«За всіма ознаками ціни транспортних послуг зростуть десь відсотків на 20 мінімум»

  1. Транспортники ПРОСЯТЬ НОВОГО НАРАДИ З нафтовиками
  2. «СЕЙЧАС ДЕЯКІ ПРОДАВЦІ використовуються додаткові КОЕФІЦІЄНТ - 1,5 ВІДСОТКА ЗА ОБСЛУГОВУВАННЯ»

19.12.2018

«Пакт Козака» призвів до того, що «Татнефть», ТАИФ і інші постачальники палива відіграються на юросіб. Раніше були знижки, тепер - націнки

Скасування корпоративних знижок на паливо стала тільки одним з каменів, які полетіли в перевізників: новий рік відзначиться скасуванням пільг на транспортний податок, підвищенням тарифу на «Платон» і зростанням ПДВ до 20%. Відповідати транспортні компанії Татарстану намір зростанням цін на свої послуги, причому різким - занадто довго терпіли. Слідом виростуть ціни на все, що вони возять, попереджають експерти.

Витрати на паливо займають не менше 30% в собівартості послуг професійних автоперевізників, а через жорсткість корпоративних програм в листопаді ці витрати зросли в середньому на 30% Витрати на паливо займають не менше 30% в собівартості послуг професійних автоперевізників, а через жорсткість корпоративних програм в листопаді ці витрати зросли в середньому на 30%

Транспортники ПРОСЯТЬ НОВОГО НАРАДИ З нафтовиками

Представники асоціації транспортно-логістичних, виробничих і торгових компаній звернулися з листом до прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва. У повідомленні йдеться про те, які наслідки наздоженуть споживчий ринок через жорсткість умов з купівлі корпоративними клієнтами палива у нафтових компаній. Як повідомив « Коммерсант », Лист підписали, зокрема, керівники національної спілки експертів в сфері транспорту і логістики (Сел), асоціації компаній роздрібної торгівлі (АКОРТ),« Руспродсоюза ».

Автори звернення, датованого 14 грудня вказують на те, що витрати на паливо займають не менше 30% в собівартості послуг професійних автоперевізників, а через жорсткість корпоративних програм в листопаді ці витрати зросли в середньому на 30%. Асоціації підкреслюють, що транспортні компанії працюють на висококонкурентному і низькомаржинального ринку і не зможуть утримувати ціни при такому зростанні собівартості. Вони пророкують зростання вартості транспортних послуг як мінімум на 10%, що позначиться і на роздрібних цінах на товари. Автори звернення попросили Медведєва доручити провести зустріч з паливними компаніями для обговорення ситуації і умов співпраці.

Нагадаємо, про замороження роздрібних цін на паливо було оголошено 31 жовтня після екстреної наради під керівництвом віце-прем'єра Дмитра Козака за участю всіх великих нафтових компаній Росії, включаючи «Татнефть» і ТАИФ. За підсумками зустрічі уряд і нафтовики підписали угоду про стабілізацію цін, яке передбачало заморозку оптових цін на бензин і дизпаливо на рівні червня 2018 року, щонайменше до квітня 2019 го (без урахування підвищення ПДВ), проте заткнути фонтан прорвало в іншому місці - буквально через кілька днів стало відомо про те, що нафтовики запустили процес прихованого підвищення цін на роздріб, скасувавши знижки для корпоративних клієнтів.

У бесіді з кореспондентом «БІЗНЕС Online» директор із зовнішніх зв'язків АКОРТ Роман Чернігівців запевнив нашого кореспондента, що відповіді від уряду РФ на звернення асоціації поки не надійшло.

Про замороження цін на паливо було оголошено 31 жовтня, але буквально через кілька днів стало відомо про те, що нафтовики запустили процес прихованого підвищення цін на роздріб, скасувавши знижки для корпоративних клієнтів Про замороження цін на паливо було оголошено 31 жовтня, але буквально через кілька днів стало відомо про те, що нафтовики запустили процес прихованого підвищення цін на роздріб, скасувавши знижки для корпоративних клієнтів

«СЕЙЧАС ДЕЯКІ ПРОДАВЦІ використовуються додаткові КОЕФІЦІЄНТ - 1,5 ВІДСОТКА ЗА ОБСЛУГОВУВАННЯ»

Експерти, опитані кореспондентом «БІЗНЕС Online», поскаржилися на те, що ТАИФ і «Татнефть» вже місяць як скасували знижки для корпоративних клієнтів. Деякі продавці палива пішли ще далі - ввели додатковий коефіцієнт на обслуговування. «Якщо раніше за договором з якимось паливним оператором можна було економити і отримувати ще відрахування по ПДВ, то зараз економити не виходить, це однозначно: бензин коштує дорожче, ніж фактично, - зауважив у розмові з кореспондентом" БІЗНЕС Online "гендиректор ТОВ" транспортна компанія ЮЛ "Алмаз Міфтахутдінов. - Припустимо, Е100 пропонувала нам "Татнефть" від стовпа (стели АЗС - прим. Ред.) Мінус 1,5 відсотка, але в листопаді-грудні відмінили всі, зараз ціна для нас - плюс 1,5 відсотка (до тієї, що вказана на стелі, - прим. ред.). За кілька місяців ціна палива зросла на 3 відсотки ».

