Чим відрізняється діамант від смарагду?

Прекрасним подарунком для дівчини в усі часи вважалися ювелірні прикраси. А якщо ювелірну прикрасу з дорогоцінним каменем, то це може бути не просто подарунок, а якийсь символ. Значення символу можна визначити за значенням каменю. Найбільш популярними дорогоцінними каменями можна назвати діаманти і смарагди. Не дивлячись, на майже однакову популярність, у цих двох каменів є явні відмінності.

Не дивлячись, на майже однакову популярність, у цих двох каменів є явні відмінності

Перш за все, різниця в зовнішньому вигляді: діамант - найчастіше прозорий як сльоза, а смарагд - мінерал із зеленим забарвленням. На відміну від смарагду, що має природне забарвлення, насиченість якого визначає вміст окису хрому, діамант може бути пофарбований в жовтий або відтінки коричневого кольору. Наявність забарвлення алмазу залежить від вмісту азоту. Зустрічаються також алмази і зеленого кольору, але така забарвлення часто нерівномірно розподілена по поверхні мінералу і пояснюється вченими впливом на нього радіації.

Смарагд - природний кристал. Як правило, межі смарагду мають грані призми або пинакоида, рідко - діпіраміди. Розмір смарагдів зазвичай невеликий, рідко коли в природі зустрічаються смарагди великих розмірів. Основними родовищами смарагдів є Росія (Урал), Колумбія, Індія, Південна Африка, Північна Америка, Австрія.
На відміну, від природного смарагду, діамант - якщо вдаватися в походження, не камінь, а спосіб обробки алмазу. А ось алмаз - природний мінерал. Відмітна риса алмаза - його твердість, саме завдяки їй, цей мінерал використовується в металообробній промисловості.

Діамант вважається не тільки естетично красивим прикрасою, але і засобом накопичення Діамант вважається не тільки естетично красивим прикрасою, але і засобом накопичення. Між іншим вартість діаманта може бути менше вартості смарагду. Цей варіант можливий у тому випадку, якщо смарагд ідеальної забарвлення, без будь-яких вкраплень. Чистий кристал смарагду може коштувати 5000 доларів за карат, а мінімальна вартість діаманта - 4000 доларів за карат. Справа в тому, що смарагди практично завжди мають розколи або тріщини, їх обробляють маслами або смолами, які дають можливість на деякий час приховати дефект. Але масло випаровується через кілька років і дефекти виявляються. Тому варіант, коли смарагд ідеальний і може коштувати дорожче діаманта - вкрай рідкісний.

Таким чином, відмінності між смарагдом і діамантом можна визначити навіть візуально, не вдаючись у тонкощі походження і складу каменів.

Голосуй зірками за статтю!