Не всі мобільні додатки однаково корисні

 1. Продуктові мережі
 2. Гіпермаркети та супермаркети - поле експериментів
 3. Оцінок в Play Маркет: 5833, середня 3,5. Завантажень: від 100 тис. До 500 тис.
 4. Оцінок в Play Маркет: 10591, середня 3,0. Завантажень: від 1 млн до 5 млн.
 5. Оцінок в Play Маркет: 437, середня 2,9. Завантажень: від 50 тис. До 100 тис.
 6. Оцінок в Play Маркет: 345, середня 3,3. Завантажень: від 10 тис. До 50 тис.
 7. Оцінок в Play Маркет: 302, середня 4,1. Завантажень: від 10 тис. До 50 тис.
 8. Оцінок в Play Маркет: 1896, середня 4,4. Завантажень: від 50 тис. До 100 тис.
 9. Оцінок в Play Маркет: 11, 456, середня 3,7. Завантажень: від 1 млн до 5 млн.
 10. Оцінок в Play Маркет: тисяча сто двадцять два, середня 3,4. Завантажень: від 100 тис. До 500 тис.
 11. Оцінок в Play Маркет: 53818, середня 4,1. Завантажень: від 1 млн до 5 млн.

Сучасна людина практично не розлучається зі своїм смартфоном протягом дня - з його допомогою більшість з нас не тільки спілкуються, шукають потрібний магазин, товар, але і роблять покупки. І ті з роздрібних мереж, хто до сих пір не приділив належної уваги мобільному додатку - можуть втратити ще одну можливість заволодіти увагою аудиторії.

Retail Retail.ru подивився, як російські мережі використовують мобільні додатки і протестував деякі з них, порівнявши переваги і недоліки. Кожна програма було встановлено і перевірено на одному і тому ж пристрої.

Продуктові мережі

Здавалося б, великі рітейлери з їх можливостями і бюджетами не залишать регіональних мережах жодного шансу при порівнянні їх мобільних додатків. Однак в цьому протистоянні не все так просто. Деякі регіональні мережі не тільки не відстають, але навіть перевершують федеральних рітейлерів.

Гіпермаркети та супермаркети - поле експериментів

Для них мобільний додаток - це ще один шанс виділитися на тлі конкурентів, тому мережі намагаються забезпечити його унікальними функціями, що полегшують життя користувача, щоб мобільний додаток являло собою не просто каталог акцій, а корисний і ефективний інструмент при здійсненні покупок.

Наприклад, додаток «Перехрестя» замінює пластикову картку лояльності та розширює її можливості Наприклад, додаток «Перехрестя» замінює пластикову картку лояльності та розширює її можливості. У ньому можна вибрати улюблені продукти, на які нараховуватиметься більше балів. Крім того, в додатку можна отримати дисконтні купони. Є розділ зі знижками і акціями, інформацією про магазинах, а також можливість створювати списки покупок. Каталогу всіх товарів в цьому додатку немає. Однак є додаткова функція - розділ «Сомельє», де користувач може знайти інформацію про вино і отримати допомогу у виборі.

Оцінок в Play Маркет: 5833, середня 3,5. Завантажень: від 100 тис. До 500 тис.

У «Стрічки» додаток дозволяє отримати інформацію про акції та конкурси, створити список покупок і знайти інформацію про магазини У «Стрічки» додаток дозволяє отримати інформацію про акції та конкурси, створити список покупок і знайти інформацію про магазини. Також вбудований сканер QR-кодів, що зчитує тільки коди, згенеровані «стрічкою» для власних рекламних акцій. Каталогу всіх товарів немає. У цьому додатку також є розділ з вакансіями - таким чином, користувачі можуть вирішити питання з працевлаштуванням. Чи потрібна ця функція постійним покупцям - це вже інше питання.

