Зовнішність справжнього Діда Мороза

Історія появи персонажа Діда Мороза йде корінням в далеке минуле. Русский Мороз - це нащадок язичницьких духів і персонажів народних повір'їв та казок. Ще до появи християнства на Русі наші предки вірили в те, що духи померлих охороняли свій рід. Тому, щоб нагородити їх за турботу, люди щозими дарували їм подарунки.

У переддень свята Новий рік сільська молодь одягала маски, ходила по домівках і колядувала. Колядники виступали в якості духів предків, які отримували нагороду за турботу про живих. Серед цієї молоді був ватажок, якому заборонялося розмовляти, і одягнений він був страшніше всіх. Це був найстаріший і грізний дух, якого називали Дідом. Цілком можливо, що це і є прообраз сучасного діда Мороза . Тільки з роками він подобрішав і не приходить за подарунками, а сам обдаровує людей.

Згідно з іншою версією прапрадід сучасного російського Діда Мороза був герой російських народних казок «Морозко» або «Мороз червоний ніс». Спочатку його називали Дідом Тріскун, а також Карачун або зимника. Його представляли маленьким дідком з довгою бородою і суворими, як російські морози вдачею. З листопада по березень Тріскун був господарем на землі. Він бігав по лісах і стукав своїм посохом, чому траплялися тріскучі морози. У російських казках Дід Мороз зображується як навіжений, строгий, але справедливий дух зими. Деякі північні народи і сьогодні намагаються задобрити старого Мороза, кидаючи на поріг своїх будинків м'ясо, пироги, щоб дух не злився і не ображав.

Створення образу Діда Мороза як обов'язкового персонажа новорічного свята відбулося за радянських часів в кінці 1930-х рр., Коли після декількох років заборони в країні знову була дозволена Ялинка.

Сказати однозначно, де живе російський Дід Мороз складно. Одні стверджують, що він родом з Північного полюса, інші кажуть - з Лапландії. Але точно ясно, що Дід Мороз живе на Крайній Півночі. У грудні 1998 року резиденцією російського Діда Мороза був оголошений розташований на півночі Вологодської області Великий Устюг.

Діда Мороза, згідно давньої міфології, представляють як сивого старого з бородою до підлоги, в довгому товстому шубі, валянках, шапці, руковіцах і з посохом, яким він морозить людей.

Густі, сиве волосся і борода - це єдина деталь вигляду, що не зазнала за тисячоліття ніяких значних змін. Вони несуть величезний символьний характер, позначаючи могутність, щастя, благополуччя і багатство. Шуба обов'язково червона, хоча сьогодні зустрічається і в синьому кольорі, розшита сріблом і облямована лебединим пухом, також допустимо біле хутро. Шапка у Діда Мороза теж червоного кольору з облямівкою лебединим пухом, в формі полуовала, розшита сріблом і перлами. Трипалі рукавички або рукавиці - білі, розшиті сріблом - символ чистоти і святості всього, що він дає зі своїх рук. Трёхпалость вважається символом приналежності до вищого божественного початку ще з 5 тисячоліття до н.е. Пояс - білий з червоним орнаментом - сильний оберіг, символ зв'язку предків і нащадків. В наші дні не збереглася відповідна колірна гамма і символьний сенс, таким чином, втрачений.

Взуття - срібні або червоні, шиті сріблом чоботи з піднятим носком. А в морозний день Дід Мороз надягає білі, шиті сріблом валянки. Білий колір і срібло - це символи місяця, святості, півночі, води і чистоти. Саме по взуттю можна відрізнити справжній це Дід Мороз чи ні.

Посох - кришталевий або серебрённий. Його завершує лунницах (стилізоване зображення місяці) або голова бика - символ влади, родючості і щастя. У наші дні важко знайти посох, що відповідає цьому опису.

Їздить Дід Мороз на трійці коней у супроводі красивої супутниці - внучки Снігуроньки. З'явилася вона на світло в 1873 році, завдяки однойменній п'єсі-казці А.Н. Островського, який художньо зобразив один з варіантів народної казки про дівчину, виліпленої зі снігу і талої від теплих сонячних променів. Лірична, красива історія про Снігуроньку сподобалася багатьом.

Снігуронька - це символ застиглих вод. Це дівчина, яка одягнена тільки в білий одяг. Її головний убір - восьмипроменевою вінець, шитий сріблом і перлами. Сучасний костюм Снігуроньки найчастіше відповідає історичному опису.

З плином часу вигляд Діда Мороза зазнав змін, але основні його відмінні риси характеру та атрибути одягу залишилися колишні. Сучасний Дід Мороз як і раніше продовжує щороку радувати нас своєю добротою і допомагає невпинно вірити в чудеса!

Дід Мороз і Снігуронька увійшли в суспільне життя країни як обов'язкові атрибути зустрічі Нового року. А Снігуронька як і раніше допомагає своєму дідусеві веселити дітей іграми, водити біля ялинки хороводи і дарувати подарунки. І зовсім не важливо, що Ви більше не вірите в Діда Мороза, головне, що Ви вже не можете уявити собі Новий рік без його веселих жартів, загадок, подарунків , Які перетворюють звичайний день в чарівне свято.