Чому в фотоапараті швидко розряджається акумулятор?

  1. Все через технології отримання знімка
  2. Акумулятори дзеркальних камер

Будь-фотоапарат використовує акумулятор або батарейки, які часто сідають дуже швидко. Причому в недорогих мильницях або бездзеркальних фотоапаратах акумулятори розряджаються набагато швидше, ніж в дзеркальних камерах. Для цього є пояснення.

Для цього є пояснення

Все через технології отримання знімка

Технологія отримання кадру цифрових фотоапаратів (НЕ дзеркальних) передбачає протягом всього процесу фотографування використання батареї. Тобто коли ви прицілюється на об'єкт і дивіться в електронний видошукач (чи то пак екран) і ще даєте при цьому поради «посміхайтеся, станьте ближче один до одного», акумулятор розряджається. Сам момент знімка насправді вимагає мало енергії, а ось процес - багато.

При фотографуванні матриця звичайної мильниці або беззеркальной фотоапарата і процесор камери знаходяться в робочому активному стані. Зображення потрапляє на матрицю, потім процесор зчитує його, коригує і виводить на електронний видошукач (ЖК-дисплей). В результаті користувач бачить свій майбутній кадр. Він натискає на кнопку і знімок фіксується, записується на карту пам'яті або в пам'ять фотоапарата. Весь цей процес вимагає великих ресурсів акумулятора.

Пам'ятайте: у простих цифрових фотоапаратах та навіть в кращих беззеркалка батарейки сідають набагато швидше. У дзеркальних камерах акумулятор розряджається дуже довго.

Акумулятори дзеркальних камер

По-перше, дзеркальні камери великі через необхідність використовувати дзеркало в фотоапараті і пентапризму. Оскільки «Тіло» все одно виходить більшим, ніщо не заважає інженерам «вписати» в нього великий і ємний акумулятор. Це великий плюс на користь дзеркальних камер.

Однак це ще не все. Найголовніша причина низького споживання енергії дзеркальними камерами полягає в технології отримання знімка. Якщо в звичайних цифрових камерах процесор, матриця, датчики і ЖК-дисплей задіюються протягом всього часу фотографування, то в зеркалках все по-іншому. Тут користувач бачить свій майбутній кадр в дзеркальний видошукач, тобто через звичайне дзеркало. При цьому матриця і жк-дисплей неактивні, процесору не потрібно зчитувати картинку і виводити її користувачу, т.я. вона доступна через дзеркальний видошукач.

Коли ж користувач натискає на кнопку, дзеркало «падає», і світло потрапляє безпосередньо на матрицю, потім зображення фіксується. Все це триває долі секунди. Тобто витрати енергії на фіксацію одного зображення зводяться до мінімуму. І плюс акумулятор тут великий. Тому в характеристиках дзеркальних камерах в рядку «Ресурс акумулятора» вказується кількість знімків, доступних від однієї батареї. Це може бути 500-700-1000 знімків.


Будь ласка, оцініть цю статтю:

Будь ласка, оцініть цю статтю: