Які бувають розміри витяжок для кухні, основні критерії вибору

 1. На що звернути увагу при виборі
 2. Розміри кухонних витяжок можуть бути різні
 3. Як визначитися якого розміру витяжку краще купувати
 4. Що потрібно врахувати при виборі
 5. Огляд різних моделей
 6. В якості висновку

Про необхідність витяжки на кухні сказано досить багато Про необхідність витяжки на кухні сказано досить багато. Сучасна витяжка є багатофункціональною побутовою технікою, яка виконує кілька завдань.

По-перше, це очищення повітря на кухні від продуктів горіння газу, поглинання випарів, жиру, нейтралізація запахів.

По-друге, висвітлення конфорка. По-третє, вона є елементом дизайну.

Для того щоб успішно впоратися з усіма перерахованими завданнями, витяжку підбирають за певними параметрами.

На що звернути увагу при виборі

 • 1. Продуктивність. Сучасні моделі пропонують діапазон продуктивності від 180 до 1300 куб.м / год
 • 2. Режим роботи - витяжною або рециркуляционний. Витяжної режим роботи краще, але все залежить від можливостей приміщення
 • 3. Спосіб крепленія.Может бути вбудована, настінний або стельовий
 • 4. Форма і розміри
 • 5. Дизайнерське рішення.

У цій статті більш детально зупинимося на розмірах витяжок для кухні та з'ясуємо, які можуть бути розміри, на що вони впливають і як правильно вибрати розмір моделі для своєї кухні.

Розміри кухонних витяжок можуть бути різні

Сучасні виробники пропонують сьогодні безліч варіантів різних розмірів Сучасні виробники пропонують сьогодні безліч варіантів різних розмірів. Найбільш важливим розміром є її ширина.

Від ширини багато в чому залежить і продуктивність техніки, і її здатність вловлювати жир і випаровування.

Витяжки можуть бути шириною від 30 до 120 см. Однак найбільшою популярністю користуються варіанти шириною 45 см, 50 см, 60 см, 80 см і 90 см.

Говорити про плюси і мінуси того чи іншого розміру однозначно не можна, оскільки в маленькій кухні встановиться тільки невелика за розміром витяжка і, відповідно, її компактність стане плюсом.

Великі за розміром витяжки більш потужні і продуктивні. Однак, наприклад, CATA GT Plus 45 inox з шириною 45 см і при цьому вона має продуктивність 1020 куб.м / год.

Як визначитися якого розміру витяжку краще купувати

Основним правилом при виборі ширини, є облік розміру конфорки Основним правилом при виборі ширини, є облік розміру конфорки. У будь-якому випадку, витяжка для кухні розміром не повинна бути вже, ніж плита або панель.

Як мінімум плита і витяжка повинні бути рівної ширини, а в ідеалі витяжна конструкція повинна бути трохи ширше.

Обумовлено це тим, що основною функцією приладу є втягування і нейтралізація випарів, продуктів горіння і жиру, а найбільш ефективно це функція виконується, коли вона розташована над всією поверхнею плити.

В іншому випадку частина випарів не потраплятиме в витяжку і ефективність її роботи значно знизиться. Стандартними розмірами плит прийнято вважати ширину 50 см і 60 см. Відповідно приладів з шириною 50 і 60 см більше, ніж інших.

Також не можна забувати і про наявність інших меблів в кухні. Витяжка повинна чітко встановитися між навісними шафами, також вона може бути вбудована в один з навісних шаф. Відповідно, її розміри повинні відповідати і розмірами меблів в кухні.

Ідеальною стане модель, що має ширину більшу, ніж ширина плити. Наприклад, при наявності плити, шириною 60 см, найкращим варіантом стане прилад з шириною в 80 см. У цьому випадку потужності і продуктивності вистачить «з запасом», вона зможе працювати на менших швидкостях, відповідно знизиться витрата електроенергії, рівень шуму, менше буде відсоток зносу.

При наявності повноцінної вручений панелі або професійної вручений плити, обійтися без витяжки для кухні 90 см шириною практично неможливо, оскільки менший розмір не зможе забезпечити якісну очистку повітря в приміщенні. В цьому випадку доведеться підбирати іншу кухонні меблі під витяжку, а не навпаки.

Що потрібно врахувати при виборі

Крім ширини, кухонна витяжка має і інші розміри - це висота і глибина Крім ширини, кухонна витяжка має і інші розміри - це висота і глибина. Про ці параметри також забувати не варто. Зрозуміло, що глибина має таке ж значення, що і ширина.

Тобто, витяжка для ефективної роботи повинна бути розташована строго над варильною поверхнею і відповідати їй за площею.

Варто враховувати, що вбудовані моделі мають висувну частину, яка збільшує площу робочої поверхні, що вигідно відрізняє її від класичних варіантів, які цією функцією не володіють.

Також площа робочої поверхні важлива при нестандартному її кріпленні, наприклад, якщо витяжка кутова або стельова і розташована в центрі кімнати, над «острівної» плитою. Висота важлива для купольних моделей, які мають довгий воздуховод.