Карту «Стрічки» можна прив'язати до додатка, але процес реєстрації пов'язаний з певними труднощами. Для реєстрації карти потрібно e-mail, вказаний в анкеті. Багато користувачів були змушені переоформлювати карти, тому що вже давно змінили адресу електронної пошти. Можливість прив'язати карту до номера телефону не передбачена. Основний негатив користувачів сконцентрований саме на процесі реєстрації.

Оцінок в Play Маркет: 10591, середня 3,0. Завантажень: від 1 млн до 5 млн.

«О'кей» - це рідкісний представник великих продуктових ритейлерів, що реалізував в додатку каталог усіх товарів «О'кей» - це рідкісний представник великих продуктових ритейлерів, що реалізував в додатку каталог усіх товарів. Завдяки цьому, через смартфон користувач може замовити доставку товарів додому. Стандартні розділи з акціями, знижками і інформацією про магазинах також присутні. Щоб не складати замовлення кожен раз заново, користувач може створювати шаблони або сканувати штрих-коди придбаних раніше товарів. Але розробники не стали додавати можливість прив'язати дисконтну карту. У відповідь на прохання користувачів, вони пообіцяли реалізувати це в найближчих оновленнях.

Оцінок в Play Маркет: 437, середня 2,9. Завантажень: від 50 тис. До 100 тис.

Компанія Globus, крім стандартних функцій, додала в свій додаток розділ «Рецепти» Компанія Globus, крім стандартних функцій, додала в свій додаток розділ «Рецепти». Кожна страва супроводжується ілюстрованим процесом приготування і списком інгредієнтів, який можна відразу додати в список покупок. Крім того, можна попередньо замовити роли, суші, торти і сирні та рибні асорті. Можливості подивитися весь каталог товарів немає. Прохання створити такий каталог переважає серед відгуків користувачів.

Оцінок в Play Маркет: 345, середня 3,3. Завантажень: від 10 тис. До 50 тис.

Регіональна мережа «Максі», представлена в Вологодської і Архангельської областях 4 гіпермаркетами та 15 продовольчими супермаркетами, в своєму додатку реалізувала деякі функції навіть краще федеральних компаній Регіональна мережа «Максі», представлена в Вологодської і Архангельської областях 4 гіпермаркетами та 15 продовольчими супермаркетами, в своєму додатку реалізувала деякі функції навіть краще федеральних компаній. Інформація про акції зроблена з рубрикатором, є список покупок. Каталогу всіх товарів немає. У розділі про магазинах мережі, крім звичайної інформації про адресу та режим роботи, є дані про наявність банкоматів. Додаток є повноцінною заміною пластикової картки лояльності. В особистому кабінеті доступні дані по карті - історія покупок, бали, фішки, розмір економії, сума до «золотої карти». Негативні відгуки стосуються в основному тільки проблем з реєстрацією. Хоча у нас під час тестової установки і реєстрації карти ніяких труднощів не виникло.

Оцінок в Play Маркет: 302, середня 4,1. Завантажень: від 10 тис. До 50 тис.

Інший представник регіональних супер- і гіпермаркетів, Пермська мережу «Сім'я», в своєму додатку реалізував стандартні функції, такі як список покупок Інший представник регіональних супер- і гіпермаркетів, Пермська мережу «Сім'я», в своєму додатку реалізував стандартні функції, такі як список покупок. Тут товари однієї категорії автоматично виділяються кольором, зручно, що можна взяти відразу всі молочні товари зі списку, а не повертатися за кожним. Додаток замінює карту лояльності, реєстрація проходить швидко. За ідеєю, при покупці на певну суму, збільшується відсоток наданої знижки. Однак, через нестабільну роботу додатка, багато користувачів зіткнулися з тим, що всі накопичені відсотки скидалися до стартового мінімуму. Через сайт рітейлера можна замовити доставку продуктів, але, на жаль, в додатку ця функція не реалізована.

Оцінок в Play Маркет: 1896, середня 4,4. Завантажень: від 50 тис. До 100 тис.

