Юзуру Ханю. Пригорнутися міцніше до нот ©

В "Баладі" стрибки плавно вливаються в програму. Особливо тому, що фортепіанні звуки самі все висловлюють, стрибки не повинні ставати якимось іншим музичним інструментом. Ковзання, обертання, кроки, стрибки - я намагаюся все це укласти в той же простір і вимір, що і самі ноти (с) Юзуру Ханю, інтерв'ю журналу Kateigahou (серпень 2017)

Балада № 1 Фредеріка Шопена ... Звучить тільки рояль. "Ця мелодія потребує тонкому вираженні, тому мені складно. У ній немає підйому, який допомагає фігуристові, якщо він помиляється. Тут все помилки відразу стають помітні" (с) Юзуру Ханю

Думка, висловлена ​​Юзуру, дуже точна. Музика ризикована. І програма настільки складна, наскільки може бути складна програма reigning Olympic champion (чинного олімпійського чемпіона). "Балада" - це його програма, кришталева, повітряна, пронизлива, що демонструє легкість, витонченість, стрімкість і м'який коник Юзуру. Ідеально поєднує технічну та художню складові фігурного катання.

Відомо, що короткою програмою неможливо виграти змагання, але можна їх програти. Саме тому з вибором короткої програми олімпійського сезону не можна було помилитися.

За словами постановника і хореографа Джеффрі Баттла, після ЧС 2017 він запитав Юзуру, що той хоче вибрати, і почув у відповідь: "Повернути Баладу". "На ОІ напруга і хвилювання велике. Для фігуристів важливо, щоб програма була їм зручна. Юзу завжди висловлює свою думку про те, що можна поліпшити, і ми шукаємо способи, як зробити це" (с) Джеффрі Баттл, інтерв'ю газеті Асахі 18.08. 2017

З одного боку, програма, улюблена спортсменом, прийнята глядачами і високо оцінена суддями (останнє теж важливо). З іншого боку, зміна малюнка програми, інша розстановка елементів і ускладнення контенту. Тому взяли ідеального і всіма улюбленого "Шопена", збільшивши базову вартість програми заміною 4S на 4Lo і ускладнивши каскадом 4-3, виконуваним у другій половині програми.

"Юзу сильно виріс як в технічному, так і в ментальному плані в порівнянні з собою двома сезонами раніше. Отже, нехай музика і та ж, але він зможе показати зрілі виступу на більш високому рівні. Я сам дуже люблю ці програми, тому з радісним хвилюванням чекаю нових виступів з ними "(с) Брайан Орсер, інтерв'ю в газеті Kahoku Shinbun від 18.08.2017

Наступні події і сезон в цілому тільки підтвердили правильність прийнятого Юзуру рішення. "На цей раз я довго не міг кататися [через травму - прим.], А в фігурному катанні все-таки дуже важливо добре накатати програму. Можливо, це був знак згори, що я вибрав для ОІ саме ту музику, до якої звик і яку можу катати з глибоким почуттям "(с) інтерв'ю Фудзі ТБ 23.02.2018

Побачена Балада вражає дуже сильно. Програма оновлена ​​не тільки в плані контенту. Більш зріла інтерпретація, оновлена ​​гребенева хореографія, нові грані емоційної залученості виконавця. Руки фігуриста немов живуть цією музикою - жест м'який, витончений, плавний. Ніякої метушні. Як в музиці немає зайвих нот, так і немає зайвих рухів в катанні Юзуру. Особлива делікатність в вираженні фортепіанної музики і тонкість її інтерпретації. Інша програма під чудову музику Шопена і інший Юзуру в ній - прекрасний і наповнений внутрішньою силою. Лев в ангельському вигляді ©

І хоча використання тієї ж музики по ряду причин досить ризиковано, але дає можливість наочно побачити, наскільки Юзуру виріс в технічній і компонентної складових катання.

Єдине, що пов'язує три версії програми - приголомшлива музика Шопена. У порівнянні з другою версією "Балади" змінилася композиційна структура програми:

1. Каскад 4Т + 3Т перенесений на другу половину програми і виповнюється 5-м (і останнім стрибковим) елементом.

2. Дзига зі зміною ноги CSSp перенесений в першу половину програми на місце ЛІБЄЛ FCSp. Остання зайняла місце каскаду в попередній версії програми.

3. Після отриманої травми від 4Lo в якості сольного стрибка з кроків на ОІ довелося відмовитися (велике навантаження на праву гомілку при відриві) і знову замінити його 4S.

Інша розстановка трьох елементів з семи спричинила за собою зміни малюнка програми і коньковой хореографії:

1. Ускладнені заходи на все стрибкові елементи. На всіх - складні або комбінаційні заходи і кроки безпосередньо перед стрибком, сольний четверний стрибок і потрійний аксель, крім того, мають незвичайні виїзди.

2. Абсолютно нова гребенева хореографія між елементами в середині програми (від дзиги зі зміною ноги до каскаду в другій половині). При цьому коньковие зв'язки використовуються як основний засіб інтерпретації музики (та сама горезвісна "гребенева подача" програми, про яку так багато говорять, але яка в дійсності так рідко зустрічається в чоловічому одиночному катанні). Різноманітність і складність зв'язок підібрані з урахуванням загальної тональності програми.

Музична структура програми включає три музичних фрагмента:

1. Вступ

Спокійна і розслаблююча мелодія на початку з поступовим наростанням (посиленням) звучання (при послідовному виконанні двох обертань) до кінця музичного фрагмента на дзизі зі зміною ноги (4S - FCSp - CSSp).

2. Розвиток (- 3А - 4Т + 3Т).

Сама тиха і заспокійлива частина Балади звучить на початку музичного фрагмента (як крапель або звуки дощу). Захід на центральний елемент програми - 3А і сам стрибок виконуються при поступовому ослабленні звучання до майже повного зниження музичної тональності безпосередньо на самому стрибку, сповненого точно в акцент на стику двох музичних фраз. Але до каскаду інтонація і темп музики змінюються, тональність і емоційність посилюються. Сам каскад, виконаний при максимальному посиленні звучання фрагмента чудово підкреслює музичну структуру цієї частини програми.

3. Кульмінація всієї програми (доріжка кроків StSq і фінальне комбіноване обертання CCoSp) під звуки найшвидшого і емоційного фрагмента Балади.

Відео прокату на каналі Olympic channel

протокол прокату

Початок програми і перші фортепіанні акорди. Голова Юзуру опущена, очі закриті. Тиша і спокій, наповнені внутрішньою силою ...

Я відчуваю цю музику немов своє дихання (с) Юзуру Ханю, шоу FaOI 27.05.2017

2017

Ханю є єдиним фігуристом, який може стояти на льоду, абсолютно нічого не роблячи, але при цьому повністю володіючи аудиторією (с) Курт Браунінг

Перше рух - легкий поворот голови. Дуга LFO, трійка LFO (точно в ноту), підсікання, чоктав RBO / LFI (крок виконаний точно в музичний акцент), дужка LFI (поворот виконаний точно в ноту, а дуга виїзду LBO на музичну паузу в кінці першого такту музичної фрази), схрещений крок LBO / RBI точно на початку другого такту музичної фрази, перехід на хід вперед RBI / LFO, вальсова трійка LFO, ріттбергерная трійка RBO, дві підсічки.

Шассе LBO / RBI, дуга з піднятими руками на стику другого і третього тактів музичної фрази, де хореографічний акцент зроблений на русі обох рук вгору. Підсікання на початку третього такту, що збігається з початком заходу на сольний четверний стрибок - 4S : Гак RBI (замість виконуваного раніше чоктав LBO / RFI) - викрюк RFI - чоктав RBI / LFO - вальсова трійка LFO - трійка RBO - кораблик RFI / LBI (елемент і рух рук вгору хореографічно обіграють кінець третього такту музичної фрази) - рітбергерная трійка RBO . Кораблик на заході і ріттбергерная трійка, з якої виповнюється стрибок, гармонійно виконані на стику третього та четвертого такту музичної фрази.

Кораблик на заході і ріттбергерная трійка, з якої виповнюється стрибок, гармонійно виконані на стику третього та четвертого такту музичної фрази

Всі рухи на заході музично акцентовані, а коньковие зв'язки виконані в такт від першого кроку до самого стрибка і збігаються з фразировкой музики: візит / стрибок / виїзд виконані на два такту музичної фрази, які хореографічно з'єднані і обіграні корабликом. Сам стрибок виконаний в повній гармонії з музикою - на мелодійної вершині музичної фрази як легкий вдих (на відриві) і нечутний видих (на приземленні).

