10 необхідних функцій при покупці фотоапарата для сім'ї

  1. 1. Який фотоапарат краще: цифровий або зеркалка?
  2. 2. Елементи живлення для фотоапарата батарейки або свій власний формат акумуляторів:
  3. 3. Оптичний зум:
  4. 4. Наявність стабілізатора зображення:
  5. 5. Число мега пікселів матриці:
  6. 6. Можливість запису відео і забезпечують максимальну роздільну здатність запису відеоролика:
  7. 7. Ємність карти пам'яті
  8. 8. Можливість бездротової передачі файлів за допомогою Wi Fi.
  9. 9. Наявність модуля GPS в фотоапараті
  10. 10. Таймер

Для любителів подорожувати обов'язково постає питання, як відобразити цікаві моменти, щоб в найпотрібніший момент вийшов якісний знімок. Який недорогий фотоапарат купити для сімейних знімків і частих поїздок-це дуже непросте питання.

Складність в покупці фотоапарата для сім'ї та подорожей насамперед полягає у визначенні необхідних технічних характеристик, які за часту на пряму залежать один від одного. У даній статті спробую розглянути найбільш важливі аспекти при покупці якісного недорого фотоапарата.

Звичайно, який фотоапарат краще купити, можна довго сперечатися, основним критерієм, перш за все, є ціна, тому що нові моделі топ рівня задовольнять більшості фотографів, але ми спробуємо розглянути характеристики, які допоможуть за розумні гроші купити недорогий і якісний фотоапарат.

Отже, розглянемо на які характеристики звернути увагу при покупці недорого фотоапарата для сім'ї:

1. Який фотоапарат краще: цифровий або зеркалка?

Це питання потрібно розглянути для якої мети береться фотоапарат, так як розглядаємо основну мету фотографувати під час поїздок, то вибір падає однозначно на цифрові фотоапарати, тому що вони значно легше своїх дзеркальних побратимів. Дзеркальні фотоапарати в середньому в 2-3 рази важче, ніж звичайною цифровою.

Вага фотоапарата має істотне значення, так при довгій шкарпетці важкий фотоапарат буде Вам заважати, що не дозволить насолодиться самим подорожжю. До того ж у дзеркальних фотоапаратів ємні і важкі елементи живлення, а також для них потрібен більш потужний важкий штатив. Що в кінцевому підсумку перетворюється в декілька кілограмів стерпного вантажу.

Крім ваги дзеркальні фотоапарати не підійдуть для початківців. У дзеркалок складніша настройка процесу фотографування, що за часту не дозволяє зробити швидко якісний знімок, так як процес налаштування займає більш тривалий час.

Купувати фотоапарат любителям поїздок дзеркальний фотоапарат немає сенсу, так як він більше підійде професіоналам. Для отримання якісних знімків на дзеркальному фотоапараті необхідно мати досвід у фотозйомці, а при покупці фотоапарата також доведеться купувати дорогу і важку змінну оптику під різні режими зйомки, потужну фотоспалах, додаткові акумуляторні батареї і штатив.

Для любителів подорожувати обов'язково постає питання, як відобразити цікаві моменти, щоб в найпотрібніший момент вийшов якісний знімок

Порівняння дзеркального і компактного цифрового фотоапарата

Наш вибір компактний цифровий фотоапарат.

2. Елементи живлення для фотоапарата батарейки або свій власний формат акумуляторів:

Під час поїздок з великою кількістю об'єктів фотозйомки постає питання елементів живлення. Перш за все розглянемо варіант з елементами типу АА (пальчикові батарейки) або типу ААА (мізинчикові батарейки). Плюсом стандартного типу акумуляторів є їх універсальність і доступність. В дорогу можна з собою взяти кілька запасних батарейок і зарядний пристрій, який дозволить завжди мати пару додаткових комплектів, а в разі розрядки всіх наявних батарейок, можна купити нові в будь-якому магазині. Однак останнім часом у виробників фотоапаратів йде тенденція на заміну стандартних типів елементів живлення на свої власні. З нових моделей найчастіше з елементами типу АА або ААА йдуть фотоапарати з суперзумом, у яких більш масивний оптичний елемент, що дозволяє наближати більше 20 разів. Однак фотоапарати з суперзумом більш масивні, що знову ж таки незручно під час поїздок і тривалих прогулянках.

