Mobile-review.com Огляд MP3-плеєра Explay L12

 1. Комплект поставки:
 2. дисплей
 3. управління
 4. пам'ять
 5. Час роботи
 6. Меню
 7. музика
 8. висновки

Плейдрайв з живленням від батарейки ААА - на жаль, не саме зручне управління, малий час роботи, жахливі навушники в комплекті, зате цікава ціна.

Комплект поставки:

 • плеєр
 • Навушники
 • документація
 • батарейка AAA

Дизайн, конструкція

Перед нами плейдрайв, тобто плеєр, оснащений USB-штекером. Я люблю подібні моделі, так як не потрібен кабель для підключення до комп'ютера, це полегшує життя. На мій погляд, найкращі плейдрайви виходять у Sony, прекрасний компроміс між ціною, функціональністю, якістю звуку і дизайном. У компанії Apple теж був плейдрайв, це iPod Shuffle першого покоління - до сих пір з любов'ю згадую модель. У Explay L12 штекер прикритий знімним ковпачком, він сидить на місці надійно, не бовтається.

У Explay L12 штекер прикритий знімним ковпачком, він сидить на місці надійно, не бовтається

Корпус з чорного лакованого пластика, є вставка іншого кольору - рожевого, оранжевого, жовтого або синього. Кнопка в центрі джойстика повторює колір вставки. Плеєр масивний, розміри становлять 92 х 28 х 18 мм, вага 23 гр. На задній частині знаходиться відсік для батарейки AAA, кришка знімається легко. Якщо потрясти плеєр, всередині ніби щось теліпається. На торці є вхід для підключення навушників, не дуже добре, що він збоку. Кабель випирає, заважає, краще б розмістили на верхньому торці. Є паз для кріплення ремінця.

Є паз для кріплення ремінця

Говорити про будь-якої художньої цінності моделі не доводиться, це воістину побутова техніка, погляд не радує, робила б справу.

дисплей

Крихітний дисплей досить яскравий, інформація видна при сонячному світлі, ну а більше нічого від такого дисплея і не потрібно. У деяких додатках інформації на дисплеї так багато, що потрібно напружити зір - в плеєрі це бітрейт і тип файлу, тривалість, режим відтворення, виставлена ​​попереднє встановлення еквалайзера, індикатор батареї.

У деяких додатках інформації на дисплеї так багато, що потрібно напружити зір - в плеєрі це бітрейт і тип файлу, тривалість, режим відтворення, виставлена ​​попереднє встановлення еквалайзера, індикатор батареї

управління

На передній панелі знаходиться чотирьохпозиційний джойстик, в центрі кнопка з літерою M. В комплекті я не знайшов інструкції, не вдалося завантажити її і з офіційного сайту. Відповідно, розбиратися з керуванням вам доведеться на дотик, хоча нічого тут складного немає - завжди можна вийти в головне меню, натиснувши і утримуючи кнопку M. На торці є кнопка включення, блокування управління немає. Керувати відтворенням наосліп можна, якщо звикнути до особливостей. Наприклад, якщо в плеєрі ви натиснете кнопку вгору, то перейдете до регулювання гучності, але здійснюється вона за допомогою всіх кнопок джойстика, для виходу потрібно натиснути M. Дуже дивно. Або інша штука - якщо під час відтворення натиснути кнопку M, відкриється меню установок плеєра. Чому б не "повісити" перехід до додаткового меню на одну з стрілок? Не знаю. Та й не хочу знати, на відміну від плеєрів Samsung або Sony, де все строго і зрозуміло, тут деколи просто впадаєш у відчай - нелюдська логіка у творців портативного аудіо Explay. Як ви думаєте, яка кнопка відповідає за початок і зупинку відтворення? Правильно, дорогі мої, це кнопка включення на торці. Здорово!

пам'ять

Є дві версії, на 4 і 8 ГБ, слота для карт пам'яті немає.

Час роботи

Як я вже сказав, плеєр працює від однієї батарейки AAA, заявлена ​​тривалість в режимі відтворення музики близько двадцяти годин. Не знаю, у мене плеєр протримався набагато довше - може бути, справа в тому, що я включив радіо на повну гучність. Взагалі, плеєри з батарейками - не найпопулярніша річ на світі, начебто, і купити можна всюди, але і часом буває просто лінь йти. Та й на батарейки доведеться розщедрюватися постійно, витрати невеликі, але для багатьох це буде неприйнятно.

Меню

Плеєр уміє робити типові для плеєра справи, найімовірніше, власник буде слухати музику, радіо, а на вбудовану читалку електронних книг так і не зверне своєї уваги. Давайте подивимося на меню і можливості:

 • Музичний плеєр, підтримуються формати MP3 (8Kbps ~ 320Kbps), WAV, WMA (8Kbps ~ 320bps), коротше кажучи, без особливих вишукувань. Є режим повтору, цікаво, що тут є навіть повтор папки, давно не зустрічав такої функції.
 • Радіо, є можливість запису в форматі WAV, що не дуже добре - хоча записане тут же з'являється в музичній бібліотеці
 • Читалка електронних книг розпізнає TXT, але читати на такому екрані? Це знущання
 • Браузер, можна переглядати папки, починати відтворення
 • Налаштування, тут час, тривалість підсвічування, автовідключення, мова, контраст дисплея, режим підключення до ПК, версія прошивки і так далі, все типово

музика

Якість відтворення не можна назвати хорошим, особливо якщо використовувати комплектні навушники. Вони жахливі, як і у моделі L88. На мій погляд, якщо у вас коли-небудь був плеєр іншої фірми, то ви моментально зрозумієте, що звук L12 - це не більше ніж фоновий шум, не вистачає ні гучності, ні деталізації. В цілому, на трійку з мінусом.

В цілому, на трійку з мінусом

висновки

У роздробі плеєр коштує близько 700 рублів, ціна непогана. Навіщо варто купити? У подарунок дитині, хіба що, ну або щоб не шкода було зламати, втратити. Незручне управління, живлення від батарейки ААА (начебто, можна купити всюди, але ж це треба йти і купувати), не такі вже компактні розміри, підтримка лише основних музичних форматів, жахливі навушники в комплекті. Ось розплата за приємний цінник.

Мені пишуть: «Навіщо ви робите огляди таких моделей? Кому вони потрібні? »Тим часом, і в« зв'язковим », і в« Евросети »подібні пристрої продаються дуже добре, затребувані, багато в чому через ціну. Але, на мій погляд, при покупці навіть простого плеєра не варто забувати про те, що ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі. Потрібен якісний плейдрайв - додайте грошей і візьміть Sony Walkman серії B, або модель від Samsung, або навіть iRiver. Це буде зовсім інша пісня у всіх сенсах.

Обговорення на форумі >>>

Сергій Кузьмін ( [email protected] )
Сергій Кузьмін (  skuzmin@mobile-review Twitter Livejournal
Опубліковано - 31 січень 2012 р

Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Чому б не "повісити" перехід до додаткового меню на одну з стрілок?
Як ви думаєте, яка кнопка відповідає за початок і зупинку відтворення?
Навіщо варто купити?
Мені пишуть: «Навіщо ви робите огляди таких моделей?
Кому вони потрібні?