значення
  6. 6.Теперь трохи про акредитацію

Захисний шолом - саме та частина інвентарю, яку обов'язково повинні використовувати спортсмени, як на змаганнях, так і на тренуваннях у всіх видах єдиноборств. Завдяки йому пом'якшуються удари в області голови, запобігають гематоми, розсічення і інші травми. Такі шоломи бувають різних видів: відкритий або закритий боксерський шолом з маскою; шолом із захистом вух та особи, із закритим підборіддям, який може відстібатися. Однак, який шолом де використовується - залежить від стилю єдиноборств. Як правило, на тренуваннях використовують закриті шоломи, а на змаганнях - відкриті.

Захисний шолом - саме та частина інвентарю, яку обов'язково повинні використовувати спортсмени, як на змаганнях, так і на тренуваннях у всіх видах єдиноборств А тепер варто трохи докладніше розповісти про кожен вид шолома:

1.Шлем з мінімальним захистом

Даний вид шоломів захищає тільки найважливіші області голови. Наприклад, змагальні боксерські шоломи, крім захисту особи і щік, також захищають вуха. Наповнення даних шоломів досить тонке, що робить їх легкими.
Вони також діляться на два підтипи: з шнурками і липучками. Як правило, вони виготовляються майже під всі розміри голови. Не рекомендується застосовувати їх на тренуваннях через їх гранично низькою товщини. Варто відзначити, що шоломи для тайського боксу мають додатковий захист зверху.

2. Шолом із захистом скул і підборіддя - тренувальний

Один з найбільш відповідних варіантів для тих, хто займається тайським боксом, змішаними єдиноборствами. Також підходить для новачків в боксі Наповнення таких шоломів більш товсте і щільне. Вони також оснащені протектором на підборідді для захисту від ударів колінами і апперкотов.

Крім цього забезпечують додатковий захист скул. У таких шоломах дуже зручно обробляти різну ударну техніку, клінч і так далі. Незважаючи на хороший захист дані шоломи забезпечують рухливість голові. Випускаються вони всього декількох розмірів, так як мають можливість підгонки за розміром голови.

Купити екіпіровку для ММА європейських виробників!

3. Шолом для максимального захисту особи або «з бампером» - тренувальний

Дані шоломи мають висунуту конструкцію, повністю захищає обличчя від удару. Найчастіше вони мають металеву основу, яка оточена наповнювачів і обтягнута шкірою.
Даний варіант відмінно підходить для спортсменів-аматорів, які на наступний день повинні бути на роботі, або на нараді.

Важливо! Такий шолом підходить тільки для тренувань, так як додатковий захист ускладнює роботу ніг. Шолом має додатковий захист вух, однак обмежує кругозір і рухливість.

Шолом з максимальним захистом для Кудо:

4. Матеріал виготовлення

Всі шоломи виготовляються з самих різних матеріалів. Найбільш популярні - це штучна шкіра, вініл, натуральна шкіра. Матеріал безпосередньо впливає на довговічність шолома, а також на його вартість.

  • Найбільш довговічним і дорогими серед них є шоломи зі шкіри.
  • Альтернативу таким шоломів можуть скласти шоломи зі штучної PU шкіри. (Шкіра PU є високотехнологічним і високосортним продуктом. Цей продукт імітує будову шкіри, для його виготовлення застосовується надтонке волокно і високосортних поліуретан, проводиться за новою технологією). Такий матеріал не поступається в довговічності, він комфортний, і стоїть на порядок менше.
  • Найбільш дешеві є шоломи з вінілу. Вони досить непрактичні, в них сильно потіє голова, а вініл може почати зношуватися вже після першого сезону.

НАПОВНЕННЯ. Зазвичай в якості наповнювача використовується пінополіуретан. Наповнення якісних шоломів як правило виконуються з надлегких матеріалів, відмінно поглинають в себе удари. А саме: наповнення - це кілька рівнів інтегрованого гелю G-core і пінного наповнювача.

5. Розмір має значення

Серед провідних лідерів по виробництву боксерських і ММА шоломів - Everlast , Lonsdale , Adidas Boxing, Title, Reyes. Шоломи можуть випускатися або різних розмірів, або ж одного, але з можливістю регулювання. Дуже важливо правильно підібрати розмір, якщо він випускається за розмірами. Все через те, що маленький шолом просто не налізе на голову, а великий буде злазити і заважати кругозору.

Щоб підібрати відповідний шолом для спортсмена, потрібно в першу чергу, враховувати його вік і розмір голови Щоб підібрати відповідний шолом для спортсмена, потрібно в першу чергу, враховувати його вік і розмір голови. Існують стандартні розміри шоломів, а саме: XS / S, S, M, L, XL. Однак вони також здатні кілька регулюватися під розмір голови.

Для того, щоб визначити, який розмір вам потрібен, беремо метр і заміряємо довжину окружності голови в області чола.

Виходячи з результату, вибираємо розмір:

див

51 - 55

52 - 55

55 - 58

58 - 60

60 - 62

Розмір

XS / S

S

M

L

XL

6.Теперь трохи про акредитацію

Якщо Ви вирішили купувати шолом для змагань, то варто звертати увагу на ту модель, яка була схвалена спеціальними асоціаціями з того чи іншого виду єдиноборств. У боксі дана організація - AIBA, а в тхеквондо - WTF і т.д. Варто звертати увагу на те, що багато виробників випускають схожі моделі, однак ступінь акредитації мають не всі.