Фотоапарати з власної батареєю мають меншу вагу і велику ємність у порівнянні зі стандартними акумуляторами типу АА. Фотоапарати з власної акумуляторною батареєю зазвичай комплектуються зарядним пристроєм, але не мають додаткового запасного акумулятора. Тому набуваючи такі фотоапарати необхідно відразу подбає про запасний акумуляторі.

Стандартні акумулятори та акумулятори від виробників фотоапаратів

На жаль, гідних фотоапаратів зі стандартними елементами живлення типу АА, які підійдуть для сімейних фото або для подорожей, в продажу не залишилося. Тому вибір падає на фотокамери мають свій власний тип акумуляторної батареї.

3. Оптичний зум:

Перш за все розберемося що таке оптичний зум і чим він відрізняється від цифрового. Оптичний зум досягається шляхом руху оптичних елементів об'єктива фотокамери, принцип роботи як у бінокля, коли рух оптики дозволяє наблизити в кілька разів. Цифровий зум досягається цифровою обробкою об'єкта зйомки, це можна порівняти з тим, коли Ви збільшуєте зображення на комп'ютері, цифровий зум по суті не наближає об'єкт зйомки, а збільшує об'єкт, що знімається шляхом простого цифрового зображення, при цьому погіршуючи якість одержуваного знімка, за частим цифровим зумом оснащені самі бюджетні моделі. Тому при покупці фотоапарата розглядаємо тільки оптичний зум.

Кратність оптичного збільшення цифрового фотоапарат-це те значення, яке впливає на можливість змінювати свою фокусну відстань, тобто візуально наближати або віддаляти об'єкти зйомки. Кратність оптичного зуму в 10 разів говорить про те, що можна наблизити об'єкт зйомки в 10 разів.

Фото без збільшення

Фото без збільшення

Оптичне збільшення в 14 разів

Мінімально необхідна кратність оптичного зуму бажано не менше 10. Це дасть більш широкі можливості для зйомки цікавих об'єктів, без фізичного наближення до них.

4. Наявність стабілізатора зображення:

Стабілізатор зображення у фотокамері дозволяє компенсувати тремтіння рук при зйомці і отримати чіткий несмазанний знімок. Ефект тремтіння особливо помітний при використанні оптичного зума.

Ефект тремтіння особливо помітний при використанні оптичного зума

Пристрій оптичних елементів в об'єктиві фотоапарата

Існує три типи стабілізатора зображення: оптичний, цифровий і подвійний стабілізатор представляє комбінацію оптичного і цифрового стабілізатора. Рекомендую купувати фотоапарат з оптичною або здвоєною стабілізацій.

5. Число мега пікселів матриці:

В даний час важливість цього параметра вже не так актуальна, так як останнім часом показник продажів фотоапаратів мають достатню кількість мегапікселів. Наприклад, для роздруківки якісного знімка на принтері розміром 10х15 досить фотоапарата з 2-3 мега піксельної камерою. Великі значення мегапікселів матриці тягнуть за собою отримання більш ємних за обсягом знімків. До того ж значне збільшення пікселів матриці, без її фізичного збільшення, тягне за собою збільшення шумів на фотографії, тобто менш чітких знімків.

Орієнтуємося на фотоапарати з матрицею не менше 12 мегапікселів.

6. Можливість запису відео і забезпечують максимальну роздільну здатність запису відеоролика:

Майже всі представлені в продажу недорогі цифрові фотоапарати дозволяють знімати відео. Чим вище дозвіл відео при зйомці, тим чіткіше і детальне виходить зображення. Зйомка відеороликів необхідна функція для сімейного фотоапарата і затребувана під час подорожей.

В даний час актуальна покупка фотоапарата, який знімає відео високої чіткості HD 720p з роздільною здатністю 1280 × 720, бажано зйомка Full HD (1080p) з дозволом 1920-1080. Купівля фотоапаратів, які знімають ролики з більш низьким дозволом не актуальна, тому що якість відео вже не задовольняє сучасним тенденціям і при перегляді на сучасних пристроях зображення буде нечітким.

Так само, при зйомці відео є показник частоти кадрів в секунду, чим вище цей показник, тим краще, мінімальна рекомендована при покупці фотоапарата частота 24 кадри в секунду, краще за все, не менше 30 кадрів в секунду.

Так само, при зйомці відео є показник частоти кадрів в секунду, чим вище цей показник, тим краще, мінімальна рекомендована при покупці фотоапарата частота 24 кадри в секунду, краще за все, не менше 30 кадрів в секунду

Порівняння відео з низьким і високим дозволом, зліва низьке, праворуч високе

Купивши фотоапарат, який знімає якісне відео, відпадає необхідність придбання відеокамери. Дивіться приклад відео зйомки зробленої нами з фотоапарата в форматі Full HD на гірськолижній базі в Олексіївці .