Формат «біля будинку» - битва гігантів

Функціональність додатків рітейлерів багато в чому відрізняється в залежності від формату магазинів Функціональність додатків рітейлерів багато в чому відрізняється в залежності від формату магазинів. Якщо гіпермаркети і супермаркети намагаються зробити більш оригінальне додаток, щоб виділитися на тлі конкурентів, то мережі «біля будинку», як правило, обмежуються мінімальним набором функцій.

Такий необхідний мінімум представлений, наприклад, в додатку «Магніту». Тут користувачі можуть дізнатися інформацію про акції та знижки, знайти найближчі магазини і їх режим роботи. Також є можливість створити список покупок. Каталогу всіх товарів немає, що користувачами відзначається як мінус.

Оцінок в Play Маркет: 11, 456, середня 3,7. Завантажень: від 1 млн до 5 млн.

Функціонал програми «Пятерочки» багато в чому ідентичний «Магніту» Функціонал програми «Пятерочки» багато в чому ідентичний «Магніту». У ньому також є інформація про акції, пошук магазинів і можливість створити списки покупок. І користувачам цього явно недостатньо, вони висловлюють побажання бачити каталог всіх товарів, а не тільки акційних. Але головна перевага програми «Пятерочки» в тому, що є можливість прив'язати карту лояльності. Після недавнього оновлення користувачі замість пластикової карти можуть показувати на касі штрихкод в додатку. Крім того, в особистому кабінеті є статистика всіх покупок і кількість зароблених балів.

Оцінок в Play Маркет: тисяча сто двадцять два, середня 3,4. Завантажень: від 100 тис. До 500 тис.

У «Діксі» свого застосування немає. У компанії здебільшого сконцентрувалися на розробці ігрових мобільних додатків, які запускаються під конкретні маркетингові акції. Наприклад, зараз в компанії проходить акція, за якою покупці отримують наклейки динозаврів при купівлі товару на певну суму, а додаток дозволяє їх оживляти.

Решта мережі формату «біля дому» здебільшого поки не потурбувалися про розробку мобільного додатку.

АЛКОМАРКЕТ «Брістоль» VS «Червоне & Біле»

У сегменті алкогольних магазинів додаток «Червоне & Біле» є лідером. Це підтверджується і відгуками користувачів - зі всіх протестованих додатків у всіх категоріях воно має найвищу середню оцінку.

У додатку «Брістоль» є інформація про акції та найближчих магазинах У додатку «Брістоль» є інформація про акції та найближчих магазинах. Можна прив'язати дисконтну карту, в додатку є особистий кабінет. Крім того, є каталог товарів, позиції забезпечені описом, але ціна вказується при виборі конкретного магазину. Ось тут у додатки починаються серйозні проблеми. Під час тесту воно вперто не бажала знаходити прилеглі магазини - ні на карті, ні через список. Якщо магазин не обраний, додаток стає фактично марним - більшість функцій стає недоступно. На цю проблему скаржаться багато користувачів, що виражається у великій кількості негативних оцінок. В останньому оновленні ця помилка виправлена.

Оцінок в Play Маркет: 188, середня 2,1. Завантажень від 10 тис. До 50 тис.

Набагато краще на цьому тлі виглядає додаток мережі «Червоне & Біле» Набагато краще на цьому тлі виглядає додаток мережі «Червоне & Біле». У ньому є каталог з цінами і фотографіями, більш того, вказується наявність товару в конкретному магазині на початок дня. Товар можна додати в корзину, його зарезервують до приходу покупця. Є можливість прив'язати карту лояльності. Вбудований сканер штрих-коду, за допомогою якого можна перевірити справжність акцизної марки купується алкоголю.

Оцінок в Play Маркет: 62458, середня: 4,6. Завантажень: від 1 млн до 5 млн.

Leroy Merlin VS СТД «Петрович»

Можна сказати, що обидва рітейлера тримаються на одному, досить високому, рівні. Обидві програми є серйозною підмогою для професійних будівельників.

