Рознесення банківської виписки в 1С підприємство

Рознесення банківської виписки в 1С підприємство - Ультрабізнес

Рознесення банківської виписки в 1С8: Управління торговим підприємством

Якщо ви працювали в програмі 1С 7.7, у вас був один документ «Банківська виписка», в якому відображалися всі парафії і витрати за безготівковими рахунками, за кожен день.

У програмі 1С8 будь-якої конфігурації (Бухгалтерія, Управління торговим підприємством, Управління виробничим підприємством), роль банківської виписки виконують кілька документів це: «Платіжне доручення вхідне» і «Платіжне доручення вихідне».

Інтерфейс Пункт меню Повний Документи / Грошові кошти / Банк

Платіжні доручення можна розносити як вручну (має сенс в тому випадку якщо дуже мало рухів по банку) або ж завантажувати виписки з програми клієнт банк.

Питання: Чи можна розносити банківські доручення автоматично, завантажуючи їх з програми «Клієнт банк»? Чи повинні розробники, які супроводжують нас це допрацьовувати?

Відповідь: Так, можливість завантаження виписок з програми клієнт банк присутній у всіх версіях 1С8.

Але для її реалізації необхідно звертатися до програмістів, тому, що в кожному банку свій формат вивантаження виписок і його потрібно адаптувати під програму 1С8, в середньому по грошах така процедура коштує від 200 до 600 грн в залежності від банку. Наприклад, в Росії у всіх банках єдиний формат вивантаження в клієнт банках (вже адаптований під 1С8) і допрацьовувати нічого не потрібно.

Тепер давайте зупинимося на тих можливостях банківських документів, яких в 1с 7.7 не було - це види операцій платіжних доручень.

У кожному платіжному дорученні (входить або вихідному) в лівому верхньому кутку документа присутня кнопка Операція

У кожному платіжному дорученні (входить або вихідному) в лівому верхньому кутку документа присутня кнопка Операція

При натисканні на цю кнопку показується перелік можливих операцій в документі, в залежності від вибору певного виду операції буде змінюватися сам документ, а також ті проводки, які він буде формувати.

(Наприклад, видом операції оплата постачальнику не вийде купити валюту :)).

Розглянемо види операцій документа «Платіжне доручення вихідне»:

 • Вид операції «Оплата постачальнику» - призначений для оплат постачальникам засобів за товари або послуги.
 • Вид операції «Повернення грошових коштів покупцю» призначений для формування повернення грошей за повернутий товар або послуги.
 • Вид операції «Розрахунки по кредитах і позиках з контрагентами» - вид операції використовується для гасіння позик і позик банків або контрагентів.
 • Вид операції «Інші розрахунки з контрагентами» - найчастіше такий вид операції використовується для оплат на митницю, пересилання коштів між юридичними особами, що входять до складу нашого підприємства, тобто пересилання коштів між усіма хто не є ні постачальником, ні покупцем.
  Рахунок бухгалтерського обліку 6851.
 • Вид операції «Перерахування податків / внесків із заробітної плати» - вид операції використовується для сплати державних податків ПДВ, Прибутки, ЄСП, ПДФО.
  Зверніть увагу, в разі сплати зарплатних податків, в документі повинна обов'язково бути присутнім відомість по податках.
 • Вид операції «Переклад на інший рахунок» - Вид операції призначений для пересилки грошових коштів між кількома розрахунковими рахунками однієї організації.
 • Вид операції «Інше списання безготівкових грошових коштів» - вид операції дозволяє відразу ж після проведення документа відправляти грошові кошти в витрати з бухгалтерського обліку. Також цей вид операції деякі організації використовує для сплати ПДВ, податку на прибуток до бюджету.
 • Вид операції «Перерахування заробітної плати» - використовується для виплати по банку заробітної плати працівникам.

Зверніть увагу, для цього виду операції платіжного доручення обов'язкове прив'язка до відомості на виплату заробітної плати.

