Державна освітня установа вищої професійної освіти Киргизько-Російський Слов'янський університет

  1. Киргизько-Російський Слов'янський університет ім. Б.М. Єльцина
  2. Місія КРСУ
  3. університет сьогодні
  4. Нагороди та заохочення

подробиці

Киргизько-Російський Слов'янський університет ім. Б.М. Єльцина

Киргизько-Російський Слов'янський університет відкритий в 1993 році відповідно до Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між Киргизькою Республікою та Російською Федерацією (м.Москва, 10.06.92 р), Указом Президента Киргизької Республіки (м Бішкек, 28.09.92г .) і Угодою між Урядами Киргизької Республіки та Російської Федерації про умови заснування та діяльності Киргизько-Російського Слов'янського університету (м Бішкек, 09.09.1993 р), Постановою Уряду Російської Федерації (м.Москва, №149 від 23.02.1994 р ), наказом №3 26-128 / 1 від 14.02.1994 р Голови Держкомітету Російської Федерації з вищої освіти і наказом Міністра освіти і науки Киргизької Республіки.

У 2004 році Указом Президента Киргизької Республіки Університету було присвоєно ім'я першого Президента Російської Федерації Бориса Миколайовича Єльцина в знак особливої ​​подяки і поваги за величезний особистий внесок у створення Киргизько-Російського Слов'янського університету. Фонд Б. М. Єльцина надає Університету значну фінансову підтримку, виділяючи щорічно іменні стипендії 50 кращим студентам, допомагаючи в оснащенні Університету сучасним навчальним обладнанням. За сприяння Фонду проводяться студентські та шкільні олімпіади з російської мови, міжнародні науково-практичні конференції щодо збереження єдиного освітнього простору в СНД. Завдяки Фонду Б. М. Єльцина Університет забезпечений високошвидкісним доступом в Інтернет.
У вересні 2008 року, в дні святкування 15-річчя Киргизько-Російського Слов'янського університету, в фойє головного корпусу було встановлено і урочисто відкритий бронзовий бюст першого Президента Російської Федерації Б. М. Єльцина.
«Угода про умови діяльності Киргизько-Російського Слов'янського університету», підписаний міністрами освіти і науки Російської Федерації і Киргизької Республіки 30 квітня 2008 року в м Москві, визначає вектор розвитку Університету на перспективу.

Місія КРСУ

Збереження і примноження освітніх і наукових знань, економічного потенціалу, культурних і моральних цінностей суспільства на основі якісного конкурентоспроможного професійної освіти в умовах економічної, політичної і культурної глобалізації суспільства, з урахуванням регіональної специфіки; розвиток російської мови і культури, просування російськомовної освіти та інтеграційних процесів у сфері освіти і науки, створення мовної і культурної середовища, що сприяє взаємозбагаченню культур, мов, збереження історичних та національних традицій народів Киргизстану і Росії.

університет сьогодні

Університет є сучасним, динамічно розвивається науково-освітній комплекс, що включає всі рівні професійної освіти, систему додаткової освіти, високопрофесійний кадровий склад, розвинену науково-інноваційну інфраструктуру, засновану на взаємодії з галузевої і академічною наукою, з бізнес-спільнотою, органами державної влади та місцевого самоврядування в інтересах розвитку держави і суспільства.

В Університеті реалізуються 24 укрупнені групи напрямків і спеціальностей (УГНС) по всіх рівнях вищої освіти: бакалаврат, магістратура, специалитет, аспірантура і ординатура. Функціонують 7 факультетів, 92 кафедри; з +1263 чол. професорсько-викладацького складу 53,4% мають ступінь кандидата і 15% - доктора наук. Загальна чисельність студентів, які навчаються за всіма формами навчання, - 9 110 осіб.

Серед професорів і співробітників - лауреати державних нагород Російської Федерації і Киргизької Республіки, лауреати Державної премії Киргизької Республіки, заслужені працівники освіти, культури, науки і техніки КР, відмінники освіти КР, власники звання «Почесний професор КРСУ», нагороджені медаллю КРСУ «За заслуги перед університетом ».

Щорічно співробітники та студенти університету направляються на стажування і навчання в країни ближнього і далекого зарубіжжя (Англія, Німеччина, Італія, Польща, США та ін.). У КРСУ проходять навчання студенти з Білорусі, Ізраїлю, Індії, Казахстану, Китаю, Пакистану, Узбекистану, Південної Кореї та інших країн. Для читання лекцій в університет запрошуються викладачі з Німеччини, Китаю, Польщі, Франції, Швейцарії, Японії та ін.

За величезний внесок у зміцнення миру і дружніх зв'язків між народами, за розвиток науки, освіти і духовності рішенням вченої ради 45 відомих вчених, політичних та громадських діячів Росії, Киргизстану, Німеччини, Південної Кореї і Японії стали Почесними докторами КРСУ.

У 2017 році в рейтингу міжнародного ранжирування університетів (за даними Webometrics Ranking of World Universities) КРСУ посів перше місце серед вузів Киргизстану.

Нагороди та заохочення

Подяка

5 вересня 2003 р
Указом Президента Російської Федерації В. В. Путіна «Про заохочення колективу Киргизько-Російського Слов'янського університету» «за великий внесок у розвиток російсько-киргизького співробітництва в сфері освіти» колективу КРСУ оголошено подяку.

Орден «Достук»> Орден «Достук»>

30 серпня 2017 р
Указом Президента Киргизької Республіки А.Ш. Атамбаєва «Про відзначення державними нагородами Киргизької Республіки» «за особливий внесок в розвиток соціально-економічного, духовного і інтелектуального потенціалу Киргизької Республіки» Киргизько-Російський Слов'янський університет нагороджений орденом.

Подяка Подяка

29 червня 2018 р
Розпорядженням Президента Російської Федерації В. В. Путіна колективу Міждержавного освітньої установи вищої професійної освіти «Киргизько-Російський Слов'янський університет ім. Першого Президента Російської Федерації Б. М. Єльцина »оголошено подяку« за великий внесок у збереження і розвиток російської мови і культури в Киргизькій Республіці та Центральної Азії ».

Оновлене 20.12.2018 13:33