Додаток Leroy Merlin дає доступ до каталогу всіх товарів, який розбитий на розділи Додаток Leroy Merlin дає доступ до каталогу всіх товарів, який розбитий на розділи. Потрібну позицію можна знайти за допомогою пошуку та фільтра. Всі товари супроводжуються фото, цінами, технічними характеристиками, відгуками. Можна створити список покупок, а деяких містах додати товари в кошик і оформити доставку. У списку покупок є зручна функція - підрахунок загальної ваги обраних товарів. З незручностей користувачі відзначають відсутність особистого кабінету. Через це не можна побачити в додатку список покупок, створений на сайті рітейлера.

Оцінок в Play Маркет 31 366, середня 4,3. Завантажень: від 1 млн до 5 млн.

При запуску програми СТД «Петрович» відразу пропонується увійти в особистий кабінет При запуску програми СТД «Петрович» відразу пропонується увійти в особистий кабінет. У каталозі представлені всі товари, вони супроводжуються описом, технічними характеристиками та фото. Через додаток можна оформити замовлення і доставку. При редагуванні списку товарів в кошику можна зіткнутися з необхідністю видалити одну позицію. Щоб це зробити, доведеться обнулити кількість видаляється товару вручну. При замовленні великої партії одного товару це незручно. Багато клієнтів СТД «Петрович» - професійні будівельники, тому вони просять доповнити додаток можливістю складати кошторис. Такий функціонал є на сайті рітейлера.

Оцінок в Play Маркет: 98, середня 4,2. Завантажень: від 10 тисяч до 50 тисяч.

«Спортмастер» VS Decathlon

Додатки обох спортивних компаній відрізняються приємним оформленням, багатофункціональністю та зручністю, хоча, звичайно, користувачам іноді доводиться стикатися з технічними проблемами, часом залишають негативне враження.

У додатку «Спортмайстера» є розділ зі знижками і акціями, але він захований в розділі «Новини» і не кидається відразу в очі У додатку «Спортмайстера» є розділ зі знижками і акціями, але він захований в розділі «Новини» і не кидається відразу в очі. Є каталог усіх товарів, забезпечений цінниками і фотографіями. В описі товару вказуються характеристики, є відгуки покупців. Сам каталог розділений за видами спорту. У пошуку можна застосовувати різні фільтри, починаючи від розміру закінчуючи кольором одягу. Можна прив'язати клубну карту, є особистий кабінет. За допомогою додатка є можливість оформити онлайн-покупку, але оплатити її можна або кур'єру, або на касі магазину. Користувачі відзначають, що в додаток додані не всі магазини, що ускладнює використання функції замовлення товару. Також є повідомлення про мимовільної перезавантаження гаджетів під час роботи програми.

Оцінок в Play Маркет: 6774, середня 3,7. Завантажень: від 1 млн до 5 млн.

У Decathlon функціонал схожий - таке ж поділ каталогу з видів спорту, можливість прив'язати карту лояльності, оформити замовлення і доставку У Decathlon функціонал схожий - таке ж поділ каталогу з видів спорту, можливість прив'язати карту лояльності, оформити замовлення і доставку. Невелика відмінність в тому, що можна відразу вибрати товари для дітей, чоловіків або жінок. Однак фільтра для пошуку немає. Акції також не виведено на головну і розміщуються в окремому розділі. Багато користувачів скаржаться на погану синхронізацію програми та сайту - некоректно відображаються бали і історія покупок.

Оцінок в Play Маркет: 53818, середня 4,1. Завантажень: від 1 млн до 5 млн.

Дослідження Яндекс.Маркет і GfK Rus показало , Що 58% респондентів з числа тих, хто вибирав товари зі смартфона, майже кожен день заходять на сайти або в додатку улюблених магазинів. 70% опитаних сказали, що вибирають товари з мобільних і вдома, навіть коли поруч є ноутбук або стаціонарний комп'ютер. А третина інтернет-покупців вважають за краще робити покупки за допомогою смартфона, так що сумніватися в його корисності в будь-якому випадку не доводиться.

Артем Сергєєв, спеціально для Retail.ru