Позитивні критерії виконання стрибка:

1) складний візит (комбінаційний - складні кроки і повороти + елемент фігурного катання);

2) чітко розпізнаються кроки безпосередньо перед стрибком;

3) хороша висота і довжина;

4) хороша плавність від в'їзду до виїзду;

5) виконання елемента без зусиль;

6) хороша позиція на приземленні і незвичайний виїзд;

7) відповідність музичної структурі (візит / стрибок / виїзд гармонійно вписані в музичну структуру програми).

Елегантний виїзд з стрибка хореографічно обігрує закінчення музичної фрази і підкреслює стилістику програми: кораблик RBO / LFO (з піднятими над головою руками) з переходом в кораблик RBI / LFI (з плавним рухом обох рук вниз точно в такт).

Ханю дуже музикальний. Він дуже добре відчуває програму. У нього приголомшлива пластика і при цьому найчистіші стрибки, речі, здавалося б, несумісні (с) Е.А. Чайковська, журнал МФК № 9

Чайковська, журнал МФК № 9

Подальший перехід до обертання в ЛІБЄЛ виповнюється під фортепіанний програш в кінці музичної фрази: підсікання, моухок RBI / LFI, широкий крок LFI / RFI, трійка RFI. Сполучні кроки і пластика корпусу і рук Юзуру (особливо м'який жест лівою рукою перед собою) підкреслюють музичну фразіровку і визначають хореографічний перехід між елементами (від виїзду з стрибка до заходу на обертання).

Стрибок в обертання і приземлення в ЛІБЄЛ точно збігаються з початком нової музичної фрази. Саме обертання FCSp буквально розкладено по складним позиціях на музичні такти. Інтерпретація музики (відображення музичних акцентів) посилюється приголомшливою роботою рук в кожній позиції протягом усього обертання.

Риси складності обертання:

1) складний візит стрибком (бедуїнський);

2) складна варіація ЛІБЄЛ (вгору);

3) складна варіація ЛІБЄЛ убік (із захопленням) "кільце";

4) 8 оборотів без зміни складної позиції (в "кільці").

Разом обертання 4-го рівня.

Позитивні критерії виконання обертання:

1) хороша швидкість і прискорення;

2) хороша центрування;

3) збалансованість у всіх позиціях;

4) хороший контроль у всіх фазах;

5) хороша, сильна позиція;

6) відповідність музичної структурі (зміна позицій повністю збігається з музичної фразировкой, зміна ноги виконана на сильну частку на початку музичного такту, акцентована робота рук протягом всього обертання).

Дивовижно працюють руки протягом усього обертання. М'який жест на початку обертання стає більш акцентованим з посиленням музичних інтонацій при переході до обертання в позиції "кільце". Руки плавно піднімаються в позиції "ЛІБЄЛ вгору", потім в цій же позиції долоні піднятих рук м'яко опускаються вниз; в складній позиції "кільце" ліва рука злітає вгору, на наступний такт опускається, потім знову піднімається і долоню стискається в кулак на сильну частку, немов вбираючи в себе ці ноти, далі долоню розтискається і рука м'яко опускається одночасно із закінченням обертання.

Гарний вихід з обертання з піднятою правою рукою і опусканням вільної ноги.

Посилення звучання і збільшення емоційності музики на виході з обертання в ЛІБЄЛ хореографічно підкреслені коньковимі зв'язками до заходу на обертання в дзиги зі зміною ноги.

Музично виконаний Дужковий крок, перехід на хід вперед RBI / LFO, широкий крок, трійка RFI, трійка RBO і візит через хитку ЛІБЄЛ (на посилення звучання на початку нової музичної фрази) на дзига зі зміною ноги.

Найулюбленіше і коронне обертання Юзу - дзига зі зміною ноги CSSp виконано на посиленні музичного фрагмента і є кульмінацією першої половини програми.

Хитна ЛІБЄЛ на заході і саме обертання виконані під фортепіанний програш з посиленням тональності музики. Збільшення швидкості обертання і хореографічна робота рук підсилюють акценти і відображають фразіровку музики.

Риси складності обертання:

1) складний візит (коливається ЛІБЄЛ);

2) складна варіація дзиги "нога вперед" (виконана послідовно в двох складних варіантах позиції - "складка" і "з захопленням" коника вільної ноги);

3) складна варіація дзиги (нога убік);

4) складна варіація дзиги (нога назад).

Для будь-якого обертання зі зміною ноги максимальне число рис, які можна отримати за обертання на одній нозі, дорівнює двом. Вимога виконано (дві позиції виконані на правій нозі, дві - на лівій). Обертання 4-го рівня.

Позитивні критерії виконання обертання:

1) хороша швидкість і прискорення;

2) хороша центрування;

3) збалансованість у всіх фазах;

4) хороша сильна позиція у всіх фазах;

5) хороший контроль у всіх фазах;

6) відповідність музичної структурі (збіг і збільшення швидкості виконання пропорційно посиленню тональності і темпу музики; дивовижна робота рук - співаючі руки © у всіх позиціях: руху лівою рукою вгору в складній варіації "нога вперед", безперервні м'які рухи руками в двох останніх складних варіаціях на лівій нозі, що обіграють посилення музичних інтонацій).

Відмінною рисою всіх обертань Юзуру є ускладнення у вигляді роботи рук. Звідки така увага фігуриста до деталей, що підкреслює музичні акценти і нюанси, захоплює.

Початок другої половини програми збігається з початком другого музичного фрагмента. Темп і тональність музики змінюються. Тиша, спокій і умиротворення в музичних інтонаціях повністю відображені в катанні Юзуру і коньковой хореографії.

Transitions (зв'язки між елементами) виконуються плавніше і м'якше, просторова хореографія стає більш стриманою, що повністю відображає музичні інтонації цієї частини Балади. Інша, мабуть, недоречно, оскільки фортепіанна музика вимагає точності і делікатності в вираженні, а у кроків також як і у стрибків є свій ритм (с).

Трійка RBO, проїзд на двох ногах з витонченим акцентованим рухом рук, перехід на хід назад RBO / LBI, дуга RBO з м'якими рухами лівої руки і вільної ноги, крос рол RBO / LBO з рухом рук вгору, перетяжка LBO / LBI, шассе LBI / RBO, дуга RBO з м'яким рухом руками в боки і вниз точно в момент виконання повороту під фортепіанний програш, ріттбергерная трійка RBO (поворот з рухом вільної ноги виконаний точно в ноту на стику двох музичних фраз - один з найулюбленіших моментів в програмі). Викрюк RBO (точно в музичний акцент), трійка RFO.

Початок нової музичної фрази збігається з початком заходу на центральний елемент програми - 3А, а її закінчення - з виконанням самого стрибка (на мелодійної вершині).

Підсікання, викрюк RBI, моухок RFI / LBI, дві підсічки. Чоктав LBO / RFI / LBO - викрюк LBO - трійка LFO - перетяжка LBI / LBO - схрещений крок LBO / RBI - шассе RBI / LBO - викрюк LBO - .

Стримані і легкі жести і по-котячому м'які руху Юзуру при заході на стрибок під ніжні фортепіанні акорди, звуки яких немов накочуються хвилями, відмінно підкреслюють музичну структуру при виконанні елементу.

Весь візит виконаний точно під згасаючі акорди фортепіано (викрюк безпосередньо перед стрибком ніби сам поет), стрибок - на останній акорд в кінці музичної фрази, а приземлення - при майже повній зниженні тональності, хореографічно підкреслюючи таким чином все ньюанси музичної фрази. Забуваєш дихати при вигляді такої приголомшливої ​​гармонії катання і музики. Чудово поставлено і виконано.

Хореографічно і мелодійно 3А є тут центральним елементом програми і воістину королівським стрибком, як назвав його один з перших тренерів Юзуру Шоічіро Цудзукі.

Я настільки полюбив катання, як я люблю його зараз, саме завдяки Акселю, якби не він, я б не переміг на чемпіонаті Японії серед Новіс. Ймовірно, якби не він, я б не міг кататися з такою впевненістю (с) інтерв'ю після КП на ОІ 2018

Позитивні критерії виконання стрибка:

1) складний візит;

2) чітко розпізнаються кроки безпосередньо перед стрибком;

3) хороша висота і довжина;

4) хороша плавність від в'їзду до виїзду;

5) хороша позиція на приземленні і незвичайний виїзд (перетяжка-викрюк);

6) виконання без зусиль;

7) відповідність елемента музичної структурі (як самого стрибка, так і коникових зв'язок на заході / виїзді).