З огляду на це, співрозмовник «БІЗНЕС Online» вказує на те, що ціни для споживачів послуг його компанії виростуть. «Зазвичай ми в жовтні нашим клієнтам повідомляли, які будуть розцінки на наступний рік, в цьому році ми такі розрахунки дати не змогли, тому що самі не знаємо, скільки що буде коштувати, - зізнався Міфтахутдінов. - Чи не знаємо, скільки буде коштувати паливо після Нового року, скільки будуть коштувати запчастини і так далі. Скрізь, де є цей ПДВ, як все піднімуть ціни, ми не знаємо ». Однак перевізник все ж помітив, що ціни на його послуги підвищаться мінімум на 10%. «Будемо відштовхуватися від ринкової ситуації, - зауважив він. - Але все [паливні оператори] повідомляють, що ціни будуть підвищуватися ».

Трохи краще ситуація у некомерційного партнерства «Логістика і автоперевезення Татарстану», чий президент Леонід Штейнберг домігся укладення договору з ТАИФ-НК з максимальними знижками для своїх перевізників. «Ми проводили збори нашого НП - і там були представники ТАИФ-НК, - розповів Штейнберг. - Я зараз не пам'ятаю, на скільки саме відсотків буде знижка, оскільки вже два місяці хворію. А так у них (Таїф - прим. Ред.) Є розуміння, що корпоративним клієнтам треба давати максимальні знижки ».

Втім, перевізник вважає, що до формування корпоративного цінника на паливо слід залучити державу. «Всім виробникам палива повинна бути дана команда - або ФАС це повинен зробити, або хтось ще: не збільшувати на 2-3-4 рубля ціну на паливо, а зменшити на 5 рублів! - вважає президент НП "Логістика і автоперевезення Татарстану". - А то як корпоративні клієнти ми отримуємо знижку в 2 рубля, потім їдемо на Північ, а там ціна на паливо на 6-8 рублів вище. Ось і все: "З привітом, Вася!" ».

«Мало того що ми заправляємося як звичайні роздрібні клієнти, що називається, за ціною стели, - обурюється директор транспортної компанії" Реверс ", керівник комітету з транспорту і логістики ТПП РТ Сергій Сотников, - зараз деякі продавці використовують додатковий коефіцієнт. У деяких організаціях півтора відсотка беруть за обслуговування ». Компанія Сотникова основний обсяг палива набувала у «Татнефти» зі знижкою в 5%, але після наради у Козака все знижки скасували. «Чи позначилося це на споживачах наших послуг? Звичайно, позначилося, - говорить директор компанії "Реверс. - Ми вже піднімаємо ціни. Нам би хотілося підняти їх відсотків на 10, на 15. Підвищується не тільки ціна палива, але і відсотки по кредитах ростуть, а також ціна запчастин. Плюс зимове підвищення вартості, тому що взимку витрата палива збільшується. Всім піднімаємо по-різному - ми зараз ведемо дуже важкі переговори. З кимось, може бути, доведеться розлучитися, тому що і наші клієнти не можуть піднімати ціни на свої послуги нескінченно - у всіх є цінову межу ».

Наступний рік буде складним, передрікає співрозмовник «БІЗНЕС Online». «Підвищення палива - раз, скасування пільг на транспортний податок для платників - два, підвищення тарифу на" Платон "на наступний рік - три, підвищення ПДВ до 20 відсотків - чотири ... - перерахував він. - Так що за всіма ознаками транспортні послуги зростуть десь відсотків на 20 як мінімум ».

Втім, в компанії «Татнефть» спростували відомості про повне виключення знижок. «Інформація про те, що на АЗС" Татнефть "для корпоративних клієнтів скасували знижки, далека від істини, - розповів кореспонденту нашого видання начальник групи корпоративних продажів ТОВ" Татнафта-АЗС Центр "Олексій Чердаков. - Сьогодні у нас є знижки для корпоративних клієнтів, правда, вони стали менше ». Як пояснив Чердаков, знижкова система прив'язана до закуповуються обсягами, а максимум, на який може розраховувати дуже великий покупець, складає 2%.