7. Ємність карти пам'яті

При покупці фотоапарата необхідно відразу розраховувати на придбання карти пам'яті. Так як при зйомці фото і особливо відео файли виходять досить великого розміру, то бажано брати карту пам'яті не менше 16 Гб. При покупці карти пам'яті необхідно враховувати її клас, який впливає на швидкість запису зроблених знімків на карту, чим вищий клас, тим вище швидкість і відповідно вартість. Який швидкості необхідна карта пам'яті зазвичай зазначено в інструкції до фотоапарата, в основному карти пам'яті 10 класу і вище задовольнять більшості фотоапаратів.

8. Можливість бездротової передачі файлів за допомогою Wi Fi.

Здавалося б, навіщо фотоапарату Wi Fi, однак насправді це досить корисна функція. Wi Fi в фотоапараті підійде тим, у кого вдома є бездротова мережа, особливо зручні телевізори з вбудованим Wi Fi. Маючи Wi Fi в фотоапараті Ви зможете швидко перекинути файли на комп'ютер або інший пристрій, а також легко переглянути відзняті фото або відео на телевізорі.

Єдиним мінусом є, то що настройка підключення Wi Fi іноді викликає труднощі, тому якщо Ви не плануєте використання бездротову передачу файлів, то не варто переплачувати за цю функцію. Однак ми рекомендуємо наявність Wi Fi в фотоапараті.

9. Наявність модуля GPS в фотоапараті

Модуль GPS в фотоапараті дозволяє записувати координати зроблених знімків. Наявність координат в зроблених фото дозволяє створити свою карту (наприклад, в Гугл), де будуть автоматично розміщені фото відповідно до їх координатами. Що дуже зручно, коли через деякий час Ви зможете подивитися на карті місця своїх поїздок.

Наявність GPS вважаю за необхідне для любителів частих поїздок, проте якщо Ви не плануєте складання своїх карт поїздок, то дана функція буде зайвою.

10. Таймер

Ну і остання на мій погляд необхідна функція - це таймер. Таймер в фотоапараті дає можливість зйомки за таймером, встановивши який (зазвичай від 3 до 10 секунд) фотограф сам встигне потрапити на знімок.

Функція таймера зручна в сімейних поїздках або при одиночному подорожі, коли необхідно сфотографуватися на знімку, залишається встановити камеру на штатив або інше місце, виставити таймер, натиснути кнопку спуск і зайняти місце на знімку.

Більшість фотоапаратів вже має вбудовану функцію таймера, але все ж варто уточнитися про її наявність.

Зазначені вище 10 функцій необхідних при покупці фотоапарата є основними. По мимо цього існує ще безліч функцій, які можна розглядати при покупці, наприклад, число кадрів в секунду, світлочутливість, фокусна відстань і т.д., в більшості своїй вони у цифрових фотоапаратів різних виробників наближені, а споживчі начебто сенсорного екрану або кольори не впливають на якість знімків.

Яку модель фотоапарата вибрати вирішувати Вам, тому що основні маєток бренди у всіх на слуху і боротьба у них за споживача йде неабияка. Вам при виборі фотоапарата перш за все необхідно орієнтуватися на характеристики, які описані вище.

Підіб'ємо підсумок які характеристики необхідні при покупці цифрового фотоапарат для сім'ї за розумні гроші:

- цифровий фотоапарат;

- через відсутність у продажу гідних фотоапаратів зі стандартними елементами живлення типу АА, вибір падає на фотокамери мають свій власний тип акумуляторної батареї. При покупці фотоапарата обов'язково купуємо змінний акумулятор відразу (іноді вони бувають дорогі і ні скрізь їх можна знайти);

- оптичний зум не менше 10 разів;

- оптичний стабілізатор зображення;

- матриця не менше 12 мегапікселів;

- запис Full HD (1080p) з дозволом 1920-1080;

- карта пам'яті на 16 Гб;

- наявність Wi Fi;

- наявність таймера.

При виборі фотоапарата з зазначеними параметрами ціни починаються від 6000 тисяч рублів, плюс незабутній про придбання карти пам'яті, змінного акумулятора і бажано штатива (чим він легше, тим краще).


Зроби світ трохи яскравіше - поділися статтею з друзями!

1. Який фотоапарат краще: цифровий або зеркалка?
1. Який фотоапарат краще: цифровий або зеркалка?