Корисні поради: як вибрати і самостійно встановити змішувач з душем для ванної

 1. Переваги та недоліки різних видів
 2. виливши
 3. поворотний
 4. фіксований
 5. функціональність
 6. кульові
 7. термостати
 8. матеріал
 9. силумін
 10. латунь
 11. попередні виміри
 12. монтаж

Кожен з нас рано чи пізно стикається з ремонтом у ванній кімнаті. Відповідно постає дуже непростий і досить скрутний питання, який змішувач для ванної кімнати вибрати. Однак якщо заздалегідь дізнатися, які види бувають, їх плюси і мінуси, то вибір буде зробити набагато простіше.

У цій статті ми розповімо, як правильно вибрати змішувач для ванної з душем, на якій висоті його слід встановлювати і як саме зробити монтаж, а також представимо відео-урок по самостійній установці.

Переваги та недоліки різних видів

Який змішувач краще вибрати для ванної з душем? Для початку треба вивчити всі різновиди. В першу чергу за місцем установки.

Виразний на бортик ванни або плитковий борт. В основному цей вид кранів встановлюється на акрилові ванни. Вони бувають вже зі спеціально підготовленим місцем для монтажу врізного крана. Іноді монтують на борт металевої ванни.

Іноді монтують на борт металевої ванни

Головний плюс цього варіанту - це компактність. Душовою шланг повністю ховається в спеціальний отвір і дістається тільки по необхідності.

Встановлюється на стіну. У більшості випадків використовується саме цей варіант. Модельний ряд дуже великий. У разі виходу з ладу ви з легкістю підберете йому заміну.

Головна особливість цих моделей - це відстань між Водорозетка строго 15 см.

Вбудовувані в стіну змішувачі. Цей варіант вважається найбільш якісним і надійним. Всі елементи управління крана монтуються в стіні у ванній кімнаті.

Всі елементи управління крана монтуються в стіні у ванній кімнаті

Звичайно, установка такої моделі процес дуже складний, трудомісткий і вимагає залучення висококласних фахівців. Головний мінус цього варіанта - це дуже важко знайти запчастини для ремонту.

виливши

Ще один пункт, з яким треба визначитися, це з типом гусака фіксований або поворотний.

поворотний

Застосовується для одночасного використання на раковину і ванну. У цьому варіанті установка крана відбувається на суттєвою висоті від борта, тому при його використанні виходить багато бризок і шуму.

З одного боку, поворотний гусак - це зручність, а з іншого боку, і головний недолік. Саме через часті поворотів у нього дуже швидко приходять в непридатність гумові манжети і відбувається текти.

фіксований

Монтується строго для використання у ванні. Цей варіант має дуже великий надійністю і довговічністю. При цьому дуже компактний, тому абсолютно не заважає в процесі прийому душу.

Єдиний недолік цього виду водопровідних кранів - це душовою перемикач, який не завжди зручний і його складно відремонтувати в разі виходу з ладу.

функціональність

вентильні

З цим варіантом змішувача стикалися все. Дуже проста конструкція. Для регулювання води використовуються дві кран-букси, які можуть мати гумові ущільнювачі або керамічні пластини.

Переваги даної моделі:

 • Легко ремонтуються.
 • Зручно налаштовувати воду.
 • Дуже довговічні.
 • Не вимагають установки фільтрів для очищення води.
 • Скачки тиску абсолютно не впливають на роботу.

Мінус тільки один - дуже часта заміна прокладок на буксе. Це може бути як від неякісної прокладки, так і від великого зусилля при закриванні води. Кран-букси з кераміки більш довговічні, але їх ремонт вимагає повної заміни.

кульові

Для багатьох вони більш відомі як одні важелі. Дуже просте управління, ви можете швидко відкрити і закрити воду, але механізм цього типу змішувачів дуже залежимо від якості води, тому потрібно встановлювати спеціальні фільтри, які будуть видаляти різні механічні домішки і дрібне сміття. Тільки так ці змішувачі будуть служити довго.

Ремонт найчастіше дуже простий - це заміна картриджа, здійснити цю процедуру не так складно.

Також дуже багато нарікань йде на душовою перемикач, яким комплектуються важільні крани з поворотним гусаком. Це спеціальний трійник з відведенням під душовою шланг, називають його ще Місяцем. Має властивості дуже часто виходити з ладу, вкрай недовговічний.

термостати

Це найсучасніші змішувачі. У конструкції цього виду передбачається спеціальний вузол-термостат, за допомогою якого можна налаштовувати температуру води.

Явною перевагою є економія води і виключається ймовірність опіку сильно гарячою водою. Мінус - дуже висока ціна.

матеріал

Звичайно, конструктивні особливості дуже важливі при виборі, але є ще один нюанс якому треба приділити велику увагу - з якого матеріалу він виготовлений. Саме від цього і залежить, наскільки довго прослужить у вас вибраний варіант.

силумін

Силумін - це сплав кремнію і алюмінію. Використовуються для виготовлення бюджетних моделей або в підробках. Сам матеріал дуже крихкий, при певному впливі може просто луснути або розвалиться на частини.

Кран з силуміну мають легку вагу щодо більш якісних моделей, хоча деякі підробки робляться дуже якісно і відрізнити може, тільки дуже хороший фахівець.

Якщо ви сумніваєтеся по вазі, тоді дивіться на якість покриття, у не дуже якісних варіантів завжди є проблеми з хорошим покриттям хрому.

латунь

Являє собою сплав міді з цинком. Чим більше в цьому сплаві міді, тим якісніший кран ви купуєте. Саме латунь абсолютно не боїться впливу води.

Свій вибір треба завжди зупиняти тільки на латунних варіантах. Для більш презентабельного вигляду їх покривають хромом або нікелем, а бувають і роблять під старовину, залишаючи природний вигляд.

попередні виміри

Головна особливість при монтажі - висота установки змішувача над ванною Головна особливість при монтажі - висота установки змішувача над ванною. На це впливає два фактора, який ви вибрали варіант змішувача, і чи буде він у вас тільки на ванну або ще на умивальник.

Якщо ви плануєте тільки для користування в ванній, тоді це висота від підлоги 80 см, а якщо розглядати від борта 20 см. Плюс мінус кілька сантиметрів все залежить від установки самої ванни.

Якщо у вас планується варіант спільного користування на умивальник і ванну, тоді висота від підлоги може досягати до 1 метра і від борта ванни 30-40 см. В цьому випадку зіграє роль, як планується встановлювати умивальник і його конструктивні особливості.

Також в визначення висоти установки змішувача у ванній можуть внести поправки конструктивні особливості. Якщо варіант з жорстким гусаком, то він буде використовуватися тільки на ванну і вирішувати на якій висоті його встановити тільки вам. Крани з поворачивающимся гусаком через свою конструктивну особливість деяких моделей можуть встановлювати на різній висоті від 20-40 см від борту ванни.

Візьміть ще в розрахунок такий нюанс, щоб вам вистачало витягнутого душового шланга для прийняття душу. Остаточний вибір висоти буде за вами. Головне, щоб він своїм виглядом радував ваші очі.

монтаж

Як встановити змішувач для ванної з душем? Зробити це самостійно не дуже складно, потрібно тільки все підготувати і бути акуратним.

Для початку визначимося, які інструменти знадобляться:

 • Розвідний ключ;
 • Ущільнювальна стрічка;
 • прокладки;
 • Дриль (для того щоб закріпити на душу настінний монтаж).

Для того щоб встановити змішувач, треба зробити такі пункти: Для того щоб встановити змішувач, треба зробити такі пункти:

 1. Прикрутити ексцентрики.
 2. Встановити основний корпус.
 3. Прикрутити корпусу виливши (якщо обраної моделі він поворотний).
 4. Під'єднуємо душовою шланг і лійку.
 5. Провести пробний запуск.

Для монтажу ексцентриків треба їх добре подмотать ущільнювальної стрічкою. Треба зробити від п'яти до 10 витків стрічкою, а залежить від товщини, обраної вами стрічки.

Встановлюючи корпус, вкладіть в гайку спеціальні прокладки 3/4, які йдуть в комплекті з краном. Спочатку гайки добре затягніть від руки, а потім дотягніть ключем, додавши ще десь півтора витка.

Перетягувати не варто, інакше зіпсуєте ущільнювальні манжети.

Наступним кроком прикручуємо гусак. Для цього його щільно вдавлюємо в спеціальний отвір, закручуємо гайку від руки.

Далі приєднуємо шлангу з лійкою, встановивши в гайці прокладки, і затягнувши все від руки. За допомогою дрилі виробляємо монтаж настінного душового кріплення. Після цього запускаємо воду і користуємося із задоволенням.

Для кращого розуміння процесу, подивіться відео про монтаж змішувача у ванній своїми руками:

Якщо ви робите установку в перший раз, тоді відкрийте воду і перевірте, чи немає течі, як тільки ви прикрутили корпус до ексцентрикам. Якщо течі немає, тоді можна сміливо продовжувати установку.

Коли закручуєте гайки ключем, обов'язково підкладайте будь-яку ганчірку, щоб їх не пошкодити. Якщо на них будуть подряпини або пошкодження, в такому випадку можуть відмовити в гарантії на придбаний кран.

Вибір і установка змішувача не надто складна справа, якщо до нього підійти відповідально, вивчити інформацію про правильний вибір відповідного вам крана, ознайомитися з послідовністю установки, зробити все надійно і акуратно. Будете з задоволенням користуватися змішувачем, встановленим власноруч.