Перед тим як визначаться яку витяжку краще купити , Потрібно зрозуміти яка висота приладу нам потрібна. Слід вибирати в залежності від висоти стелі, так як виробниками і технікою безпеки позначені мінімальні відстані від плити для витяжки, які зазвичай складають 65-70 см.

Зменшувати ці відстані можна, так як це в першу чергу небезпечно, а в другу - може зіпсувати витяжку. Вище встановлювати також не рекомендується, оскільки це знизить ефективність.

Огляд різних моделей

Для того щоб здійснювати вибір витяжки для кухні більш предметно, розглянемо переваги і технічні характеристики декількох різних моделей. Це допоможе наочно представляти, що пропонують виробники.

Gorenje DU 5345 W

Одна з найбільш популярних і недорогих стандартних настінних витяжок кухонних розміром 50 см Одна з найбільш популярних і недорогих стандартних настінних витяжок кухонних розміром 50 см.

Кріпиться під навісну шафу або самостійно до стіни. Має продуктивність 325 куб. м / год і рівень шуму 54 Дб.

Ця модель має три режими роботи і кнопкове управління. Працює вона тільки в рециркуляційно режимі. Ціна її невисока і складає близько 2000 рублів. Така модель підійде для невеликої кухні, площею 6-8 кв. метрів, і в тому випадку, якщо обсяги приготування їжі невеликі.

Kaiser A 9416 WBE

Представлена ​​модель має ширину 90 см, виготовлена ​​зі спеціалізованої емалі і має декоративні елементи Представлена ​​модель має ширину 90 см, виготовлена ​​зі спеціалізованої емалі і має декоративні елементи.

Продуктивність її набагато більше і становить 780 куб. м / год. Рівень шуму порівняно невисокий і становить 57 Дб.

Ця модель витяжки може працювати як в режимі рециркуляції, так і підключатися до вентиляційної системи і працювати в режимі витяжки.

Вона має телескопічну трубу, що дозволяє регулювати її висоту. Висота купола становить 64 см. При видимих ​​більш якісних характеристиках в порівнянні з попередньою моделлю, слід врахувати, що ціна її трохи вище і складе від 10 000 до 11 000 рублів.

Kronasteel Kamilla Wood 2M 600 inox

Дана модель оснащена висувається частиною Дана модель оснащена висувається частиною. При ширині цієї кухонної витяжки 60 см, вона має продуктивність 550 куб. м / год і невисокий рівень шуму в 48 Дб.

Забезпечена двома моторами, управління кнопкове. Оригінальний дизайн з обробкою незафарбованих деревом робить цю модель привабливою. Підійде для кухні площею близько 10 кв. м. Вартість цієї моделі становить від 3500 до 4000 рублів.

Falmec Twister 45

Окремо відзначимо моделі класу Преміум Окремо відзначимо моделі класу Преміум. Їх дизайн різний, вони можуть бути оброблені склом, деревом або металом, мати різну форму і забарвлення.

Для прикладу зупинимося на моделі острівної виду Falmec Twister 45 з системою E.Ion. Ця модель має ширину 45 см і продуктивність всього 450 куб. м / год, але при цьому вона забезпечена функцією іонізації повітря, завдяки чому не тільки нейтралізуються запахи, але і повітря робить чистішим і корисним.

Алюмінієвий корпус виконаний в оригінальному циліндричному дизайні. Все це разом зробило вартість такої витяжки досить високою. Він становить близько 105 000 - 110 000 рублів.

Вибираючи конкретну модель, при інших рівних показниках краще вибрати модель від більш надійних виробників. По-перше, якісна очистка повітря - це багато в чому запорука вашого здоров'я і чистоти в кухні, а по-друге, безперебійна робота техніки дозволяє не витрачати час і нерви на ремонт, транспортування і інші неприємні дрібниці.

Тому до вибору варто підійти ретельно і бажано на ній не економити. Найпопулярнішими виробниками витяжок є Kaiser, Kronasteel, Gorenje, Siemens, Bosh і інші.

В якості висновку

Нюансів, які необхідно врахувати при виборі витяжки, досить багато Нюансів, які необхідно врахувати при виборі витяжки, досить багато. Але одним з найбільш важливих критеріїв є розмір і продуктивність.

В ідеалі, перед походом в магазин необхідно визначитися, що потрібно отримати від витяжки - просте вловлювання випарів і жиру, очищення повітря, дизайнерський предмет, щось інше або все разом.

Після цього необхідно точно дізнатися розмір вручений поверхні, витяжки та площа кухні. При цьому слід пам'ятати основне правило: витяжка не може бути вже вручений поверхні! Якщо це правило порушити, то сенс у використанні витяжки знизиться до мінімуму.

Після того, як чітко визначтеся з розміром, варто звернутися до професійного консультанта в магазині, який допоможе вам правильно підібрати всі розміри, продуктивність та інші характеристики витяжки та запропонує кілька моделей, що підходять до ваших потреб.

Схожі статті: