Грузія підпише Угоду про асоціацію з ЄС 27 червня

Грузія і ЄС підпишуть асоціацію / REUTERS

Угода про асоціацію Грузії з Євросоюзом буде підписано 27 червня в Брюсселі, заявив прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі після зустрічі з президентом Європейської Ради Херманом Ван Ромпеєм в Тбілісі.

Про це повідомляє ІА «Новини-Грузія».

Читайте також Євросоюз виділяє по 30 млн євро Грузії та Молдові

«Для нас дуже почесна цей візит. Він підтверджує, що Євросоюз підтримує Грузію в процесі євроінтеграції. Хочу повідомити вам, що ми сьогодні отримали підтвердження щодо того, що угода про асоціацію Грузія підпише 27 червня », - зазначив Гарібашвілі.

«Ми обговорили підготовку до угоди і імплементації угоди про асоціацію, включаючи глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі. Ми підпишемо угоду в Брюсселі 27 червня разом з главами держав і урядів ЄС. Ця важлива віха позначить початок нового етапу в наших відносинах і в історії вашої країни », - заявив Ромпей.

«Угода про асоціацію - це не кінцева мета нашої співпраці», - додав голова Євроради.

Напередодні Ромпей в рамках візиту до Кишинева заявив, що передав прем'єр-міністру Молдови Юрію Лянке запрошення підписати угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС також 27 червня.

З грузинської сторони документ підпише Іраклій Гарібашвілі.

Читайте також Грузія сподівається повернути Абхазію і Південну Осетію

Парафування Угоди про асоціацію Грузії з ЄС пройшло в кінці листопада 2013 року на саміті країн "Східного партнерства" у Вільнюсі. Одночасно було парафовано аналогічну угоду з Молдовою. Остаточне підписання документів планувалося в серпні-вересні, однак потім було пересунути на більш ранній термін. У березні Євросоюз заявив за підсумками саміту, що має намір підписати з Молдовою і Грузією Угоди про асоціацію, що включають в себе пункти про створення зони вільної торгівлі, не пізніше червня.

Минулого тижня Єврокомісія заявила, що виділить Грузії і Молдові за 30 мільйонів євро, які підуть, в тому числі на проведення заходів по впровадженню цієї угоди.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter