ЄС не підпише з Україною угоду про асоціацію в грудні

23 червня 2011, четвер, 12:28 929

2011-06-23T12: 28: 00 + 03: 00 Політика 2018-05-15T09: 22: 09 + 03: 00

Українські Новини

Українські Новини ЄС не підпише з Україною угоду про асоціацію в грудні Українські Новини ЄС не підпише з Україною угоду про асоціацію в грудні

Угода буде підписана не раніше літа 2012 року.

На саміті Україна - ЄС в грудні цього року угоду про асоціацію підписано не буде. Як зазначає видання Deutsche Welle, будуть тільки узгоджені всі принципові моменти. Саму ж угоду буде підписано не раніше літа 2012 року.

Як зазначила адміністратор департаменту політики Європарламенту Інна Кірш, на той час повинні бути узгоджені всі принципові пункти угоди, в тому числі економічний блок, куди входить угода про створення зони вільної торгівлі, блок свободи та безпеки, який стосується безвізового режиму і енергетичний блок питань.

Вона зазначила, що Україна отримала "домашнє завдання" щодо запровадження безвізового режиму, а здійснювати політичні реформи Україні готовий допомогти Євросоюз. Проте, за її словами, залишаються проблемні моменти в торгівлі.

"Україна турбує підхід ЄС в питанні складання машин, - зазначила Кірш. - Там задіяно багато робочої сили, і в української сторони є побоювання, що всі такі заводи повинні будуть закритися. Тому Україна бореться за компроміс у цій сфері".
Разом з тим, ЄС не задовольняють українські квоти в сільському господарстві. Також Кірш відзначила, що для європейців є неприйнятним державне регулювання цін на енергетичному ринку.

Нагадаємо, раніше глава представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що Угода про створення зони вільної торгівлі між Європейським Союзом і Україною не буде підписано у вересні.

"У вересні угоду про створення комплексної зони вільної торгівлі підписано не буде, оскільки до вересня залишається дуже мало часу і залишається кілька моментів, які ще не були остаточно вирішені", - сказав він.