Максимальні і мінімальні габарити шаф-купе

Як і будь-яка інша меблі, шафи-купе мають свої обмеження за розмірами. Як правило, це пов'язано з особливостями конструкції самих дверних стулок, або якихось деталей корпусу шафи, їх фізичними розмірами, формами і т.д.

Обмеження по довжині

Кількість стулок в такому виробі не обмежена, тобто шафа може бути як звичайним двостулковим, так і довгим, призначеним для великої вбиральні. У конструюванні шафи великий довжини є деякі особливості, які необхідно врахувати, щоб при складанні та використанні не виникли складності.

Оптимальна довжина дверних стулок 60-100 см. Якщо необхідно, їх роблять ширше або вже. Але потрібно враховувати, що занадто вузькі (менше 0,5 метра) двері можуть періодично злітати з нижньої напрямної, а надто широкі (більше метра) - деформуватися з часом.

Гранична довжина шафи-купе залежить від довжини направляючої, по якій рухаються дверні ролики. Стикувати напрямні можна, тому що нижні коліщатка швидко зносяться і перестануть гладко ковзати. В середньому, довжина однієї напрямної варіюється від 3 до 5 метрів і на цю довжину можна посадити від 4 до 7 стулок. А що ж робити, якщо шафа-купе має бути довшим 5 метрів?

Ви, можливо, звертали увагу, що в деяких шафах є перегородки. У моделі «купе» перегородка ставиться як раз на місце стику двох напрямних. Таким чином, використовуючи кілька перегородок, можна сконструювати виріб необмеженої довжини.

Ще одна конструктивна особливість довгого шафи - це обмежена довжина цільних пластів ДСП. Відомо, що в середньому довжина одного ДСП листа - близько 0,3 м. Відповідно, шафа з цільним підлогою, полицями та дахом може бути не більше зазначеного розміру. У шафах довше цього обмеження, використовуються вищеописані перегородки. Простими словами, довгий шафа-купе складається з декількох незалежних частин, з'єднаних між собою. Основне завдання - зробити двері однакового відтінку і розміру, в єдиному стилі, а також якісно зістикувати незалежні модулі. Тоді виріб буде виглядати цілісно: місця стиків не виділятимуться.

Тепер про мінімальні розміри. Необхідно, щоб довжина шафи була, по крайней мере, метр. Це пов'язано з тим, що двері менше 60 см. Дуже хиткі і ненадійні, тим більше, якщо ролик перескакує через фіксують стопори в нижній направляє. Якщо ж більш широкий шафа-купе з якихось причин не підходить, краще вибрати модель зі звичайними орними стулками.

Обмеження по висоті

Як було згадано вище, максимальна довжина панелі ДСП - 0,3 м. Там ми говорили про дах. Такі ж панелі використовуються для бічних стінок шафи, а значить, цими розмірами обмежена і висота гардероба. Зазвичай, покупцям цього досить, вона як раз під середній квартирний стелю. Якщо ж замовнику потрібна шафа вище 2,8 метра заввишки, тоді на даху шафи також зводиться додаткова конструкція (антресоль) з окремими напрямними і незалежними дверима. Таких добудов може бути скільки завгодно, отже, висоту шафи можна підігнати під будь-яке приміщення.

Якщо потрібен цілісний шафа, без антресолей, тоді можна зробити двері і на всю висоту вироби. При цьому бічні сторони добудовуються впритул до стелі. Якщо при виготовленні дверей використовувати вставки, наприклад, зі скла, дзеркала та інших декоративних панелей, то висоту двері можна зробити до 4-х метрів.

Обмеження по глибині

При розрахунку глибини шафи враховують декілька чинників.

По-перше, глибина залежить від того, що саме буде всередині шафи, які полки, відсіки для краваток, підставки для взуття та ін. Відсік зі штангою для вішалок займає як мінімум 60 см., Якщо зробити глибину менше, то через плічок вішалок гардероб може просто не закритися. Багато аксесуари для шаф розраховані саме на такі розміри, плюс 10 см. На напрямні і самі двері.

По-друге, враховується і те, де шафа-купе буде розташовуватися. Якщо це вузька передпокій, меблі глибиною 60 см. Закриє весь прохід. Очевидно, це не найдоцільніша організація простору. Вузькі шафи-купе мають дещо інші аксесуари. Наприклад, звичайну штангу замінює спеціальна бічна, висувна, яка займає менше місця, тому що вішалки висять уздовж задньої стіни.

Мінімальна глибина, все ж, не повинна опускатися нижче 40 см. З огляду на, що 10 см. - рухливий механізм, що залишилися 30 см. Не надто місткі.

Якщо простір не обмежена, все одно не рекомендується робити дуже глибокі шафи. Середня довжина людської руки близько 60 см., І тягнутися до глибин шафи в 1 м. Дуже незручно. Тому оптимальне внутрішній простір - не більш 0,8 м.

А що ж робити, якщо шафа-купе має бути довшим 5 метрів?