Батарейки та акумулятори для металошукача; що краще?

 1. Особистий досвід
 2. Плюси і мінуси акумуляторних батарей
 3. Плюси і мінуси звичайних батарейок
 4. Читайте також:

Це питання досить популярний серед копачів. Хтось вважає за краще акумуляторні батареї, інші користуються виключно звичайними батарейками. Чим же обумовлений їхній вибір? Спробуємо в цьому розібратися і виділити основні переваги та недоліки батарейок і акумуляторів при використанні їх в металодетекторів.

Особистий досвід

У моєму Garrett ACE 150 в якості джерела живлення використовуються 4 пальчикові (АА) батарейки. Допускається установка акумуляторних батарей напругою 1,2 Вольта; про це прямо говориться в інструкції до металошукача. Теоретично виходить, що тип джерела живлення ніяк не повинен впливати на роботу приладу. За моїми спостереженнями так і є. Я використовував якісні батарейки Energizer і майже найдешевші китайські акумулятори, замовлені на Аліекспресс. І відчутної різниці в роботі приладу я не побачив.

Глибина пошуку при роботі на акумуляторах залишилася колишньою, дискримінація теж, перешкод і будь-яких аномалій у роботі приладу не спостерігалося. Вважаю справу у вбудованому в прилад стабілізаторі напруги. Звичайно, час роботи на акумуляторах трохи менше тому їх ємність невелика, але їх все одно вистачає на день активних пошуків. Тут я помітив одну особливість: якщо батарейок світиться індикатор низького рівня заряду вистачає максимум на годину-півтора, то акумуляторів - на 3-4 години.

Плюси і мінуси акумуляторних батарей

Почнемо з очевидних переваг:

 • можливість перезарядки;
 • при частому використанні акумулятори швидко окупаються.
Недорогі китайські АА-акумулятори

Тепер пара недоліків:

 • спочатку акумулятори обійдуться дорожче батарейок плюс необхідно зарядний пристрій;
 • менший час роботи (залежить від ємності акумулятора) плюс саморазряд при довгому зберіганні.

Плюси і мінуси звичайних батарейок

переваги:

 • більший час роботи (залежить від типу і якості батарейки) плюс довгий час зберігання без саморозряду (до декількох років);
 • дешевизна і доступність (можна купити в будь-якому магазині).
батарейки Energizer

недоліки:

 • неможливість перезарядки;
 • при частих виїздах на коп батарейки обійдуться дорожче акумуляторів;
 • забруднення навколишнього середовища при неправильній утилізації.

Мій металодетектор Garrett ACE150 однаково добре працює як на звичайних батарейках, так і на акумуляторах. Про інші металошукачі нічого сказати не можу, але думаю, що картина та сама. Акумулятори підійдуть тим, хто як мінімум кілька разів на місяць вибирається на коп. У цьому випадку вони швидко окупляться і вам не доведеться постійно витрачатися на батарейки. Якщо ж ви вибираєтеся покопати час від часу, то розумніше обмежитися звичайними якісними батарейками.

Читайте також:

Особливості пошуку з Garrett ACE 150/250
Нічний коп
Саморобна лопата для копа
Де шукати скарби
Корисні програми і ресурси для копача

Чим же обумовлений їхній вибір?