Розмір двері у ванну і туалет

 1. Як зробити заміри отвору
 2. Розрахунок розмірів полотна двері

Власники квартир, які стикаються з ремонтом вперше, часто мають помилкова думка про те, яким повинен бути розмір двері у ванну або туалет, і можуть придбати невідповідний виріб. Найбільш поширені помилки: покупка однакових дверей в усі отвори або покупка дверей стандартного розміру, які нібито повинні відповідати отвору ванною або туалету в будь-якому житлі.

Може це звучить банально, але багато хто стикався з ситуацією, коли встановлюючи двері виявлялося, що вона меншого розміру, ніж необхідно і навпаки.

Це наслідок некоректного вимірювання отвору, помилково зазначеного розміру при створенні замовлення або самого виробництва. Тому прочитайте уважніше нашу статтю і дотримуйтеся її порад для вимірювання параметрів дверного отвору, а також уважно вивчайте ретельно документи в магазині перед покупкою. У разі помилки саме на виробництві, необхідно прийти в офіс продажів з договором. В цьому випадку вам повинні повернути кошти або ж замінити двері на відповідну.

Власники квартир, які стикаються з ремонтом вперше, часто мають помилкова думка про те, яким повинен бути розмір двері у ванну або туалет, і можуть придбати невідповідний виріб

Твір вимірів двері у ванну

Наша стаття покликана захистити новачків від подібних помилок, а також розповісти про наявні в продажу варіантах і особливостях підбору правильного дверей розміру.

Як зробити заміри отвору

У багатьох радянських багатоквартирних будинках двері у ванну і туалет розміри в ширину мають стандартні - 600 мм. Однак не варто приймати це як аксіому. Перед походом в магазин необхідно ретельно заміряти розмір отвору в конкретному житловому будинку, адже він може варіюватися в залежності від дизайн-проекту ванної кімнати .

Порада!

Величину отвору міряють від краю стіни. Не варто робити це «на око».

Якщо у вас встановлена ​​двері, то необхідно зняти і її, і лиштви, а тільки потім проводити замірювання.

Заміри проводять так:

 1. Висоту прорізу міряють від статі (при цьому обробка повинна бути закінчена або ж на неї необхідно закласти запас) до перекриття отвору.
 2. Ширину отвору вимірюють від стіни до стіни.
 3. Глибину отвору, тобто товщину стіни міряють з додаванням запасу на товщину плитки і розчину, якими будуть облицьовані стіни ванної (якщо, звичайно, обробка ще не здійснена на момент виміру).
  Найчастіше товщина стін в санвузлі менше, ніж товщина інших стін в квартирі і становить близько 4-5 см, тому навіть її потрібно виміряти власноруч.

Параметри дверного отвору

У розміщеної нижче таблиці представлені дані, які полегшать підбір двері для ванної та туалету: розміри полотна дверей і відповідні їм розміри отвору.

Полотно, ширина / висота, мм Отвір, ширина, мм Отвір, висота, мм 550х1900 від 590 до 650 від 1950 до 2000 600х1900 від 640 до 700 від 1950 до 2000 600х2000 від 640 до 700 від 2050 до 2100

Розрахунок розмірів полотна двері

Провівши необхідні виміри дверного отвору, можна виконати розрахунок розмірів полотна майбутньої двері.

Розрахунок проводять за такою схемою:

 1. Як зазору між дверною коробкою і стіною закладають віддаль не менше 10-15 мм. Також залишають зазор між коробом і дверним полотном (3 мм).
 2. Обчислюють ширину дверного полотна, виходячи з виміряної ширини прорізу. Для цього від ширини віднімають описані в першому пункті зазори, а також ширину дверного бруса, яка зазвичай становить 25 мм.

Оптимальні значення зазорів, що застосовуються при широкому дверному отворі

 1. Однак на практиці зручніше підбирати двері за допомогою зворотного розрахунку, тобто за допомогою перевірки, чи поміститься дверне полотно в конкретний проріз.
  Розрахунок виробляють шляхом додавання описаних величин до ширини полотна.
  Наведемо приклад:
 • Найбільш популярні значення ширини двері 600 і 700 мм для дверей у ванну кімнату і 800-900 мм для міжкімнатних дверей.
 • Припустимо, що ви хочете розмістити на вході у ванну широку міжкімнатні двері шириною 800 мм. Тоді ширина відповідного отвору повинна складати: 800 мм + (10 мм + 25 мм + 3 мм) х 2 = 880 мм.
 • Отримана величина є мінімальним значенням, якому повинна дорівнювати ширина отвору.
 1. За аналогічним принципом розраховується висота полотна:
 • Наприклад, висота дверей становить 2000 мм. До цієї величини необхідно додати три вже знайомих нам параметра (на 2 множити вже немає необхідності), а також ще 10 мм зазору між підлогою і низом двері. Таким чином: 2000 мм + 10 мм + 25 мм + 3 мм + 10 мм = 2050 мм.
 • Зазвичай закладається і висота порога, адже у ванній встановлюють саме таку дверну коробку. Тоді висота розраховується так: 2000 мм + (10 мм + 25 мм + 3 мм) х 2 = 2080 мм.

Порада!

Наведені розрахунки дають уявлення про мінімальні зазорах і величинах дверного полотна.

На практиці, якщо ви маєте в своєму розпорядженні широким дверним отвором зазори краще зробити трохи більше: 35-45 мм з обох сторін при обчисленні ширини, 50-80 мм при обчисленні висоти полотна при установці дверей у ванній кімнаті без порога і 70-90 мм при установці двері з порогом.

Ми привели розрахунки, які необхідно проводити, якщо ви плануєте купувати готові моделі дверей для ванної та туалету . Більшість виробників передбачають індивідуальні замовлення і можуть виготовити спеціальні двері у ванну кімнату - розміри таких дверей ви вибираєте самі.

Коштує така послуга, як мінімум, на 15% дорожче, ніж стандартний виріб, проте в такому випадку ви отримуєте продукт, який ідеально впишеться в вашу квартиру.