Питання: У нас відкритий зарплатний проект в банку, можливе вивантаження з 1С8 даних про виплачуваних сумах в програму клієнт банк?

Відповідь: Так можливість вивантажити з 1С8 в кліен7т банк даних по виплачуваної заробітної плати присутній, але знову ж таки адаптувати її можуть тільки програмісти 1С.

В середньому така послуга від 300 до 700 грн.

При формуванні виписок з програми клієнт банк вони за умовчанням будуть завантажуватися з видом операції «Оплата постачальнику» При формуванні виписок з програми клієнт банк вони за умовчанням будуть завантажуватися з видом операції «Оплата постачальнику».

Наше завдання, після такого завантаження правильно вибрати види операцій, а також в деяких випадках заплатние відомості.

Програма, яка завантажує виписки, не зможе правильно розпізнавати види операцій, ті які доступні в 1С8.

Тому їх нам потрібно буде вибирати вручну.

Розглянемо види операцій документа «Платіжне доручення вхідне»:

 • Вид операції «Оплата від покупця» - призначений для відображення оплати грошових коштів за товари або послуги покупцями.
 • Вид операції «Повернення грошових коштів постачальник» - використовується при відображенні в базі повернень коштів за товари, які ми повертаємо.
 • Вид операції «Розрахунки по кредитах і позиках з контрагентами» - вид операції використовується отримання коштів, наданих у вигляді позик контрагентам.
 • Вид операції «Інше надходження безготівкових грошових коштів» - найчастіше використовується для введення початкових залишків, більш докладно про це можна прочитати в безкоштовному курсі / книзі по введенню початкових залишків тут (ПОСИЛАННЯ). Також вид операції використовується при формуванні статутного капіталу засновниками, або ж поповненні його. Або ж повернення банком не використаною гривневої суми при купівлі валюти.
 • Вид операції «Інші розрахунки з контрагентами» - даний вид операції використовується для відображення оплат з нашими дружніми організаціями (що входять до складу підприємства) рахунок бухгалтерського обліку 3771.
 • Вид операції «Купівля продаж валюти» - Вид операції призначений для зарахування на розрахунковий рахунок валютної суми, при купівлі валюти, або ж гривневої суми при продажу.
 • Вид операції «Надходження оплати за платіжними картками» - призначений для відображення в базі отриманих оплат за продажу за платіжними картками.
 • Вид операції «Надходження коштів від ФСС» - даним видом операції відображається отримання оплати від фонду соцстраху лікарняних, декретних і.т.д. Зверніть увагу, при формуванні такого виду оплати, обов'язково повинно бути зазначено заяву на відшкодування, в платіжному дорученні входить.

Питання: Так а якщо щось подібне банківської виписки, яка була в 1С 7.7 в 1С8?

Відповідь: В 1С8 Банківська виписка існує,

Інтерфейс Пункт меню Повний Документи / Грошові кошти / Банк / Виписка банку

але це не документ, який формує проводки, це механізм звірки надходжень і витрат (за тим самим сформованим платіжними дорученнями), за безготівковими рахунками за певну дату.

Сформувавши таку виписку і відкривши клієнт банк можна без зайвих зусиль проконтролювати правильність рознесення платіжних доручень, звіривши прихід, витрата і кінцевий залишок на певну дату

Сформувавши таку виписку і відкривши клієнт банк можна без зайвих зусиль проконтролювати правильність рознесення платіжних доручень, звіривши прихід, витрата і кінцевий залишок на певну дату.

Купити програму 1С можна тут www.softmaster.com.ua

Подивитися, а також ознайомиться з нашими самостійними курсами по 1С, можна за такими адресами:

Подивитися, а також ознайомиться з нашими самостійними курсами по 1С, можна за такими адресами:

Чи повинні розробники, які супроводжують нас це допрацьовувати?
В 1С8?