Його потрійний аксель сам по собі виправдовує ціну квитка на всі змагання (с) Анджело Дольфін

Виїзд з потрійного акселя збігається з початком нової музичної фрази. Далі йде поступове наростання емоційної тональності в музиці до самого фіналу програми.

Перетяжка RBO / RBI, викрюк RBI, твізл RFI (з піднятою правою рукою), трійка RFI точно в акцент, вальсова трійка LFO (з переходом на хід назад назовні вільної ноги RBO), перетяжка RBO / RBI, музично акцентований викрюк RBI, трійка RFI (з акцентованим, але таким природним рухом правою рукою над головою), вальсова трійка LFO (з переходом на хід назад назовні вільної ноги RBO).

Моухок RBO / LFO на початку нового такту музичної фрази, гак LFO (поворот виконаний точно в музичний акцент), ріттбергерная трійка в кінці музичної фрази.

Початок заходу на каскад композіційно обіграно новим тактом Музичної фрази. Три підсічкі, перехід на Хід вперед, трійка LFO (з піднятою правою рукою) - трійка LBI - трійка LFO - 4Т + 3Т (Ріппон). Конькові зв'язки на заході (стрімкі багаторазові трійки) і кожен стрибок каскаду дивовижно вписані в музичну структуру Балади на мелодійної вершині: відрив доводиться на сильну частку, приземлення - на нижчу. Рух рук вниз після Ріппон на виїзді з другого стрибка виконано точно в музичний акцент. Виїзд з каскаду і перехід до гребеневим зв'язкам між елементами хореографічно збігається з кінцем музичної фрази. Приголомшлива глибина інтерпретації при виконанні складного елемента.

Позитивні критерії виконання каскаду:

1) складний візит;

2) чітко розпізнаються кроки безпосередньо перед стрибком;

3) важка варіація положення в повітрі (Ріппон на 3Т);

4) хороша висота і довжина;

5) хороша плавність від в'їзду до виїзду (каскад виконаний без втрати ритму між стрибками);

6) хороша позиція на приземленні (рух рук і положення вільної ноги);

7) виконання елемента без зусиль;

8) відповідність музичної структурі (як самого каскаду, так і коникових зв'язок перед ним).

Конькові зв'язки від виїзду з каскаду до зупинки на початку доріжки кроків виконуються на фортепіанний програш в кінці другого музичного фрагмента і хореографічно об'єднують два елементи програми - каскад і доріжку кроків.

Перехід на хід вперед на початку нової музичної фрази, вальсова трійка LFO, Ойлер RBO / LBI, шассе LBI / RBO, твізл RBO з переходом в бауер на внутрішніх ребрах RFI / LBI з м'якими рухами тіла і рук, перехід на хід назад RBO / LBI і хореографічна пауза на кордоні двох музичних фрагментів (і фраз) на початку доріжки кроків.

Початок доріжки кроків хореографічно збігається з початком нової музичної фрази і заключного третього музичного фрагмента. Темп музики наростає з початком кульмінації програми - легкої та одночасно стримано-сильною доріжки кроків StSq.

Вона у нього дійсно віртуозна, ідеально вписана в музику (с) А. Дольфін

Юзуру широко розводить руки в сторони і стискає долоні.

Юзуру широко розводить руки в сторони і стискає долоні

Схрещений крок RBO / LBI

Шассе LBI / RBO (з рухом торсу)

Чоктав RBO / LFI пр / ч (з рухами торса і рук)

Чоктав LFI / RBO п / ч (з рухами торса і рук)

Перетяжка RBO / RBI (з рухами рук)

Петля RBI п / ч (з рухами торса, рук і голови)

Шассе RBI / LBO (з рухами торса і рук)

Дужковий крок п / ч (з рухами торса і рук)

Зубцову подприжка пр / ч (з рухами торса, голови і рук), виконана точно в музичний акцент в кінці музичного такту

Твізл RFI пр / ч

Крюк RBO пр / ч

Викрюк RFO пр / ч

Комбінація з трьох складних поворотів на правій нозі виповнюється протягом одного такту музичної фрази, із закінченням якого збігається виконання наступного за ним схрещеного кроку RBO / LBI (з рухами торса, голови і рук точно на останній акорд музичної фрази)

Зубцову подприжка п / ч (з рухами голови і рук) на мелодійної вершині наступного музичного такту. Музичні акценти відмінно розставлені збігаються з хореографічними - Юзу рухається вгору на високій ноті, а приземляється при русі музики вниз.

