4 типи мам, у яких виростають діти-невдахи

  1. Вічно незадоволена мама
  2. Мама-охоронець
  3. авторитарна мама
  4. Обожаюшая мама

Ідеальних мам, як і дітей - не буває. Але навіть розуміючи це, дуже складно знайти помилки в своїй манері виховання, адже дуже часто складності, які виникають в спілкуванні з малюком, багато батьків списують на непростий характер малюка. Ідеальних мам, як і дітей - не буває

Instagram @chrissyjpowers

Які ж помилки у вихованні дітей не варто допускати, щоб в майбутньому дитина не виріс закомплексованість і невпевненим в собі?


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 помилок виховання, які заважають дітям все життя

Вічно незадоволена мама

Такому типу жінок дуже важко догодити. Дитину похвалили на фізкультурі - «краще б так математику добре знав», намалював красивий малюнок - «краще б прибрав іграшки». Причому, мама робить це ненавмисно, така поведінка програмується на підсвідомому рівні.

В результаті вічного невдоволення мами, дитина виростає з комплексами, не вірить в свої сили і можливості. Крім того, він може почати робити Капак на зло мамі, раз на її думку він такий поганий.

Щоб вирішити цю проблему, спочатку її потрібно прийняти, перш за все самій жінці. Подумайте, чому ви так часто роздратовані, що штовхає вас на таку поведінку. Можливо, це приховані образи або надії, і без допомоги психолога не обійтися.

Можливо, це приховані образи або надії, і без допомоги психолога не обійтися

Instagram @ super.moms

Мама-охоронець

Мами охоронці не відчувають кордонів, сприймаючи дитини як частину себе. Вони забувають, що дитина - окрема особистість і у нього можуть бути свої інтереси і захоплення, які не збігаються з бажаннями мами.

Такі батьки часто повторюють «ми пішли в школу», «у нас проблеми з однокласниками», «ми ходимо на танці», навіть гроші вони заробляють заради майбутнього своїх дітей.

Такий фанатизм не просто нездоровий, він дуже карний, як для мами, так і для дитини. В результаті такої поведінки мами, малюк виявляється повністю залежимо від батьків на емоційному рівні. Швидше за все, в дорослому житті дитина буде так само тягнутися до інших людей, щоб отримати бажаний близький контакт, якого, звичайно, не буде.

Instagram @   undeuxtroismag
Instagram @ undeuxtroismag

Такі діти в дорослому житті часто намагаються заповнити чимось цю порожнечу, і в кінці кінців можуть зв'язатися з поганою компанією або почати грати в азартні ігри, зловживати алкоголем.

Мамам-охоронцям, щоб не виховати невдахи, потрібно подумати про себе, про свої інтереси, знайти якесь хобі і не виконувати за дитину ті обов'язки, з якими він може впоратися самостійно.

авторитарна мама

Дуже часто такий тип мам виховувався авторитарними жінками, тобто бабусями. Тому і своїх дітей вони виховують строго і вчать дотримуватися всіх правил. При цьому, малюкові обов'язково повідомляється, що мама краще знає, як йому буде «краще».

Дитина, вихована такою матір'ю, не зможе вільно висловлювати свої думки і емоції, буде бояться сказати щось зайве або переживати, що його неправильно зрозуміють.

Крім того, дитя авторитарної мами буде прекрасним підлеглим, який виконує кожне прохання начальника, але при цьому не може генерувати ідеї і творчо підходити до вирішення проблем.

Якщо ви відчуваєте, що тисніть на дитину своїм авторитетом, спробуйте пограти в ігри, де малюк керує, а ви виконуєте. Також можна попросити дитину показати, як працює та чи інша техніка / іграшка, щоб він бачив, що ви жива людина, яка не всі на світі знає.

Обожаюшая мама

Обожнює своє чадо мама зазвичай не переживає, коли її дитина носитися по квартирі і збиває всіх з ніг. Вона ніколи не звинувачує свою дитину, а завжди шукає винних навколо.

Навіть якщо ви хочете, щоб дитина вам довіряв, не потрібно дозволяти йому абсолютно все. Будь-якому малюкові потрібні кордони, інакше він виросте егоцентрічной особистістю, яка не знає правил і норм поведінки в суспільстві. При цьому, життя буде його боляче бити, але він і не зрозуміє, що робить не так.

Instagram @pics_missmaya

Щоб цього не сталося, мамі потрібно вчити дитину, що робити можна, а що не можна, і чому. Важливо донести до малюка думка про те, що кожен його вчинок має наслідки, за які він буде нести відповідальність сам.

А найактуальнішу інформацію про здоров'я і правильному лікуванні ваших дітей ви знайдете тут .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
15 життєвих ситуацій, до болю знайомих кожному з батьків
7 речей, які не можна робити при дитині

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.