Найбільший в світі алмаз продали задешево за $ 53 млн.

Найбільший в світі алмаз Lesedi la Rona вагою 1109 каратів продали за $ 53 млн, що набагато нижче торішньої оцінки. Про це пише Financial Times .

Придбав камінь британський ювелір Лоуренс Графф.

Фото: twitter.com/GraffDiamonds

У червні 2016 року алмаз розміром з тенісний м'яч був виставлений на аукціоні Sotheby's, і покупці запропонували за нього $ 61 млн, тоді як глава виявила його канадської компанії Lucara Diamond Вільям Лем розраховував виручити як мінімум $ 70 млн.

Кожен карат Lesedi la Rona коштує $ 47,8 тис., Поступаючись як кольоровим, так і безбарвним алмазів, проданим останнім часом на торгах. У травні 2016 року алмаз Constellation (також належав Lucara) вагою 813 карат був проданий за $ 63 млн, або $ 77,5 тис. За карат. У квітні поточного року рідкісний рожевий діамант Pink Star пішов з молотка за $ 71,2 млн ($ 1,2 млн за карат), встановивши новий рекорд ціни на ринку дорогоцінних каменів.

Lucara Diamond один час планувала навіть розпиляти алмаз, щоб продати його дорожче. За словами аналітиків, алмаз був занадто великий для склалася на ринку ситуації, і, щоб камінь був гідно оцінений. Вони вважали, що, "можливо, варто почекати пару років".

Алмаз Lesedi la Rona був знайдений в листопаді 2015 року на родовищі Karowe в Ботсвані, що належить канадській Lucara Diamond Corp. Назва каменю перекладається з мови тсвана як "Наш світ".

Lesedi la Rona зараз є найбільшим алмазом у світі. Він поступається лише здобутому в 1905 році в ПАР алмазу Cullinan ( "Куллінан"), який спочатку мав вагу понад 3106 карат, однак був розколотий на безліч частин.

Раніше "Країна" повідомляла, що світові продажі необроблених алмазів пішли вгору.

також святий отець знайшов в Сьєрра-Леоне гігантський алмаз в 709 каратів.

підписуйся на Країну в Twitter . Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!