Музичні акценти відмінно розставлені збігаються з хореографічними - Юзу рухається вгору на високій ноті, а приземляється при русі музики вниз

Перебігання в характері музики

Дужка LFI пр / ч з широким рухом рук

Схрещений крок LBO / RBI

Шассе RBI / LBO

Крюк LBO п / ч

Шассе LFO / RBI

Викрюк RFI п / ч

Шассе RBI / LBO (рухом голови і рук)

Перехід на хід вперед п / ч (з рухами торса і рук)

Зубцову крок з переходом на хід назад п / ч

Перехід на хід вперед RBI / LFO (з рухами торса і рук)

Трійка LFO пр / ч, що переходить в бауер на внутрішніх ребрах LBI / RFI з новим "закутує" рухом торсу, рук і голови

Який краси катання! Яке дихання в цьому катанні ... (с) Т.А. Тарасова, КП на ОІ 2018

Після бауера виповнюється конькова зв'язка з кроків і поворотів , Ідеально вписана в музичну структуру:

Зубцову подприжка п / ч (з рухами рук і голови вгору) точно в музичний акцент на верхній ноті (сильну частку);

Джаксон (перехід на хід назад LFO / RBO п / ч - накрити лівої RBO / LBI)

подприжка п / ч (з рухами рук і голови) точно в музичний акцент на верхній ноті (сильну частку);

Джаксон (перехід на хід назад LFO / RBO п / ч - накрити лівої RBO / LBI)

трійка LBI пр / ч (з рухом головою і розкриттям рук)

трійка LBI пр / ч (з рухом головою і розкриттям рук)

Далі Юзуру переходить на праву ногу і під чудовий фортепіанний програш виконує твізл RFI пр / ч в 4 обороту (з рухами голови і рук), точно вписаний на посилення музичної фрази фортепіанного програшу і переходить в бауер RFI / LBI (з рухами торса, рук і голови). Повний збіг музичних і хореографічних акцентів.

Його доріжка кроків - це сама музика. Воістину чудово! (с) Йосіко Кобаясі, президент ффкЯ

Чоктав LBO / RFI п / ч (з рухами рук і торсу)

Широкий крок RFI / LFI

Твізл LFI п / ч

Викрюк LBO пр / ч

Петля LFO пр / ч

Зміна ноги і трійка RFI пр / ч.

Заключна комбінація з трьох складних поворотів і фінальні кроки доріжки хореографічно підсилюють музичну структуру заключній частині Балади.

Таблиця складних кроків і поворотів StSq

Схема доріжки кроків

* Жовтий - пр / ч, блакитний - п / ч

Риси складності доріжки кроків:

1. Чи зараховуються чисто виконані 2 чоктав (п / ч і пр / ч), 2 крюка (п / ч і пр / ч), 2 викрюка (п / ч і пр / ч), 2 петлі (п / ч і пр / ч), 2 твізла (п / ч і пр / ч), 1 дужка (п / ч і пр / ч). Разом 11 складних поворотів і кроків.

П'ять типів складних поворотів і кроків виконані в обох напрямках (п / ч і пр / ч).

Це відповідає критерію «складність» (complexity), максимальний рівень доріжки 4-й.

2. Обертання в обох напрямках (за годинниковою і проти годинникової стрілки) з повним поворотом тіла (хоча б 1/3 малюнка в сумі в кожному напрямку обертання) більш ніж достатньо. Риса зараховується.

3. Використання рухів тіла протягом хоча б 1/3 малюнка (роботи рук, голови та торсу більш ніж достатньо). Робота корпусу і рук рівномірно розподілена по малюнку доріжки як між комбінаціями складних поворотів, так і при виконанні самих комбінацій. Риса зараховується.

4. Виконані дві різні комбінації з трьох складних поворотів на різних ногах (перша - на правій, друга - на лівій нозі). Обидві комбінації виконані з чітким ритмом під час виконання доріжки. Для заліку риси складності потрібно виконати дві різні комбінації з трьох складних поворотів на різних ногах. На кожній нозі вважається тільки перша комбінація, яку намагаються виконати. Ці вимоги виконані. Риса зараховується.

Разом доріжка кроків 4-го рівня.