Леонід Штейнберг домігся укладення договору з ТАИФ-НК з максимальними знижками для своїх перевізників Леонід Штейнберг домігся укладення договору з ТАИФ-НК з максимальними знижками для своїх перевізників

«У ЛЮДЕЙ НЕМАЄ ГРОШЕЙ ПЛАТИТИ ЗА ПРОЇЗД, А МИ НЕ МОЖЕМО НЕ ПІДВИЩУВАТИ, ТОМУ ЩО САМІ ТОДІ розвалиться»

Микола Тятюшкін - керівник ТОВ «Пасажирські перевезення» (Набережні Челни):

- Сам ТАИФ, хоч і під вивіскою «Автодорстроя» працював, робив нам знижку в межах 2,5 рубля [на літр], але зараз - вже майже два місяці минуло - ніде знижок немає. Вони, правда, пішли по більш хитрому шляху. Видають карту, на цю карту бонуси йдуть. Поки ці бонуси на бак Скоп'є - їх вже відмінили ...

Тому ми і хочемо підняти вартість проїзду. Готуємо тарифне справу. Зараз у нас проїзд в автобусах коштує 22 рубля. Коли до цієї ціни піднімався проїзд, солярка коштувала 34 рубля, а зараз зимова солярка - 45 рублів. На 10 рублів ціна підвищилася! Тому ми хочемо підвищити вартість проїзду для пасажирів до 25 рублів. Але справа ця нешвидка, процедура не з легких. Підвищення на кожен рубль потрібно в тарифному комітеті доводити, збирати папірці та інше. Буквально тиждень тому ми всі ці документи до виконкому подали. Коли він це питання розгляне, я не можу вам сказати.

Якби залишили вартість солярки на рівні 43 рублів, то ми, може бути, і не піднімали б ціни на квитки, адже люди у нас і так невеликі пенсії і зарплати отримують. Але ціна на солярку вже за 45 рублів, хоча їм сказали не піднімати ціну, а вони вже підняли. І їх можна зрозуміти - солярка пішла зимова, її щільність зовсім інша. А скоро і Новий рік настане, після якого їм дозволили підняти ціну. І держава підніме після Нового року на солярку акциз. А якщо держава акциз підніме, то і ціна на солярку піде вперед. І тут що виходить? У людей немає грошей платити за проїзд і за сьогоднішніми цінами, а ми не можемо не підвищувати вартість, тому що самі тоді розвалимося.

Марат Алтинбаев - засновник ТОВ «АлтинТехноТранс»:

- До літа були знижки у Таїф, а потім їх прибрали. «Татнефть», наскільки нам відомо, прибрала їх восени, коли тенденція до підвищення [цін на паливо] пішла. Мабуть, через втручання держрегулювання вони роздрібний ринок не змогли підняти і вирішили відігратися на корпоративних клієнтах, компенсувати це і все знижки прибрали. У «Лукойлу», наскільки я знаю, знижка така досить абстрактна. Боюся помилитися, але [раніше надавалося] до 4-5 відсотків, в залежності від обсягу вибірки.

Якщо брати по категорії «вивезення відходів», там зараз ряд законодавчих змін. Якщо брати по населенню, то там взагалі введено держрегулювання з цього року для регіональних операторів, окремий тариф планується, всі ці ціни на паливо будуть туди вкладатися, тариф стане затверджуватися в держкомітеті за тарифами - там не сильно це вплине, я думаю. А по будівельним, по промислових відходів я не бачу причин для різкого зростання, тому що з ринку ТКО буде видавлена ​​частина компаній і їм доведеться боротися за решту відходи - будівельні та промислові ... І ось ця конкурентна боротьба створить, може, навіть зниження невелике . На тлі підвищення витрат у нас буде нонсенс такий - зниження, але це через специфіку галузі: коли одна монополія видавлює гравців на периферію, то на периферії починається більш жорстка конкурентна боротьба, в першу чергу починають знижувати ціни, звичайно. У частині вивезення відходів на населення це сильно не вплине.

А ось в частині продуктів, товарів першої необхідності, можливо, послуг перевезення людей, перевезення інших вантажів, які не є госрегуліруемимі, підвищення однозначно буде, тому що ринок темп зростання цін стримує. Нагадаю вам, що півтора роки тому ціни на паливо були на 25-30 відсотків нижче. Тобто, по-моєму, в 2016-2017 роках я брав дизпаливо по 34 рубля, зараз воно коштує 43 рубля, а з урахуванням того, що знижки прибрали, - вже близько 45 рублів. Ось уявіть: це 25-30-відсоткове підвищення, а ціни на послуги через підвищення палива сильно не піднімалися. А зараз якраз такий кульмінаційний момент, коли чергове підвищення цін на паливо, перевізники та інші категорії, які залежні від цін на паливо, - вони вже піднімуть [ціни], і піднімуть нормально, в достатній мірі - відіграються за усі попередні рази.

«Чи позначилося це на споживачах наших послуг?
І тут що виходить?