Залізниці Росії

  1. Характеристика залізничної сфери
  2. Які поїзди використовуються


Залізнична система Росії забезпечує якісні вантажні і пасажирські перевезення. Роком її виникнення вважається 1837, коли перші шляху були прокладені між Царським селом і Санкт-Петербургом. Сьогодні залізниці Росії утворюють щільну сітку, яка охоплює всю територію країни. Протяжність доріг цієї системи складає приблизно 86 151 км.

Характеристика залізничної сфери

В нашій державі пасажирські перевезення здійснюються більш інтенсивно, ніж у багатьох інших країнах. У Росії діє 510 вокзалів, серед яких 45 мають найважливіше значення. Залізничний транспорт РФ - це найбільша в світі мережа залізниць, поступається по протяжності США. Сьогодні електрифіковано більше половини шляхів - 43 тисячі км, що ставить Росію на перше місце серед інших країн. Є думка, що залізнична система є безперспективною галуззю народного господарства. Насправді для економіки РФ вона має найважливіше значення. По залізницях відбувається транспортування вантажів і пасажирів. Завдяки їм багато підприємств можуть повноцінно працювати. Своєчасна доставка вантажів - це важлива складова діяльності промислових виробництв.

Найбільш великою і відомою залізничною компанією країни виступає ВАТ «Російські залізниці». Ця організація утворилася в 2003 році і продовжує успішно функціонувати. До складу компанії входить сімнадцять залізниць. Близько 20% доходу РЖД йде державі (приблизно 180 млрд. Рублів на рік). Крім філій в компанії є дочірні організації, що забезпечують пасажирські та вантажні перевезення. У передмістях повідомлення відбувається завдяки пасажирським приміським компаніям, які були утворені спільно суб'єктами федерації і РЖД.

Які поїзди використовуються

Кількість залізниць в країні продовжує збільшуватися. Уряд планує поступово замінити старі шляхи на нові, а також провести повну заміну рухомого складу. Після поновлення залізнична сфера зможе функціонувати на новому рівні і забезпечувати високоякісне обслуговування. Інформацію про потяги і квитках можна взяти на сайті ВАТ «РЖД» - rzd.ru.

В даний час на російських залізницях використовуються вагони, локомотиви та спецтехніка, які були зроблені в СРСР. Нова техніка виробляється під контролем державного Уралвагонзавода і приватних підприємств (група Сінара, Трансмашхолдинг). З 2009 р по лінії Москва - Санкт-Петербург почалася експлуатація швидкісних поїздів, створених Siemens. Для маршруту Санкт-Петербург - Гельсінкі РЖД планувала закупити склади виробництва Alstom.


Автор: ВОтпуск.ру
Дата публікації: 27.07.2015


фотографії

Популярні статті