Стандартна висота кухонного гарнітура: необхідні параметри

 1. Необхідність стандартних розмірів
 2. Розміри кухонного гарнітура
 3. Висота верхніх шаф
 4. Особливості фартуха для кухні
 5. Пенали для вбудованих механізмів
 6. Стандарти побутової техніки
 7. Параметри обідньої зони

Домашні справи забирають багато часу Домашні справи забирають багато часу. Приступаючи до купівлі та встановлення кухонного гарнітура, важливо враховувати не тільки колір і стиль майбутньої кухні, але і довжину, глибину стільниці, а також параметри висоти кухонних меблів. На якій відстані від підлоги буде розташовуватися стільниця і чи є стандарти висоти побутової техніки, яка встановлюється на кухні, такі питання часто виникають у користувачів.

Необхідність стандартних розмірів

Існують певні стандарти висоти кухонних меблів і побутової техніки. Займаючись приготуванням їжі, нарізкою продуктів або миттям посуду доводиться багато часу проводити біля кухонної стільниці. При стандартній ширині її в 600 мм, висота відіграє особливу роль. Зручне положення рук при роботі, доступність використання всієї робочої поверхні, можливість експлуатації навісних шаф, не докладаючи зусиль, все це вважається основними факторами при виборі меблів.

Розміри кухонного гарнітура

Стандарт рівня стільниці від підлоги

Підбираючи меблі, покупцеві треба спиратися на своє зростання. Справа в тому, що висота стільниці на кухні від статі за стандартами може мати три варіанти.

 1. При установці цоколя в 100 мм робоча зона стільниці буде перебувати на рівні 850-860 мм.
 2. При цоколі 120 мм рівень стільниці складе 870-880 мм.
 3. При цоколі 150 мм стільниця буде на рівні 900-910 мм.

При цьому висота нижніх шаф залишається без змін і становить 720 мм. Товщина самої стільниці буває або 28 мм, або 38 мм, тому і рівень її від підлоги різниться на 1 см. Основним і найбільш частим вважається показник в 850-860 мм. Справа в тому, що вся меблева фурнітура та побутова кухонна техніка розраховані на ці розміри. Але кожна людина може вибрати ту висоту кухонної стільниці, яка буде комфортною для приготування їжі. Чим вище зростання, тим вище повинен бути показник висоти гарнітура від підлоги до стільниці.

Висота верхніх шаф

Висота навісних шаф теж підпорядковується певним стандартам: 720, 920, 960, 360, 460 мм. На ринку меблів є виробники, які виготовляють шафи і 700, 820, 830, 430 мм. Але це окремі готові зразки виробників. Купуючи дорогі меблі з натурального дерева, можна зіткнутися тільки зі стандартним розмірним рядом. Варіанти меблів з інших матеріалів припускають виготовлення з будь-яких нестандартних розмірів.

Особливості фартуха для кухні

Важливим є і розмір висоти фартуха на кухні, стандарт за яким становить 560-600 мм. Тут, звичайно, треба виходити з матеріалу покриття стіни між стільницею і навісними шафами.

 1. Якщо це стандартна стінна панель, то її висота становить рівно 600 мм. З огляду на, що панель повинна заходити за стільницю, а не ставиться на неї, і низ навісних шаф також треба накладати на панель, то рівень робочої зони від стільниці до низу верхніх шаф складе 560-580 мм.
 2. Якщо для фартуха використовується загартоване скло з фотодруком, то стандартом тут вважається висота 560 або 600 мм. Скло ставиться на стільницю, а верхні шафи розташовуються над склом, не торкаючись його.
 3. Викладаючи по стінці фартух керамічною плиткою, можна не обмежуватися певними розмірами і вішати верхній ряд шаф на будь-якому зручному відстані від робочої зони. Високий чоловік вибере велику відстань, для людей середнього зросту досить і стандартних розмірів.

Пенали для вбудованих механізмів

Стандартна висота кухонного гарнітура від підлоги до верху навісних шаф з урахуванням основних стандартних показників складе 860 + 560 + 720 = 2140 мм. Цей показник відповідає розміру стандартних пеналів, використовуваних для вбудованої техніки: духової шафи, мікрохвильової печі, вбудованого холодильника. Пенали можуть бути і просто з полками для зберігання продуктів і кухонного посуду.

Стандарти побутової техніки

Вся побутова техніка має свої стандарти по висоті. Плита, газова або електрична, знаходиться на одному рівні з кухонною стільницею і складають відповідно 850 мм. Вся вбудована техніка має габарити, які підходять під стандартні розміри кухонного гарнітура.

Замовляючи меблі за індивідуальним проектом, важливо розуміти, що побутова техніка розрахована для установки тільки в стандартні розміри кухні.

Установка витяжки також має свої особливості Установка витяжки також має свої особливості. Треба пам'ятати про правила протипожежної безпеки. Залежно від того, яка плита встановлена на кухні відстань від поверхні плити до витяжки має відповідати допустимим розмірам. Для електричних плит відстань між плитою і витяжкою з правил пожежної безпеки становить не менше 650 мм, для газових плит не менше 750 мм.

Звичайна пральна машина з установкою під стільницю буває зі знімною або із закріпленою верхньою кришкою. Якщо кришка знімається, то стандарт висоти пральної машини складе 820 мм, і стільниця буде розташовуватися на стандартному рівні в 860 мм. Якщо кришку зняти неможливо, що буває досить часто у деяких виробників, то краще використовувати нестандартний цоколь в 15 або в 12 см, і це дасть додаткові сантиметри для установки Не вбудована пральної машини. Адже її розмір з кришкою складає рівно 850 мм.

Параметри обідньої зони

Для обіднього столу і стільців також є стандарти Для обіднього столу і стільців також є стандарти. Ці показники відштовхуються від зростання середньостатистичної людини, який становить 170 см. Комфортна висота обіднього столу складає 75 см, а стільця 45 см від рівня підлоги. Невеликі відхилення в параметрах ± 2 см допустимі і не вважаються порушенням норми. Стіл, виготовлений на замовлення, може бути і інших розмірів, але важко буде підібрати нестандартні стільці.

Висота кухонного столу зі стільницею - один з головних показників, які треба враховувати при виборі меблів. Не менш важливі й інші параметри. Вони визначають комфортність і зручність в приготуванні домашніх страв.