Позитивні критерії виконання доріжки:

1) хороші енергія і виконання;

2) хороша швидкість і прискорення під час виконання;

3) використання різноманітних кроків при виконанні доріжки (використані всі типи складних кроків і поворотів, а також різноманітні кроки і зв'язуючі елементи);

4) хороший контроль і участь всього тіла при виконанні кроків;

5) незвичайність і оригінальність (так звані features (фичи) у вигляді подприжек і корабликів в різних варіаціях і поєднаннях - трійка і твізл з переходом з бауер, багатооборотний твізл);

6) виконання доріжки без видимих ​​зусиль;

7) елемент підкреслює музичну структуру (музичні акценти повністю збігаються з хореографічними, руху тіла, голови і рук відповідають характеру і стилю музики і підкреслюють музичну структуру).

Перехід на хід вперед до виконання фінального комбінованого обертання зі зміною ноги CCoSp, виконуваного під заключні акорди Балади. Захід на обертання і прийняття базової позиції ЛІБЄЛ виконані на стику двох музичних фраз заключного фрагмента "Балади".

Риси складності обертання:

1) зміна ребра в ЛІБЄЛ (з внутрішнього на зовнішнє);

2) складна варіація обертання стоячи ( "А-спин");

3) складно не-базова позиція;

4) складна варіація стоячи ( "гвинт").

У комбінованому обертанні виконані всі три базові позиції: ЛІБЄЛ, сидячи (дзига) і стоячи (простий дзига був виконаний на другій нозі). Використано три риси складності (не була зарахована риса "зміна ребра в ЛІБЄЛ з внутрішнього на зовнішнє", так як Юзуру після зміни виконав близько півтора оборотів замість двох мінімально необхідних).

Для будь-якого обертання зі зміною ноги максимальне число рис, які можна отримати за обертання на одній нозі, дорівнює двом. Це вимога виконана (дві позиції виконані на лівій нозі, дві - на правій). Разом обертання 3-го рівня.

Позитивні критерії виконання комбінованого обертання:

1) хороша швидкість і прискорення;

2) хороша центрування;

3) збалансованість у всіх позиціях;

4) оригінальність (наприклад, варіація виконання не-базової позиції);

5) хороший контроль у всіх фазах;

6) хороші сильні позиції;

7) відповідність музичної структурі (прийняття базової позиції в ЛІБЄЛ і різкий рух правою рукою уздовж лінії тіла, а лівої вниз в ЛІБЄЛ, зміна ребра в ЛІБЄЛ, зміна позицій з простого дзиги на НЕ-базову, а потім на "гвинт" вписані в музичні акценти і підкреслюють структуру фінальної частини твору; точне рух лівої руки вгору в гвинті на сильну частку на передостанньому акорді "Балади").

Заключний акорд і прекрасний жест диригента після виконання музичного твору у фінальній позі.

Юзуру диригував і глядачами, і суддями (с) Б. Орсер, інтерв'ю після КП на ACI 2017

Неможливо не погодитися з думкою Стефана Ламб'єля, висловленому в інтерв'ю "Р-спорту" після Rostelecom Cup 2017: "Коротка програма Ханю на музику Шопена стала набагато більш зрілою і, відповідно, цікавою."

На мій погляд, в цьому сезоні Юзуру представив кращу версію своєї "Балади". У цій музиці є і заспокійлива тиша, і поступове наростання від повного спокою, тиші і безтурботності до емоційного вибуху. Протягом усієї програми Юзуру висловлює характер і стиль музики, відображає в рухах і катанні все ньюанси музичних фраз і зміну ритму, демонструє легкість і впевненість виконання елементів і досконалість злиття музики і форми.

Юзуру завжди відрізнявся дуже тактовним і дбайливим ставленням до музичного матеріалу своїх програм і вражаючим почуттям музики. Тому програма сприймається так органічно, елементи точно і тонко вписані в музичну і хореографічну структуру, а не є чужорідним тілом. Кроки, рухи - все в музику. І нічого не можна пропустити і, тим більше, спростити, інакше програма втратить тонкість, кришталеві і легкість.

Ось така вона, незабутня Балада Шопена ... Емоції приголомшливою глибини і сили дарує Юзуру своїм катанням. Не думала, що зможу полюбити Баладу Шопена ще сильніше, але Юзуру просто не залишив мені вибору.

I'm back (с)

З повагою, Юлія.

Використано цитати з інтерв'ю Юзуру Ханю (переклади Анни Замотаєва і Євгенії Мітрофанової).